Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
226
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Mardin Hava Durumu 15 Günlük

C cantatil Konu Sahibi
7 yıl (17 mesaj)
Mardin Hava Durumuna baktığımız zaman yazları o kadar sıcak olur ki, insanlar sıcaktan artık pişme derecesine gelir. Hava durumu kış aylarında ise tamamen değişir. Bu sefer de soğuktan artık bunalma durumları başlar. Yaz aylarında ki sıcaklık durumu, güneyden gelen sıcak hava dalgasının kuzeye çarpmadan, direk olarak bu bölgemize uğramasından kaynaklıdır. Bu nedenle de Mardin’de Hava Durumu dengeli biçimde pek değişmez. Bunun nedeni ise, kışları oldukça rüzgarın olması ve yaz aylarındaki o kavurucu sıcaktan asla eser kalmamasıdır. Bu nedenle de Bölge halkı gayet endişeli bakarlar. Çünkü İklimsel değişmelerin kendini bu denli büyük faktörlerle göstermesi, kış aylarındaki soğuk hava dalgasının şaşırtıcı olmasına neden olur.
15 günlük hava durumuna http://havadurumu15gunluk.web.tr/ adresinden 30 günlük verilere ulaşabilirsiniz.
Hava Durumunda parçalı bulutlu günler Mardin’i bekliyor. Mardin için hava durumu çok çetin geçecek. Yazları sıcaklık değeri olarak oldukça yüksek bir seviyede olan Hava Durumu, kış aylarında ise gayet soğuk ve daha bol yağışın olduğu bir döneme girer. Çünkü yazları toprak yağış olarak pek verim almaz. Hava durumuna bakıldığı zaman, ilk bahar da o kadar beklenen yağış olmaz. İşte hava durumundaki olumsuz durumda bunlardan ibaret. Ancak sonbahara doğru toprak yağışa doyar. Kışa baktığımız zaman ise, hava durumunda mükemmel değişmeler yaşanır. Bir yandan kar, bir yandan fırtına derken, Hava durumu çeşitli olarak değişmelere gider. İnsanlarda bu duruma gerçekten şaşırırlar.
Ayrıca 15 günlük Mardin hava durumu içinhttp://havadurumu15gunluk.web.tr/_mardin adresine göz atabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cantatil -- 17 Mart 2015; 12:35:44 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.