Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
25
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: LPG yi sökmeli miyim? (2. sayfa)

T trucollector57 Konu Sahibi
4 gün (34 mesaj)
@defiant82 aynen hocam pişmanlık. cruze için gelirsek, cruze bence benzinle kullanılması gereken bir araba. ona lpg bağlayarak çöp etmeyin hocam.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Pikelenjelo @defiant82

M münzevii
4 gün (868 mesaj)
Sorun LPG değil, beceriksiz ustalar.

Şehrinizde yoksa bile civar şehirleri araştırın, işinin ehli bir ustaya gidin.

Yoksa aynı sanayideki ustaları dolaşıp durursanız, hem cebiniz hem de zihniniz zarar görür.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

T trucollector57 Konu Sahibi
4 gün (34 mesaj)
yasaklardan dolayı inanın yan ilçeye bile gidilmiyor. mecbur kaldık burdaki ustalara. bide küçük şehir oldugu ıcın halıyle usta da az. gercekten usta ıse hıc yok denecek kadar az. ayarlamaları guzel yapıyolar ama kısa süreli.
Bu mesajda bahsedilenler: @münzevii

P Pikelenjelo
4 gün (582 mesaj)
bu hafta pecochip attırıyorum arabaya bakalım nolucak
Bu mesajda bahsedilenler: @trucollector57

B beyinsis
4 gün (12558 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: trucollector57

klasik sokak arası ustaları biliyoruz hocam, sadece LPG değil, her işte öyleler. geçen sene araç yaptırmaya gittiğimde, çırak mı artık, arkadaşı mı neyse işte; sağ koltuğa oturmuş, yatırmış sonuna kadar koltuğu, ayaklar torpido da.. ooh dedim keyfe gel, ayaklar yağlı batık, torpidonun içinden geçmiş, yapışkan - yağ lekesi çözmeye çalışmıştım o zaman. koskoca izler bırakmıştı. o yüzden heryerde aynılar. kendi canları ufacık yanarsa hemen yaygarayı koparırlar.
rektefiyeye verdiğim arabamdaki güderiyi ordaki usta bozuntusu tamirde kullanmış, leş gibi yapmıştı, atmak zorunda kaldım. güderi dediğim de öyle marketlerde satılan kötü kokulu şeylerden değildi, onlardan ceket üreten müşterim vermişti, harika bir parçaydı.
H HondatugraL
3 gün (3337 mesaj)
Öncelikle atıp tutanlara itafen lpg pişmanlık değildir. Pişmanlık olan yaptırdığınız yerin kalitesizliğidir 7 yıldır lpg li civic kullanıyoruz henüz tık demedi. Dizel kamyonlara araba diye bineceğinize benzinli-lpg li araçlara binin en azından çevreye yararınız olur ve otomobil kullandığınızı anlarsınız.

Sizin sorunuza gelecek olursak fabrika verileri zaten hiçbir zaman tutmaz, sizin minimum yakıtınız 10.5/11 lt civarında gezer. Lpg de ise aracınızın daha fazla yakması normaldir. Hiç kimse lpg az yakar diye bir iddada bulunamaz. Lpgyi avantajlı kılan gideceğiniz yolu daha ucuza getirmesi. Bunu da zaten az yakarak değil hesaplıya alınarak sağlıyor. Eşit birim fiyata 20 lt benzin ve lpg alsanız benzinle daha uzun yol gidersiniz. Söktürmek istiyorsanız aracınızı gene bir lpg ciye emanet edeceksiniz söküldükten sonra yine aracınıza proje çizdireceksiniz ben 1 yıl önce sorduğumda yaklaşık 2000 tl civarı maliyet çıkmıştı. Şuan fiyatı nedir bilmiyorum.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.