Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
16
Cevap
304
Tıklama
1
Öne Çıkarma
M3 işlemciye sahip ilk cihazlar yeni MacBook Air ve iMac olabilir
M
6 gün
Moderatör
Konu Sahibi

M3 işlemciye sahip ilk cihazlar yeni MacBook Air ve iMac olabilir
Bloomberg editörü Mark Gurman gelecekte piyasaya sürülecek Mac bilgisayarlar hakkında yeni detaylar paylaştı. Gurman'a göre Apple hali hazırda M3 işlemcili yeni MacBook Air ve iMac modelleri üzerinde aktif olarak çalışıyor.Ayrıca Bkz.Apple M2 Pro ve M2 Max tanıtıldı: Mac'ler için zirve performansAktarılan bilgilere göre yeni nesil işlemci 3 nanometre fabrikasyon sürecini temel alacak. Böylelikle 5 nm sürecine kıyasla %15'e kadar daha yüksek performans sunabilecek. Ayrıca güç tüketiminin %30 oranında azalacağı belirtiliyor.M3 işlemciye sahip ilk cihazlar yeni MacBook Air ve iMac olabilirM3 işlemcili ilk modeller ne zaman gelecek?M3 tabanlı ilk Apple cihazların 2023 sonu ya da 2024 başı gibi piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bunlar muhtemelen 13 ve 15 inç MacBook Air ile birlikte yeni iMac olacak. M3 yükseltmesi için başka modellerin de bahsi geçiyor.Apple analisti Ming-Chi Kuo şirketin 2024'ün ilk yarısında M3 Pro ve M3 Max işlemcili MacBook Pro modellerini piyasaya sürebileceğini söyledi. Önümüzdeki haftalarda Apple'ın M3 işlemcili modellerle ilgili planları daha da netleşecek.
Kaynak:https://www.theverge.com/2023/1/22/23566265/apple-m3-macbook-air-imac-gurman

 Haberi Portalda Gör

1
6 gün
Yarbay

Umarım yeni macbook modellerinde çentik olmaz. Çentik koyuyorsun bari face-id koy oraya.Bu mesaja 4 cevap geldi.
V
6 gün
Yüzbaşı

face id bence de olmalı ama ince çerçeveli tasarımı çok begeniyorum çentik kalmalı bence< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @12 Angry Men
M
6 gün
Binbaşı

Muhtemelen m3 ciplerde ayni kasa gelir belki sonrakinde dynamic island koyarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mck94 -- 23 Ocak 2023; 14:5:58 >

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @12 Angry Men
M
6 gün
Yüzbaşı

Yeni işlemcileri ilk olarak neden Pro modellerinde değilde Air modellerinde kullanıyorlar anlamış değilim. 1 sene sonra Pro modelinde kullandığında işlemci eskimiş oluyor sanki. Apple yanlış bir algı yaratıyor Macbook Pro modelleri için garip bir durumBu mesaja 3 cevap geldi.
İ
6 gün
Yarbay

Çerçeve üstünü ince tutmak için olsa gerek. Kameraya yer bulurlar ise çözülür.Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @12 Angry Men
S
6 gün
Binbaşı

%30 çok iyi.1
6 gün
Yarbay

Ekranın altındaki boşluğu üste alsalar sorun çözülür ama mühendisler daha iyi bilirler.

Bu mesajda bahsedilenler: @interwap
C
5 gün
Yüzbaşı

1 sene sonraki pro modellerinde işlemci daha güçlü bir şekilde çıkıyor ama. fakat ben de bu güncelleme prosedürünü tuhaf bulmaktayım. Belki de öncelikle giriş seviyesinin bile güçlü olduğunu göstermek, sonra prolar için çıtayı yüksekte tutmak vs. vs.Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Murat.Ak
C
5 gün
Yüzbaşı

Mac'in arayüzü hasebiyle dinamik ada uygun değil gibi geliyor bana

Bu mesajda bahsedilenler: @mck94
M
5 gün
Yüzbaşı

Haklısın daha güçlü ama, 2 işlemciyi birleştirerek güçleniyor. Sonuç olarak Air çıkalı ve M2 çıkalı 1 sene oldu. Ayrıca bari M2 pro ve Max lar 3 nm ile çıksalardı, o tam bir şok oldu. Alasım varsa da kaldı valla :)


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @celenn
V
5 gün
Yüzbaşı

Çok basit kendi kendini ve gelecek tepkileri -kullanıcı deneyimi test ediyor duruma göre ayar çekip diğer modellere koyuyor bunu yıllardır yapıyor zaten

Bu mesajda bahsedilenler: @Murat.Ak
C
5 gün
Teğmen

Pro modelinde kullanılan işlemci düz M modeli değil, M Pro ve M Max model işlemciler. Dolayısıyla öyle eskime vb bir durum yok, çünkü M Pro ve M Max modelleri zaten daha hızlı işlemciler. Kullanıyor olsaydınız, bunu zaten bilirdiniz ;)Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Murat.Ak
C
5 gün
Teğmen

Bence de ya küçültülmeli veya kamera nokta delik şeklinde yapılmalı. Bu şekilde kaba ve şekilsiz duruyor, menüleri bölüyor. Pek hoş bir şey değil. En güzel çözüm kamerayı ekran altına gizlemek ama yaparlar mı bilemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cleancoder -- 24 Ocak 2023; 14:36:41 >Bu mesajda bahsedilenler: @12 Angry Men
M
5 gün
Yüzbaşı

Yukarda Pro ve Max diye özellikle yazmıştım aslında, Hızlı olduğu kesin fakat aynı mimari ondan bahsediyorum.
Bu mesajda bahsedilenler: @cleancoder
C
5 gün
Yüzbaşı

2 çipin birleştirildiği Pro ve Max modeli değil, Ultra Modeli. M2 Ultra henüz yok ama M1 Ultra, iki tane M1 Max'in birleşimiydi. Dahası M2 Pro ve Max de ayrıca geliştirilmiş çipler, birleştirme değil.

Ben de acaba M2 Air alır mıyım diye düşünüyordum ama hem giriş modelinde aktarım hızının düşük olması hem bir elektiriklenme gibi bir problem varmış gibi olması soğuttu beni. Mağazalarda her ellediğimde elektirik çarpıyordu, bazısı da bazı yorumlarda yazmıştı. Yoksa bence çok güzel cihaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celenn -- 24 Ocak 2023; 18:26:18 >


Bu mesajda bahsedilenler: @Murat.Ak
İ
5 gün
Yarbay

Çentik olmasın ya.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.