Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 kayıtlı üye, 1 mobil kullanıcı
118
Cevap
0
Tıklama
43
Öne Çıkarma
Mansur Yavaş Hakkındaki İddialara Cevap Veriyor

S
Sirkadyen
Konu Sahibi

geçen hafta (6965 mesaj)
Meczubun teki çıkıp Millet İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'a iftiralar attığında dört koldan törenlerle patır patır yayınlayan kanallar bugün Mansur Yavaş çıkınca sessizliğe büründü nedense.

Son dakika… Mansur Yavaş iddialara cevap veriyor

Hakkındaki iddialara uzun uzun yanıt veren Mansur Yavaş "Asıl mağdur benim. Yargıtay'ın hakkımda onayladığı herhangi bir ceza davası, ceza kararı yoktur." dedi. Yavaş söz konusu iddiaları ortaya atan şahsın; "Yüzde 80 şizofren raporu bulunduğunu, belgede sahtecilikten hapis cezasına çarptırıldığını, çocuk istismarından da halen yargılandığını" söyledi.

Millet İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, ‘sahte senetle’ ilgili hazırlanan iddianameye ilişkin konuşuyor. Yavaş’a İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray ve CHP Ankara Milletvekili Haluk Koç da eşlik ediyor.

“ASIL MAĞDUR BENİM”

Söz konusu iddiaları kesin bir dille yalanlayan ve “Cumhuriyet tarihinin en çirkin kumpası” diyen Yavaş, Türkiye’de şeffaflık ilkesi gereği mal varlığını açıklayan ilk belediye başkan adayı olduğunu, rakibi Özhaseki’ye de “Mal beyanında bulun” çağrısında bulunduğunu hatırlatarak “Bundan sonra hangi kumpaslara başvuracakları malumdur. Asıl mağdur benim. Yargıtay’ın hakkımda onayladığı herhangi bir ceza davası, ceza kararı yoktur.” dedi.

İDDİALARI ORTAYA ATAN ŞAHSIN SABIKASI KABARIK ÇIKTI!

Yavaş söz konusu iddiaları ortaya atan şahsın; “Yüzde 80 şizofren raporu bulunduğunu, belgede sahtecilikten hapis cezasına çarptırıldığını, çocuk istismarından da halen yargılandığını” söyledi.

Mansur Yavaş’ın konuşmasından satır başları:

Alnımız ak yürüyoruz. Ankara halkının iradesi arkamızda oldukça hiçbir komplo bizi yolumuzdan alamayacaktır. Gerek haberi yapan gazete, haberlere dayanarak adil yargılamayı etkilemek isteyen Mehmet Özhaseki ve Ömer Çelik hakkında suç duyurusunda bulunacağız.

Türkiye’de şeffaflık ilkesi gereği şeffaflık beyannamesini ilk imzalayan belediye başkanı benim. Bunun arkasında mal beyanında bulunmam ayrıca 1994’ten beri kamu görevi yapan rakibimin de mal beyanında bulunmasını istemem şu anda içinde bulunduğumuz iftira kampanyasına sebep olmuştur. Mal beyanından kaçmak için sığınılan bu yöntem asla bu talebimizden geri adım attırmayacaktır.

Anketlere yansıyan fark, rakibimiz tarafından olgunlukla karşılanmamıştır. Aday olmamla birlikte asılsız iddialarla seçmen karşısında itibarım zedelenmeye çalışılmıştır. Sanki suçmuş gibi Makedon olduğum söylenerek itibarım azaltılmaya çalışılmıştır. Ardından ‘Taksicileri Kızılay’a sokmayacak’ denildi. Demokratik ve hilesiz bir yarışta sandıktan çıkamayacağını anlayanlar, duvarlara ‘Yavaş Yavaş devrim’ sloganları yazdırdılar. Şikayetçi olduk. Bizim PKK ile ittifak yaptığımız yönünde iftira atmaya çalıştılar. Bunlar çare olmayınca, belediye çalışanlarının işten çıkarılacağı yerine 20 bin PKK’lının işe alınacağı duyuruldu.

Siyasi tarihimizin en ahlaksızca yürütülen kampanyanın özeti şudur: Bu şahıs resmi evrakta sahtecilik, şantajdan hapis cezası almış bir kişidir. Avukatlığını yaptığım şirketin ödemesini alıp kaçmış, şahsıma bıraktığı seneti icraya verdiğimde, senetteki imzanın sahte olduğu ortaya çıkmıştır. Bir suçun mağdurunun suçlu ilan etmek çirkef iddiadır. Rakibim bu şahsı bana karşı maşa yapmaktadır. Yargıtay’ın onayladığı herhangi bir ceza kararı bulunmamaktadır. Şahsın bana verdiği sahte senetle ilgili bir icra inkar kararı vardır.

NE OLMUŞTU?

İktidara yakın bir gazete CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı için “Sahte senetten tazminat cezası aldı” iddiasının yer aldığı bir habere yer vermiş, bu haberle ilgili konuşan AKP Sözcüsü Ömer Çelik ise “Açıklama bekledik gelmedi. Ne Mansur Yavaş ne CHP iddialara yanıt verdi. Biz inceledik ve vardığımız sonuçlar bu şekilde vahim bir tabloyu ortaya koyuyor. CHP’nin ve Mansur Yavaş’ın suskunluğunu da vatandaşımızın takdirine arz ediyoruz.” demişti.

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/mansur-yavas-iddialara-cevap-veriyor-3878608/


Açıklamayı izlemek için:https://www.pscp.tv/w/1rmxPQgEVayKN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirkadyen -- 12 Mart 2019; 11:44:31 >

İftira adan adamın şizofren raporu varmış ve çocuk istismarından yargılanıyormuş...

Akape nin düştüğü hale bakın....yazık..
Yoruma Git
imGr8 - geçen hafta +91
AKPli "sosyal medya uzmanlari" nedense konuya gelmemis. Defalarca konu acan sahislar nedense sus pus kalmis
Yoruma Git
Baelros - geçen hafta +53
çocuk istirmarcısı akepe için saygın oluyormuş Bunların saygınlıgı bu kadar demek ki feto ve pkk ile iş tutanların saygınlıgı bu kadar olur.
Yoruma Git
Leaderjack1 - geçen hafta +41
Ülkeye bak tüm medya kanalları adama iftira atarken haberleri manşetten veriyor.

Adam hakkındaki iddaalara cevap verip çürütürken derin bir sessizlik

N
Yoruma Git
Yorumun Devamı darkness12 - geçen hafta +39
Ankara'yı kazandık. Darısı İstanbul'a.
Yoruma Git
ThePscho - geçen hafta +34
Bu kadarına da pes vallahi. Ankara'yı kaybediyorlar diye kendilerini düşürdükleri durumlara bak. Çocuk istismarı suçundan yargılanan, şizofren olduğu ortaya çıkan bir
Yoruma Git
Yorumun Devamı Thingol - geçen hafta +26
Akp yi tebrik ederim, bir rte bir chp nin sacma aciklamalari yuzunden oy kullanmaya gidip gitmeme konusunda kararsizdim.
Yoruma Git
Yorumun Devamı Baxa - geçen hafta +23
HaberTürk bir başladı sonrası tıss. Diğerleri onu bile yapamadı.

Korkak herifler, sonra neden kimse bizi okumuyor neden kimse izlemiyor.
Yoruma Git
amadeus99 - geçen hafta +17
Attıkları çamur kendi yüzlerine bulaştı...
Yoruma Git
Qantas - geçen hafta +15

P
Periah
geçen hafta (3414 mesaj)
Bu seçimde Ankara'nın düştüğü anketlerde açıkça ortada olduğu için bel altı oynuyorlar...
İ
imGr8
geçen hafta (70 mesaj)
İftira adan adamın şizofren raporu varmış ve çocuk istismarından yargılanıyormuş...

Akape nin düştüğü hale bakın....yazık..


Bu mesaja 2 cevap geldi.

S
Sirkadyen
Konu Sahibi

geçen hafta (6965 mesaj)
Şunu da ekleyelim.

< Resime gitmek için tıklayın >

Geçen günlerde de duvarlara her biji Mansur türevi kürtçe yazılar yazıp duran provokatörlerin belediye çalışanı olduğu ortaya çıkmıştı.
A
amadeus99
geçen hafta (7646 mesaj)
Bu nedir ya Ak troller Ak parti bu şerefsiz dolandırıcının açıklamalarından medet umdu birde.

Bu kadar mı düştünüz be bu kadar mı?

Yargıtay kararını da okudu adam hakkında hiçbir şey yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

T
ThePscho
geçen hafta (509 mesaj)
Ankara'yı kazandık. Darısı İstanbul'a.
W
We Will Dominate
geçen hafta (582 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

Bu nedir ya Ak troller Ak parti bu şerefsiz dolandırıcının açıklamalarından medet umdu birde.

Bu kadar mı düştünüz be bu kadar mı?

Yargıtay kararını da okudu adam hakkında hiçbir şey yok.
kendileri kullandı. akp demek kirli siyaset lağım ağızı demek ne bekliyorsun. ülke de siyaseti kahvehane üslubuna çevirdiler. gerçi seçmenine göre davranıyor işte ondan böyle.
T
Thingol
geçen hafta (736 mesaj)
Bu kadarına da pes vallahi. Ankara'yı kaybediyorlar diye kendilerini düşürdükleri durumlara bak. Çocuk istismarı suçundan yargılanan, şizofren olduğu ortaya çıkan bir adamın iddiaları ile iftira atıyorlar.

Mehmet Özhaseki ve Ömer Çelik hakkında da suç duyurusunda bulunulmuş.
Q
Qantas
geçen hafta (2120 mesaj)
Attıkları çamur kendi yüzlerine bulaştı...
-
-erna-
geçen hafta (5712 mesaj)
Ak troller korkun. Mansur, Yavaş geliyor
J
Jeopol
geçen hafta (7465 mesaj)
İftirayi atan kanallar cevabı yayınladı mı? Merak ediyorum.

Yoksa gerçeklerden korktular mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

F
fluox
geçen hafta (2675 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

İftirayi atan kanallar cevabı yayınladı mı? Merak ediyorum.

Yoksa gerçeklerden korktular mı?

Ntv ve cnn'de gösterdiler ama a haber filan beklemeyin
A
amadeus99
geçen hafta (7646 mesaj)
HaberTürk bir başladı sonrası tıss. Diğerleri onu bile yapamadı.

Korkak herifler, sonra neden kimse bizi okumuyor neden kimse izlemiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Jeopol

S
Serhat1605
geçen hafta (80 mesaj)
İftiralar hakkında konu üstüne konu açan aktroller nerde? Hala yalancı iftiracıları mı savunacaklar merak ediyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

A
amadeus99
geçen hafta (7646 mesaj)
Sanık Necmettin Kesgin’in bir süre birlikte yaşadığı ve tanık olarak dinlenen Seda Ağaç’ın sanık Necmettin’in kullandığı bilgisayarda davaya katılan MAnsur Yavaş’a ait görüntü ve ses kayıtlarının bulunduğunu tanık olarak dinlenen Haluk Bayram’a bildirdiği, tanık Haluk Bayram’ın durumu katılan Mansur Yavaş’a iletmesi üzerine bilgisayarın katılan Mansur Yavaş’a ulaştırıldığı, katılanın (Yavaş) şikayet üzerine bilgisayarda katılana ait kaydedilmiş görüntü ve ses kayıtlarının bulunduğu, katılanın sanık aleyhine icra takibi yapması üzerine sanığın katılana ait bu görüntü ve ses kayıtlarını kullanarak şantajda bulunduğu, posta kutusuna mektuplarla flash disk bıraktığı, bu mektup ve flash diskte elinde gizli görüntüleri olduğu, eğer şikayetçi olursa alacağı ve ilgili hukuki yollara başvurursa bunları kamuoyu ile paylaşacağına dair ifadelerin yer aldığı, mahkememizce tanık olarak dinlenen Elif İğdir ifadesinden de anlaşılacağı üzere katılanın bürosunu telefon ile arayarak katılanın icra takibini geri çekmesi, ayağını denk almasını, aklını başına almasını, yoksa siyasi hayatının biteceği yönünde tehditlerde bulunduğu açıktır.”

“Sanık Necmettin Kesgin’in katılan Mansur Yavaş’a kendisinin imzalamadığı ikinci senedi vermek suretiyle hakkında daha sonra yapılacak icra takiplerini engellemeye çalıştığı, bu kapsamda katılan ile yaptığı görüşmeleri ve katılanın görüntülerini hukuka aykırı şekilde kaydettiği, özel hayatın gizliliğini ihlal ve şantaj suçlarını zincirlemeli olarak işlediği inancına varılmış, böylece sanığın kendisi tarafından keşide edilmemekle birlikte kendisine ait olmayan, önceden hazırlanmış senedi katılana vermek suretiyle resmi belgede sahtecilik, katılana şantajda bulunmak, katılanın özel hayatının gizliliğinini ihlal suçlarından cezalandırılması yoluna gidilmiş, sanık hakkında resmi belgede sahtecilik suçundan ceza verilirken, suçun işleniş biçimi, kastın yoğunluğu, tehlikenin ağırlığı, mydana gelen zarar nazara alınarak tatbiki öngörülen yasa maddesindeki cezanın alt sınırından uzaklaşılarak teşdit uygulanmak suretiyle buna göre hüküm kurulması hususunda kurulumuzda tam bir inanç hasıl olmuştur.

Mahkeme kararı buda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


T
Thingol
geçen hafta (736 mesaj)
Televizyonlar ve internet haber siteleri sessizlik içerisinde. Ne oldu, iftiralara saatlerce yer veriyordunuz? Gerçekler ortaya çıkınca görmedik, duymadık, bilmiyoruz. Mansur Yavaş mı, o da kim ki?

Bunlar hakkında da suç duyurusunda bulunulması gerekli.
A
amadeus99
geçen hafta (7646 mesaj)
Paralı asker hocam onlar. Her şeyi savunurlar ceplerine 3 kuruş koy yeter.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Serhat1605

D
darkness12
geçen hafta (837 mesaj)
Ülkeye bak tüm medya kanalları adama iftira atarken haberleri manşetten veriyor.

Adam hakkındaki iddaalara cevap verip çürütürken derin bir sessizlik

Ne kadar adil bir seçim dönemi
S
Sirkadyen
Konu Sahibi

geçen hafta (6965 mesaj)
Attıkları pislik kendilerine yapıştı Şu rezalet bile Ankara'da AKP cenahının nasıl tutuştuğunu çok güzel gözler önüne serdi.
L
Leaderjack1
geçen hafta (1553 mesaj)
çocuk istirmarcısı akepe için saygın oluyormuş Bunların saygınlıgı bu kadar demek ki feto ve pkk ile iş tutanların saygınlıgı bu kadar olur.