Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
5
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Lütfen bakarmısınız

M mrtilhano333 Konu Sahibi
geçen ay (1248 mesaj)
Selamlar.Bir arkadaşım var asgari ücret alıyor ve kendi üstüne veya ailesinin üstüne herhangi bir ev veya araba da yok.Gelelim asıl meseleye bu arkadaş şu an bankalarda toplamda 30 bin tl kredisi ve 2 kredi kartı var.Asgari ücret ile çalışana bu kadar limit bile fazla diyeceksiniz fakat bugün birde bunların üstüne x bankası 36 bin tl ön onaylı krediniz hazır demiş özel şekilde arayıp bu nasıl oluyor açıklarmısınız?

Bu arada bahsettiğim çok yakın bi arkadaşım a dan z ye herşeyini bilirim ve düzenli ödeme vs. yapmıştır diyicem ama daha geçen ay 70 80 günlük gecikmeleri oldu bir kaç defa.
3 3erkay98
geçen ay (140 mesaj)
Ben çalışmıyorum bile öğrenciyim kart limitim 50000bin küsür bir 50000binde onaylı kredi çıkıyor

< Resime gitmek için tıklayın >< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

M mrtilhano333 Konu Sahibi
geçen ay (1248 mesaj)
hocam bu nasıl oluyor peki anlamadım yani mantığı nasıl çalışıyor çok merak ediyorum


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @3erkay98

3 3erkay98
geçen ay (140 mesaj)
Ben Findeks skorunu yüksek tutuyorum her 6 ayda bir limit artışı yapıyorum bankada maaş beyanı kısmını yüksek bir rakam yazıyorum fakat Vakıfbank gibi bankalar maaş bordrosu istediği için sorun oluyor garanti o kadar dert etmiyor düzenli ödeme yaptıkça 2018’da ilk kez kredi kartı aldım 2-3 yılda bu kadar oldu< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @mrtilhano333

M mrtilhano333 Konu Sahibi
geçen ay (1248 mesaj)
Hey maşallah hocam:)

Peki maaş beyanını yüksek yazmayı nasıl yapabiliriz birde başka yapacağımız seçenekler varsa paylaşırsanız çok sevinirim
Bu mesajda bahsedilenler: @3erkay98

F furkanorta00
geçen ay (61 mesaj)
Ben de şu anda öğrenciyim ve yapı kredi bankasında öğrenci belgesiyle doğrulayıp aidat vermediğim play kartım var. Normalde çalışmayanlara ve öğrencilere en fazla 2000 TL kreti kartı limiti veriliyor. Ancak bu yaz 20 günlük zorunlu stajımı yaptığım sırada işyerim yapı kredi ile anlaşmaşı olduğu için bu sürenin sonunda hesabıma (bildirimde gözüktüğü üzere) maaş adı altında stajyer maaşı yattı. Ben de düşündüm ki şimdi banka beni bir çalışan olarak görüyorsa neden yüksek limit ya da diğer kartlardan vermesin. İlk başta play kartımın limitini yükselteyim dedim ve çalışma durumunu özel sektör ücretli ve maaşım 3500 TL olarak belirtip 3000 TL limit istedim. Gece yapmama rağmen anında onaylandı. Neyse daha sonra tekrar maaşımı biraz daha yüksek yazıp 4000-5000 almayı da denedim ama maaş bordrosu istediler o sebeple daha fazla ilerleyemedim. Aslında o bir tanıdıktan bordro alıp üzerinde ilgili yerleri değiştirerek muhtemelen istediğim kanıtı sunabilirim ama yakalanırsam resmi evrakta sahtecilikten ceza alma ihtimalimden dolayı vazgeçtim Sonrasında yapı kredi mobilden kredi kartı başvuru menüsüne girdiğimde yine ücretli özel sektör 3500 falan yazınca bana başvurabileceğim kartlar listelendi. World, world gold, adios falan. Ben de gidip goldu seçtim ve onayladılar. Yani şu anda çalışmadığım halde 3000 TL limitli world gold kartım var Bu arada belirtmeyi unutmuşum 1502 findeks puanım var. ve yapı kredi mobilde bana 52935 TL krediniz ön onayda diye mesaj geldi.
< Resime gitmek için tıklayın >


@3erkay98 hocam benim merak ettiğim şey şu an garanti hesabım da var ve zamanında öğrenci statüsü ile bonus genç kartım vardı. Şimdi ben yine oradan kart almak istesem yukarıda yapı kredide yaptığım gibi çalışmadığım halde şurada şu paraya çalışıyorum diye bonus gold ya da klasik bonus kart başvurusu yapsam onaylanma ihtiali nedir? Çünkü 3000 lira limit cidden yetmiyorDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.