Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
261
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Macbook Pro Donanım Seçimi

D
djemm Konu Sahibi
7 yıl (72 mesaj)
arkadaşlar merhaba,

İnternetten macbook pro satın almak istiyorum fakat bir kaç sorum olacak. Yardımcı olursanız sevinirim. Almak istediğim bilgisayarın özellikleri:

13'', Retina Display,
i5, 2.6 GHz,
8GB RAM,
256 GB hafıza

Bilgisayarı seçtikten sonra karşıma upgrade seçenekleri çıktı. Yardımınızı isteyeceğim konu bu upgradeler için bu paraları vermeye değer mi?

1) i7, 3.0 GHz yükseltilmesi = 200 $

Benim bilgisayarda internet, müzik, film haricinde yapacağım şey autocad vb. bir kaç program çalıştırmak. sizce bunun için bu upgrade gerekli mi?

2) Hafızanın 512 GB a çıkarılması = 300$

Hafıza arttırmanın maliyeti bana çok uçuk geldi. bu parayı verme yerine 3TB harici alırım diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz?

Bilgisayara windows da kurmam gerekecek bir kaç ekstra program için. Bilgisayarın teknik kısmından çok anlamam ama okuduklarımdan anladığım kadarıyla en çok ram ile alakalıymış bu ve 8 GB yetmez ise kolaylıkla arttırabiliyormuşum sanırım. Yanlışsam düzeltin lütfen.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler
D
djemm Konu Sahibi
7 yıl (72 mesaj)
Konuyu yanlış yere açmışım. Moderatör arkadaşlar konuyu Notebook/Apple bölümüne taşıyabilirlerse sevinirim.
D
djemm Konu Sahibi
7 yıl (72 mesaj)
konuyu ilgili yere kopyaladım. konu silinebilir.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.