Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
8352
Cevap
473788
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: Mafia II (2011) [ANA KONU] (418. sayfa)

S Sen Aydınlatırsın Geceyi
2 yıl (16992 mesaj)
İlk bitirdiğimde sanırım yama olmadan bitirmiştim. Şimdi türkçe yama ile bitiridim ve harika senaryonun zevkini kaçırmışım ilkinde. Harika bir senaryo, kurgu, ve seslendirme. Muazzam bir oyun. Çok iyi gaza getiren harika sahneler var. Karakterler çok iyiydi özellikle Joe. Karlı yollarda radyoyu açıp araba sürmek. Playboy dergisi toplamak.. Keşke 3.oyun sağlam bir oyun ile kaldığı yerden devam etseydi. Seriye yakışmayan 3.oyunla serinin içine ettiler.


Rip Tommy Angelo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sen Aydınlatırsın Geceyi -- 4 Şubat 2020; 6:3:7 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

T torkema61
2 yıl (5648 mesaj)

En sonda Joe'dan ayrı düşmek peki


Mafia IV çıkacaksa bunun devamı olarak çıkmalı.

Aynı oyun ve fizik motoruyla devam edilmeli.

Eski bir oyun olmasına rağmen şu an dahi birçok oyundan daha gerçekçi. Amortisör sesine bile hayran kalıyorsunuz.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Sen Aydınlatırsın Geceyi

T TheCapedCrusader
2 yıl (7146 mesaj)
Yayıncısı 2K olduğu sürece adam olmaz bu seri. Mafia II efsane ötesi olacakken yarım yamalak oldu bu uyuz firma yüzünden..< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @torkema61

T torkema61
2 yıl (5648 mesaj)
Mafia 3’ü Hangar 13 batırdı.< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @TheCapedCrusader

T TheCapedCrusader
2 yıl (7146 mesaj)
Hangar 13'ün ilk düşündüğü 3. oyun şekli iyiymiş fakat bunu bozan 2k olmuş yine.< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @torkema61

T torkema61
2 yıl (5648 mesaj)
o kısımları bilmiyorum ama ne zaman bir şeyler değişse o iş batıyor.
Bu mesajda bahsedilenler: @TheCapedCrusader

F Fulton
2 yıl (2077 mesaj)
Konusu olmadığından buraya yazmak istedim. Can sıkıntısından geçenlerde Mafia 1'i yükledim tekrardan başlayayım dedim, senaryosunu falan sindire sindire yaşamak istedim. Ama maalesef şunu fark ettim, 1'nci oyun eskiden düşündüğüm kadar da iyi değil gibi. Oyun bazı yerlerde aşırı tilt etti beni. Şu an bitirdim bu yorumu yazmadan önce.

- Senaryonun işlenişi bana göre kötü, birçok kişi iyi diyor ama bence hiç de iyi değil. Çok ani ve kopuk kopuk gelişiyor bazı şeyler. O dipten tepeye olan yükselişi hiç hissedemedim oyunda. Mesela Vice City'de de benzer hikaye olarak Tommy Vercetti'nin yükselişini biliyoruz. Oradaki gibi o duyguyu, o hissi güzel vermiyor oyun.

- Görevlerin bazıları çok mantıksız ve senaryonun kurgusu zayıf. Mesela oyunun başlarında bir yarış görevi var ki... O kadar anlamsız, o kadar zorlama bir görev ki; senaryoya uydurmak için baya uğraşmışlar belli sırf oyunda yarış mekaniği de var demek için, bunu oyuncuya göstermek için uydurulmuş saçma bir görev. Yahu biz kıçı kırık mafya üyesiyiz, daha adamların yanına yeni girdik ama sırf taksicilik yaptık diye "Tommy bunu yapmak zorundasın her şey sana bağlı" mantığında zorla karakterimize verilen bir görev.

- Aynı şekilde üstteki söylediğim görev dışında da yaptığımız bazı görevlerde hep patron veya diğerleri bize "Tommy sen bir şekilde içeri girersin..." (Bkz.: gemide geçen görev), "Tommy sen bir şekilde halledersin.", "Tommy sen adamları bir şekilde engellersin biz seni bekliyoruz" ... vs...vs... şeklinde saçma sapan söylemlerde bulunuyor. Neyim ben Superman falan mı?

Tamam bu bir oyun %100 gerçeklik, mantık aramak doğru değil ama burada da çok gözüme batıyor mantıksızlıklar. Görevler aşırı zorlama bazı yerlerde.

- Gelelim açık dünya kısmına, burası da ayrı bir dert. Oyunda görevlere harcanan sürenin büyük çoğunluğu şehri turlamakla geçiyor. Aşırı derece git-gel yapılıyor oyunda tüm görevlerde. Bir yerden sonra çok bayıyor, altınızda da 30-40 km ortalama hızı geçemeyen geçse de anında polis radarına girdiğiniz için geçemediğiniz, rampalarda boğulan 1930'luların arabaları olunca ciddi manada beni baydı. Tamam 1930'ların atmosferi falan ama 15-20 kere üst üste şehrin bir ucundan diğer ucuna 30 km hızla gidin, o zaman ne dediğimi anlarsınız. Hele bir de görevde öldünüz, kaybettiniz diyelim hoop en baştan bir daha aynı yolları alıyorsunuz. Araba sürmekten, şehirde dolaşmaktan gına geldi, abartmıyorum.

- Görevler dışında, yukarıda da bahsettiğim üzere polisler yüzünden rahat rahat açık dünyada turlayıp kafamıza göre takılamıyoruz. Polislerin zorluğu abartılı. Bu kadar ayrıntıya, gerçekliğe göre hareket eden polisler olması "oyun", "eğlence" kavramını biraz bozuyor, eğlenemiyorsunuz. Polis mesela kırmızı ışıkta geçtin diye peşine takılıyor ama akşam vakti kapalı farla karanlıkta dolaşınca bir şey yapmıyor. Madem kırmızı ışıkta geçme gibi bir detay koydun, bunu da koy o zaman.Belki eleştirilerim sert olabilir, diyeceksiniz ki 18 sene önceki çıkan bir oyun bu. Kusura bakmayın ama o dönemlerde GTA 3, GTA Vice City, Max Payne gibi oyunlar da çıktı. Hatta Max Payne'de karakterlerin yüzleri düz fotoğraflardan oluşuyor. (1'nci oyun) Yani grafik, modelleme falan hak getire ona rağmen hikayesi, anlatımı harikadır. Mafia 1 bu konuda zayıf geldi tekrar oynadığımda şu an.

Dönemine göre grafikleri bence iyi ama fark ettiyseniz en başından beri oynanış ve içeriği yorumladım.

----------

Mafia 1'i şu an, şu dönemde tekrar oynamayı düşünenlere, oynamasını tavsiye etmiyorum, benim gibi hikayeyi tekrar hatırlamak isterseniz açın tam çözüm ve oynanış videolarını oradan sanki oynuyormuşçasına takip edin. Yoksa özellikle oynanışı ve açık dünyası (sürekli oradan oraya git-gel yapmak) sinir edebilir sizi.

Bakalım Mafia 2'yi de oynamayı düşünüyorum tekrardan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 28 Mart 2020; 23:20:47 >


R Robinson Crusoe
2 yıl (3153 mesaj)
Korona günlerinde eve kapanmışken Steam kütüphaneme bakıyordum, Mafia 1 ve 2 almışım zamanında gözüme çarptı.

Mafia 1'i bayılarak oynamıştım seneler önce, herhalde 15 seneden fazla oldu. Mafia 2'yi oynamadım. Hangisini oynasam diye bakınırken Remastered haberlerini gördüm. Ne yapsam bilemedim, yakın bir zamanda gelecekse beklemeye değer gibi
X XanthiN Konu Sahibi
2 yıl (13166 mesaj)
Başlık ve ilk mesaj düzenlendi, konu Mafia bölümüne taşındı ve FPS/TPS bölümüne yansıma yaratıldı.

Mafia II: Definitive Edition (Çıktı) [ANA KONU]
https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/143438906
 < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >


O offguard
2 yıl (254 mesaj)
Oyun Çeviri'nin yapıtğı yamada menüler Türkçe olmasına rağmen altyazılar İngilizce olarak duruyor. Bu sorunu çözebilen var mı?
R Reiskonen
2 yıl (1985 mesaj)
Oyuna 1.8 GB güncelleme gelmiş Classic diyor ama Mafia II: Definitive Edition sayfasına baktım kütüphanemde görünüyor. Umarım Türkçe yama bozulmamıştır.

Ekleme editi: Classic olana bakındım Türkçe yama bozulmamış. Ek paketler bende yoktu onu vermişler Premium gibi olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reiskonen -- 20 Mayıs 2020; 0:57:59 >


A animalmtr
2 yıl (155 mesaj)
Mafia 4 gelecekse..
JOE VE VİTO şu ikiliyi getirin...
Mafia serisi ancak böyle kendini kurtarır.
Onun dısında gozumde mafia 2 efsanedir.
Yaşlanıyoruz beya.. :)
M monacomen
geçen yıl (3711 mesaj)
Oyunu Enis Kirazoğlu videolarında öve öve bitiremediğinden kütüphanemde var bakalım nasıl bir şey diye meraktan indirip oynadım veya oynamayı denedim. Açıkcası oyunu hiç beğenmedim. Atmosfer harika, modellemeler şöyle bir şey, yakışıklı ve güzel insan yüzlerinde iyi ama yaşlı insanları niye olduğundan da çirkin ve itici göstermişler anlamadım. Oyun bir nevi kapı açıp kapatma simülatörü gibi. Kapıya geliyo X ile kapı aç diyip duruyor. Karakterin kapı açabilme kabiliyeti yok öyle düşünün, saçmalığın daniskası. Kontrollere alışmam zor oldu. Görevler sürekli şehrin bir ucundan diğer ucuna 60+80 km araçlarla git gel üzerine. Gittiğinde de pek bir şey olduğu yok çatışma az. Sanki bu mafia hayatı yaşa der gibi ama çok zorlama. Apartmanda adamın hangi katta olduğunu hatırlamıyorsanız sürekli katlar arasında kapı kapı dolaşıyorsunuz, ne gereksiz. Sıkıldım hakikaten abartılacak ne var bunda nasıl eğlendiniz çok anlamadım. Hakikaten feci işsiz işi. Bir de bunun remastere var ki evlere şenlik 8 gb oyunu 40 gb yapmışlar indir indir sonuç hüsran. Bir de remastere alın diye Mafia 2'nin grafiklerini zorlamaya kalkmışlar o daha da fena. İnternetten belli başlı dosyaları silerek oyunu akıcı oynamayı başardım.

Notum 10/6 o da atmosferin hatırına. Sevenlerine duyurulur.

Videoyu izlemek için tıklayınızDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.