Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 kayıtlı üye
21
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: Mangutay Üstad - Kişiselleşme Zamanı (2. sayfa)

J
Janus_Prospero
6 gün (1699 mesaj)
Her şeyi abuk sabuk şekilde kişisel ve duygusal algıladığın (ve her şeyi bu yöne çektiğin) için bana alaylı şekilde dahi olsa bir "geçmiş olsun o zaman" bile diyemiyorsun. Ondan sonra üstüne aile terbiyesinden bahsediyorsun. Yetmiyor, hemen hemen eş zamanlı olarak o konuda hakkında seni alıntılayarak yazdıklarıma (anlayabildiğini düşündüğüm hiçbir insanın arkasından konuşmam doğrudan ona söylerim) hiçbir şey diyemiyorsun çünkü yanlış olduğunu görüyorsun. Bir gün de kibrinden taviz ver. Bir gün de de ki, ben bu konuda yanlışım. Diyemezsin. Türkçesi sorunlu olan sensin bu arada, o konuyu baştan aşağı dikkatli okuyanlar bana katılsın veya katılmasın asıl Türkçesi sorunlu olanın sen olduğunu görebilirler. Git önce bir ana kaynağın tanımını öğren ondan sonra metodolojiden bahsedersin (Eğer bildiğin halde başından beri görmezden geliyorsan akademik etik açısından büyük ahlaksızlık yapıyorsun. Eee, göz göre göre üstüne basa basa zorlaya zorlaya ahlaksızlık yapana da ahlaksız denir.)

Evet, adını vermek istemediğim X üyesine birisi bu kadar yalanmamalı diyorsun, ardından o sana yalanmak kelimesini sana ve seni yetiştiren ailene iade ediyorum diye cevap veriyor. Ondan sonra aileme laf atma terbiyesizliğini ve edebsizliğini gösteriyorsun diyorsun. Böyle kalıp, acayip densiz, çelişkili cevaplar senin olayın herhalde, hep böyle konuştuğuna göre. Ben en azından üşenmiyor bir şeylere dayanarak konuşuyorum, sen ve seni alkışlayan 1 - 2 eleman ise atıp tutuyor. Her şeyi görmeden işitmeden kolayca biliyorsunuz, karalıyorsuz. Sizin gibi herkese kolayca sopa gösterenlere biraz sopa göstermek lazım. İstiyorsan "sidik yarışı" olarak algıladığın bu tartışmaya da devam edebilirsin. Bir de kişi ailenin aynasıdır. Hani yalamak diyorsun, oradan buradan abuk sabuk densiz mantığınla su getiriyorsun ya.

Not: Legal süreç forumdaki saçma sapan mesajlarla çok uzun sürebilir, üstüne bir de sonra bizden koşarak kaçacak bir psikiyatristin de son hatır için mahkeme ifadesi de eklenirse. Üç gün evvel hastalıktan ölüyordum (raporlu Influenza), adam bir geçmiş olsun bile demiyor ya. En basit terbiye (terbiyenin de ötesinde insanlık) öğelerinden birisi.

Sakın diyecektim felan da deme. Uzun süre forumdaydın çünkü. Diyecek olsaydın derdin. Karşındakilere uyguladığın kriter neyse, sana uygulanan da o.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Kraven

J
Janus_Prospero
6 gün (1699 mesaj)
Benim konuma yazma diyen birisine burası umuma açık mecra paşa keyfim ne isterse onu yazarım diyen sen değil misin ayrıca daha çok yakın zaman önce? Burası babanın çiftliği mi be? Şu üsluba bak! Sen kimsin ki de adam başkalarının aile terbiyesini sorguluyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Janus_Prospero -- 11 Ocak 2019; 14:50:33 >


Bu mesajda bahsedilenler: @Kraven