Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
401
Tıklama
0
Öne Çıkarma
MANİSA-KEMALPAŞA YOL TERCİHİ

D dogandd Konu Sahibi
9 yıl (811 mesaj)
Merhabalar,
işim dolayısıyla hergün manisadan kemalpaşa gitmek zorundayım. Aracım Opel Corsa 1,3 CDTI. Önümde 2 alternatif var.
1. Manisa-TUrgutlu-Kemalpaşa (60KM): Bu yol sakin ve rahat bir yol, ayrıca trafikte yok. 5.viteste aynı hızda gidebiliyorum. Her hangi bir yokuş ya da viraj yok.
2.Manisa-Bornova-Kemalpaşa (43 KM): Bu yol işlek bir yol, ayrıca yokuşları ve inişleri çok fazla arabayı yoruyor. Ayrıca Bornova tarafında trafiğe yakalanıyorsunuz. Genelde 3.ve 4. viteste gidebiliyorum.

Ben 1.tercihi kullanıyorum. vakit ve yakıt olarak çok büyük farkler yok gibime geliyor. vakit olara 2. tercih belki bir 5 dakika daha az sürüyordur. Yakıt olarak tam bir ölçüm yapmadım ancak çıplak gözle baktığımda bir fark göremedim. normalde her hafta 100 lira yüklediğimde 2 sinde de beni idare etti.

sorum şu siz olsanız hangi yolu kullanırdınız. bir de git gel olduğu için mesafeleri 2 ile çarpmak gerekiyor tabi.
D dogandd Konu Sahibi
9 yıl (811 mesaj)
up yok mu fikir beyan edecek...
- -ottoman-
9 yıl (13069 mesaj)
en mantıklısı 1. tercih arkadaşım bornova ve sabuncubeli trafiğine girmektense biraz fazla km git,sinirlerin yıpranmaz.
D D.Crock
9 yıl (202 mesaj)
Manisa turgutlu kemalpaşa yap..Çobanisa yolunu kullanıyorsun sanırım.Sabuncuda yaktığın yakıtın hatti hesabı olmaz.Hem ordan gidersen çok uzatırsın..hiç girme dümdüz yol at 5 e tıkır tıkır git.
D dogandd Konu Sahibi
9 yıl (811 mesaj)
tşkler arkadaşlar bende öyle yapıyorum ama sizin de fikrlerinizi almak istedim.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.