Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
7
Cevap
318
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Maliye Bakanı: Referandumda inşallah ‘evet’ çıkacak ve yatırımlar artacak

P
Profesör Extreme Konu Sahibi
3 yıl (2626 mesaj)


Maliye Bakanı Naci Ağbal, "İnşallah referandum sonunda ‘evet’ çıkacak ve bu ortam Türkiye’yle ilgili ileriye dönük öngörülebilirliği o kadar artıracak ki yatırımlarda Türkiye’de çok ciddi bir hareketlenme olacak." dedi.Maliye Bakanı Naci Ağbal, "İnşallah referandum sonunda ‘evet’ çıkacak ve bu ortam Türkiye’yle ilgili ileriye dönük öngörülebilirliği o kadar artıracak ki yatırımlarda Türkiye’de çok ciddi bir hareketlenme olacak." dedi.

Bakan Ağbal, TVNET’te katıldığı programda, soruları yanıtladı.

Türkiye Varlık Fonu'na (TVF) ilişkin eleştirilere cevap veren Ağbal, Fon'un, Türkiye ekonomisinin potansiyelini açığa çıkarmak için çok önemli bir merhalenin başlangıcı olduğunu söyledi.


Dünyada birçok ülkenin varlık fonları kurduğunu ve bu ülkelerin sadece petrol ve gaza sahip, bütçe fazlaları olan ülkeler olmadığını anlatan Ağbal, söz konusu fonun birçok amaçla kurulabildiğini ifade etti.

TVF'nin tasarruf, yatırım, kalkınma, finansal ve mali istikrarı sağlamak amacıyla kurulduğunu belirten Ağbal, ülkenin, TVF ile önümüzdeki dönemde çok önemli projelere imza atacağını ifade etti.


Maliye Bakanı Naci Ağbal, Fon'a devredilen tüm şirketlerin mevcut stratejik planları, operasyonları, personel politikaları, yatırım kararları, borçlanma ve kredi ilişkileri ve daha da önemlisi uluslararası yükümlülükleri ve ilişkilerinin aynen devam edeceğini belirterek, "Şaşırmamak elde değil. Türkiye’nin varlıkları Hazine Müsteşarlığının uhdesinde bulunurken de özelleştirme programında bulunurken de devletin ve hükümetin tasarrufundaysa, TVF'nin altında bulunduğunda da yine hükümetin tasarrufu ve karar çerçevesi içindedir." diye konuştu.


"Referandumda inşallah ‘evet’ çıkacak ve yatırımlar artacak"


Referandumun ekonomik canlılığı nasıl etkileyeceğine yönelik soruyu da yanıtlayan Ağbal, seçim dönemlerinin, toplumun en hareketli olduğu dönemlerden biri olduğunu söyledi.

Bu dönemlerde birçok sektörde canlılık yaşandığını dile getiren Ağbal, şöyle devam etti:

"Ama kritik olan şu, İnşallah referandum sonunda ‘evet’ çıkacak ve bu ortam Türkiye’yle ilgili ileriye dönük öngörülebilirliği o kadar artıracak ki yatırımlarda Türkiye’de çok ciddi bir hareketlenme olacak. Referandum oylamasından evet çıktıktan sonra artık 2019’a kadar siyasi öngörülebilirlik net bir şekilde ortaya çıkıyor. Ondan sonra herkes işine gücüne bakacak. Yatırımcı yatırımını yapacak, Türkiye’deki yeni oluşturulan anayasal sistem artık Türkiye’nin orta ve uzun vadeli ihtiyaçlarını karşılayacak. Bugün TVF'nin niye kurulduğunu anlayamayanlar anayasa değişikliğini de anlayamayanlar. Yani böyle enteresan bir ilişki var. Neden? Kapalı bir ekonomik model, kapalı bir siyasi model, geleneksel bir yönetim modeli içerisinde sıkışmış kalmış. Dünyanın yeni geldiği gelişmeleri, evreleri yakalayamayan bir siyaset perspektifi var. Türkiye artık o eski kabuğundan sıyrıldı. Global dünyada büyük bir oyuncu olarak bütün araçlarıyla, global aktörler hangi araçları kullanıyorsa o araçları kullanarak ülkeyi, ekonomiyi büyütecek.”

quote:

-http://aa.com.tr/tr/ekonomi/maliye-bakani-agbal-referandumda-insallah-evet-cikacak-ve-yatirimlar-artacak/746010silinsin


mesajımı siler misiniz
Yoruma Git
Merle Dixon - 3 yıl +4

M
Merle Dixon
3 yıl (410 mesaj)
silinsin


mesajımı siler misiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Merle Dixon -- 9 Şubat 2017; 21:47:24 >


G
Guest-F01EF196D
3 yıl (1171 mesaj)
Referandumda inşallah ‘evet’ çıkacak ve ertesi gün Merih'te koloni kuracağız.
B
BOLDVIPER
3 yıl (4937 mesaj)
inşeallah inşeallah...
L
Last Troll Bender
3 yıl (668 mesaj)
babalarının parasıyla tehdit ediyorlar sanki!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


T
turboctopus
3 yıl (3751 mesaj)
Evet çıkmazsa sonuçlarda siz görün tehditleri o zaman
O
Outlaw-E
3 yıl (8233 mesaj)
Hayır kardeşim hayır. Ne yaparsanız yapın hayır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Ü
ürüng ayıg toyon
3 yıl (4667 mesaj)
Yalan,güç tek elde olacağı için yağmalamak daha kolay olacak.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.