Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
2
Öne Çıkarma
macOS 12 Monterey güncellemesinin çıkış tarihi açıklandı

T theJuDGe_41 Konu Sahibi
geçen ay (6929 mesaj)

Apple dün akşamki Unleashed etkinliğinde yeni işlemcilerini ve yeni MacBook Pro modellerini tanıttı. Lansmanın ardından macOS Monterey güncellemesinin çıkış tarihi duyuruldu. macOS Monterey güncellemesi 25 Ekim’de ücretsiz olarak yayınlanacak.macOS Monterey ile gelen yenilikleriOS 15 güncellemesi ile gelen FaceTime yenilikleri macOS Monterey güncellemesi ile Mac’lere geliyor. Facetime’a uzamsal ses, mikrofon modları, ızgara görünümü, portre modu ve FaceTime bağlantıları özellikleri geliyor. Apple cihazı kullanmayan kişileri FaceTİme aramalarına davet edebileceksiniz.

Mesajlara Sizinle Paylaşılanlar özelliği geliyor. Safari yeni tasarıma geçiyor. Sekme gruplama, küçük sekme çubuğu, yeni kenar çubuğu ve yeni gizlilik korumalarını kullanabileceksiniz.

iPhone ve iPad’lerdeki Odak özelliği Mac’e geliyor. İş, uyku, fitness, oyun, okuma gibi çeşitli profiller oluşturarak bildirimleri kısıtlayabilirsiniz. Örneğin iş profili seçiliyken oyunlardan bildirim gelmesini engelleyebilirsiniz. Hangi profilde hangi bildirimlere izin vereceğinizi kendiniz seçmeniz gerekiyor.Ayrıca Bkz.İşte yeni MacBook Pro: Uçmaya hazırlanın

Bildirimler yeni görünüme kavuştu. Ayrıca herhangi bir bildirimi bir saat veya bir gün sessize alma özelliği eklendi.Notlar uygulamasına etiketler ve akıllı klasörler geldi. Paylaşılan notlarda @ işaretini kullanarak ortak çalıştığınız kişiye seslenebileceksiniz. Klavyeden yapacağınız kaydırma hareketiyle hızlı notu açabilirsiniz. Hızlı notlara herhangi bir uygulama açıkken anında erişebiliyorsunuz.

Evrensel denetim özelliği sayesinde Mac’ten iPad’e sürükleyerek dosya aktarımı yapabilirsiniz. Ayrıca Mac’in mouse ve klavyesini iPad’de kullanma imkanı sunuyor. Bu özellik güncelleme ilk çıktığında aktif olmayacak. Sonra yayınlanacak ara güncellemeler ile kullanıma açılacak.

AirPlay ile içerik aktarma özelliği geliyor. iPhone, iPad veye başka bir Mac’teki videoyu ve müziği Mac’in ekranına yansıtabilirsiniz. Ekranı da Mac’e tamamen yansıtabilmek mümkün.

Fotoğraflarda canlı metin özelliği aktif hale geliyor. Resimlerdeki metinlere seçebilecek ve kopyalama yapıştırma yapabileceksiniz. Arama çubuğuna resimdeki metinleri yazarak daha kolay şekilde fotoğraf bulabileceksiniz.

iPhone ve iPad’lerdeki Kestirmeler özelliği Mac’e geldi. Haritalar’ın tasarımı yenilendi. iCloud+ eklendi. Airpods için uzamsal ses desteği geldi.Düşük güç modu özelliği geldi. Bu modu aktif ettiğinizde işlemcinin çalışma hızı ve ekran parlaklığı düşürülüyor. Bu sayede daha uzun pil ömrü sunuyor.macOS 12 Monterey güncellemesi alacak Mac modelleri
  • MacBook: 2016 başı ve sonrası

  • MacBook Air 2015 başı ve sonrası

  • MacBook Pro ve sonrası: 2015 başı ve sonrası

  • Mac Pro 2013 sonu ve sonrası

  • iMac: 2015 sonu ve sonrası

  • iMac Pro 2017 ve sonrası

  • Mac mini 2014 sonu ve sonrası
Kaynak:https://www.apple.com/tr/macos/monterey/

 Haberi Portalda Gör


E e_capkan
geçen ay (14121 mesaj)
ios uygulamaları gelecek mi peki ?
netflix uygulaması yok şuan örneğin.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

A arasberkant
geçen ay (3 mesaj)
Ios uygulamaları var zaten. Netflix istememiş macte çalışmayı. Uygulama üreticilerin tercihine kalmış bir şey bu.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @e_capkan

E e_capkan
geçen ay (14121 mesaj)
iOS uygulamaları yüklenebilecek mi?
Bu mesajda bahsedilenler: @arasberkant
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.