Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
49
Tıklama
0
Öne Çıkarma
MacBook HD bilinmeyen dosya sistemi sorunu

A Apocalypticboy Konu Sahibi
5 yıl (715 mesaj)
MacBook'taki diskimiz bir anda bozuldu, bilgisayar açılışta elmada kalıp kapanıyordu. Diski çıkarıp harici olarak windows ve mac bilgisayarlara bağlayıp çeşitli programlarla (diskdrill-R-Studio vs gibi) günlerce tarattım. İçerisinde önemli verileri ne yaptıysam kurtaramadım. Dosya sistemi bozulmuş olabilir mi? Disk yöneticisinde HFS Guid RAW cart curt hiçbir şey yazmıyor... MacBook diski tanımıyor. Windowsta HFSExpolere tarzı programlar tanımıyor. Aygıt yöneticisinden kaldırıp teklrar yüklüyorum düzelmiyor. Bu diskteki verileri nasıl kurtarabilirim?

Not: Resimdeki Disk 2 500 gblık harddiskten 30-40gb veri kurtarmam gerekiyor. Görüldüğü gibi diskin ne üdüğü belirsiz.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apocalypticboy -- 3 Ekim 2016; 22:40:27 >


S Skörtıl_Nimo
5 yıl (3108 mesaj)
windows üzerindeyken MiniTool Partition Wizard Free diye bi program var,onun ile o hdd yi tarat bakalım içindekileri bulabilecekmi
resimdekilere bakılırsa içi boş gibi,biçimlendirmedin dimi?
https://www.partitionwizard.com/partitionmanager/how-can-i-recover-my-data-from-an-unallocated-hard-disk.html
bu linkteki gibi yapmayı dene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skörtıl_Nimo -- 3 Ekim 2016; 22:45:03 >


Bu mesajda bahsedilenler: @Apocalypticboy

A Apocalypticboy Konu Sahibi
5 yıl (715 mesaj)
tarattım buluyor fakat kurtaramıyorum.. içi boş değil, format filan atılmadı.. boş olsa zaten dosya sitemi bişeyler yazar ama yazmıyor garip olan o. bu programı da indirip deneyeceğim. her ne kadar HFS dosya sistemini desteklemese de..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apocalypticboy -- 4 Ekim 2016; 22:53:25 >


H HeavyClocker
5 yıl (3718 mesaj)
Öncelikle geçmiş olsun. Macbook Pro kullanıcısıyım. En iyi şansınız başka bir OS X cihaz üstünden işlemi denemek olacaktır diye düşünüyorum. Eğer elinizde yok ise bir Apple store a gidip oradaki cihazları kullanabilir veya mevcut Windows cihazınızda macOS Sierra boot edebilirsiniz Apple partitionları en ufak hata olmadan Windows ortamında okumak gerçekten zor iş. Hele bir de firevault varsa< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

A Apocalypticboy Konu Sahibi
5 yıl (715 mesaj)
Çok teşekkürler. Başka bir MacBook'um daha var ona bağladım aslında... Başta zar zor açtı, dosya yedeklemeye başladım sonra bağlantı durdu. Bekledim bir değişiklik yok cancel dedim. Sonra zaten bilgisayar bir daha görmedi harddiski..

Filevault dediğin açılışta şifre istemesi şifreleme muhabbeti değil mi? bu harddisk çok yakın arkadaşımın... şifre ile açıyoırmuş bilgisayarı... belki de o yüzden r studio filan erişemedi???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apocalypticboy -- 8 Ekim 2016; 21:43:07 >


Bu mesajda bahsedilenler: @HeavyClocker
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.