Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Maaşlı Çalışabilmek için GEMİCİLİK Kursu

A aRşİmET Konu Sahibi
3 yıl (23 mesaj)
Denicliği merak eden, bu konu hakkında hiçbir bilgisi olmayan ancak bu konuya ilgisi olan herkes için sizlere rehberlik edeceğim...
Denizcilik sektörü çok geniş bir yelpazedir. Bu yelpazeye dahil olmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey bir GEMİADAMI(GEMİCİ) belgesi çıkartmak olacaktır. Kaptanlığa kadar uzanan bu serüvenin başında bu belge gelmektedir. Bu belge olmadan maaş alarak herhangi bir denizcilik faaliyeti gösteren firmalarda çalışamazsınız.

GEMİADAMI CÜZDANI NASIL ALIRIM ?
GEREKLİ BELGE VE EVRAKLAR:
Kimlik fotokobisi (arkalı önlü olacak şekilde)
Diploma (en az ilköğretim mezunu olmak zorunda) okumaya devam eden kişi için ise okuduğu okuldan ıslak imzalı öğrenci belgesi talep etmesi gereklidir.
İkametgah belgesi
Adli sicil kaydı
Ve son olarak (en uğraştırı olanı olan ;
Gemiadamı olur sağlık raporu almanız gerekmektedir. (bu rapor, her hastanede verilmiyor, çok ayrıntılı bir sağlık belgesidir.)
(Bu belgeyi en kolay nereden ve nasıl almanız gerektiğini söyleyeceğim )


Kursa kaydınızı yaptıktan sonra;
6 hafta süren TEORİK dersler alacağınız bir eğitim göreceksiniz.
Bu eğitim genellikle sabah saat 09:00 da başlayıp öğlen saat 13:00 da bitecek.
Teorik olarak aldığınız bu eğitim bittikten sonra 3 gün boyunca sürecek olan UYGULAMALI eğitim alacaksınız.
Bu uygulamalı eğitim de sabah saat 09:00 da başlayıp akşamüstü 04:00 da bitecek. Bu uygulamalı eğitimde alacağınız dersler;
Gemiyi kuru terk etme
Gemiyi ıslak terk etme
Yangınla mücadele
Ilkyardım
gibi temel ve çok büyük önem taşıyan eğitimler olacaktır.


BU İşlemleri ve daha Fazlasıda Var Tabiki Herkonuda Yardımcı olmaya çalışacağım. Aynı zamanda Kursta Ben Kuzenim ve 2 Yakın Arkadaşımda Olacaktır.

Aksilik çıkmaması durumunda yaklaşık olarak 1.5 ay sonrasında bitmiş olacak yani maksimum 2 ay içerisinde denizci olarak yetişmiş olacaksınız...
Umarım Türk sahillerine ve Türk denizciliğine yakışır denizciler olarak hizmet yapar ve karşılığını alırız...
Şimdiden bütün meslektaşlarıma başarılar diliyorum...

Kurs Ücretleri Normalde 3000 TL civarındadır. İlgilenen Arkadaşlar PM ile İletişime geçerse Kaç Kişiysek ona göre bir fiyat alacağız.
C coaxem
3 yıl (1709 mesaj)
Gemiadamı belgesi yalnız 3000 Lira kadar tutmuyor. Çoğu resmi yetkilendirilmiş kursta 1400-1800 TL arası,

Bunun dışında Gemiadamı cüzdanı malesef iş bulmak için yeterli değil, çoğu firma referans veya tanıdık istiyor. Maaşlar ise piyasada dolandığı kadar yüksek değil tayfa sınıfı için.
A aktassa
3 yıl (671 mesaj)
Maalesef günümüzde çok fazla kurs da iş garantisi var diyerek kendine bolca adam çekmeye çalışıyorlar. Bunlara itibar etmeyin arkadaşlar. Bunu kendi blogumda da yazıyorum buradan da söyleyim.
Eğer hayat onların dediği gibi olsaydı Türkiyede en düşük maaşın 6000₺ olması gerekirdi.
Kusrlar, eğitim, liman cüzdanı işlemleri vb konuda bilgi sahibi olmak isteyen olursa bloguma beklerim. Detay konular için özelden de yazabilirsiniz.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.