Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Malezya ordusu, FNSS ortaklığıyla geliştirilen AV-8 8x8 KBRN araçlarıyla tatbikat yaptı

Z zildjiann Konu Sahibi
2 ay (4102 mesaj)

FNSS’in 2011 yılında Malezya ile imzaladığı ihracat anlaşması kapsamında geliştirilen AV-8 Ailesi’ne ait AENBCRV (Armored Engineer Nuclear, Biological and Chemical Reconnaissance Vehicle / Zırhlı Nükleer, Biyolojik ve Kimyasal Keşif Aracı) sürüm araçlar, ülkenin düzenlediği tatbikatta kullanıldı. FNSS’in kara sistemleri için tek seferde imzalanan ve 550 milyon dolarla en büyük ihracat anlaşması olma özelliği taşıyan AV-8 projesi için Malezya merkezli DRB Hicom Defense Technologies Sdn Bhd. (DEFTECH) ile ortak çalışılmıştı.Ayrıca Bkz.Türkiye'de rüzgardan elektrik üretim rekoru kırıldıSöz konusu tatbikata katılan Malezya Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Tan Sri Datuk Zamrose bin Mohd Zain’in de incelediği araçlar hakkında açıklamalarda bulunan FNSS yetkilileri, “Malezya Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Tan Sri Datuk Zamrose bin Mohd Zain müşterek görev kuvveti tarafından icra edilen sulu açıklık geçiş ve (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer) KBRN eğitimlerini gözlemlemek üzere, Syed Sirajuddin Camp, Gemas, Negeri Sembilan’a yaptığı ziyarette, AV-8 8x8 KBRN Araçlarını da yakından inceledi” ifadelerini kullandı.

Malezya ordusu envanterine giren son AV-8 sürümü ile birlikte proje kapsamında geliştirilen konfigürasyon sayısı da tam 12 oldu. AV-8’ler FNSS’in Pars 8x8 Tekerlekli Zırhlı Araçları baz alınarak geliştiriliyor. AV8’ler FNSS ve DEFTECH mühendislerince Malezya'da üretiliyor.

Malezya ordusu, dışarıdan gelebilecek her türlü kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer tehdidi tespit ve teşhis edecek sistem ve ekipmanlarla donatılan AV-8 AENBCRV sözleşmesi kapsamında 257 araç siparişi vermiş ve bunların çoğu envantere girmişti. 2014 yılından bu yana envanterde yer almaya başlayan araçların son teslimatının ise gelecek yıl yapılması bekleniyor.Yakın gelecekte TSK'nın da benzeri araçları bünyesine katmayı planladığı belirtiliyor.Kaynak:https://www.savunmasanayi.org/fnss-malezya-ordusunun-gucune-guc-katiyor/

 Haberi Portalda Gör

Askerdeyken kullandığımız külüstür Rus yapımı BTR60 ve BTR80' leri hatırlıyorum insanın kusası geliyordu içinde havasızlıktan.

Nereden nereye.
Yoruma Git
ilkerinanç - 2 ay +6
helal kalite ve temiz iş müşteri çeker
Yoruma Git
231407 - 2 ay +5

2 231407
2 ay (327 mesaj)
helal kalite ve temiz iş müşteri çeker
İ ilkerinanç
2 ay (13599 mesaj)
Askerdeyken kullandığımız külüstür Rus yapımı BTR60 ve BTR80' leri hatırlıyorum insanın kusası geliyordu içinde havasızlıktan.

Nereden nereye.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

C celeroni
2 ay (246 mesaj)
btr60 ve 80 lerin büyük bir kısmı askeri birliklerde yedek parça sıkıntısından dolayı yatarlardı. 1 veya 2 tanesini parça tedariki için kenarda bekletirler ve gerektiğinde üzerinden parça sökerlerdi.
Bu mesajda bahsedilenler: @ilkerinanç
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.