Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
8
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Lol dava açma

G Guest-4E3D3E763 Konu Sahibi
9 ay (0 mesaj)
Arkadaşlar oyunuma gelen biri bana hakaret etti. Ben de ona küfrettim. Sonra bana IP adresin elimde seni mahkemeye vericem dedi. Bu konularda çok bilgili değilim. Yardımcı olursanız sevinirim.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


L levorh
9 ay (14 mesaj)
He de geç
A AYasinYldz
9 ay (14 mesaj)
Yaw ne davası git oyununa bak. Bir kere o da sana küfür etmiş haklı bile değil. 2 . Olarak şahsa küfür etmiyorsun. Tanımadığın için mahkeme ulu orta yere küfür etmişsin gibi yargılar en fazla. O da kovuşturmaya gerek yok der. Hani en ekstrem durumu anlatıyorum.zaten cidden dava açsa savcı sizi sallamaz bile. Ama küfür etme yinede sen kimseye . Savcıya falan edersen cidden hayatın kayar bu kadar toksik oyuncu varsa chati KAP'a yoluna bak
D drinkduff
9 ay (198 mesaj)
Dava açabilir ama sonuç çıkmaz. Bildiğim kadarını anlatayım

Hukuk kurallarına göre hakaret suçunun online ya da yüzyüze gibi bir ayrımı yok. Sen bir kişiye telefonla, oyun içinden ya da mesajla nereden olursa olsun hakaret edersen suç işlemiş olursun. Olayın gerçekleştiği zamandan başlayarak 6 ay içinde seni şikayet edebilir.

Örneğin, online oyunda birisine küfür ettin, seni şikayet etmek için gitti ve oyun içerisinde ismi şu olan kişi bana şu küfürleri etti bunlar video görüntüleri, ss ler vs. yani delillerini verdi.

Savcılık senin oyun içerisindeki kullanıcı adını alıp Siber Suçlar Müdürlüğüne gönderir ve bana bu kişinin gerçekte kim olduğunu bulun der. Siber Suçlar Müdürlüğü senin kullanıcı adın ile oyun firmasına gider ve senin bilgileri ister. IP adresin üzerinden sana ulaşırlar. Kişiye ulaştıktan sonra dava açılır.

Burada sıkıntı olan şu bu süreç çok uzun zaman alıyor. Oyun firması yurtdışında olduğu için kişisel bilgileri paylaşmayabiliyor.
Özetle, teknik olarak açar davayı ve ceza alabilirsin ama pratikte o kadar kolay değil. Ben sonuçlanmış bir dava hiç duymadım.
Benim bildiklerim bunlar bir ara ciddi ciddi dava açmayı planlıyordum o zaman araştırmıştım. Kesin bilgi değil benim bildiğim süreç bu şekilde işliyor.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

G Guest-4E3D3E763 Konu Sahibi
9 ay (0 mesaj)
Lolün Türkiye şubesi var< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @drinkduff

S Storm Raider
9 ay (6270 mesaj)
Kardeşim ben avukatım ben bile uğraşmıyorum suç ihbarı için dilekçe hazırlayacağım savcılığa vereceğim fln kim uğraşacak başkasının işi olsa vekaletle ücret alsam bakarımda kendim için harcanan zamanıma değmez. Yapılacak max oyun sonu reportlar sonraki oyuna geçerim.

Bu işin bide realist açısı var. Savcılık bu işlerin peşinde koşup delil toplamazsan bakar dosya boşsa kyok basıp geçer. İstanbulda seri kyok kararı yazdıklarını anlatanlar oldu. Hakkında biri böyle bir olaydan iddianame düzenletmek istese avukat tutmak zorunda o dosya takip edilmeyince önemli bir suç değilse %90 kovuşturmaya geçmiyor hatta soruşturma bile yapılmaz sadece beyanla suç duyurusunda bulunursa kimlik tespiti yapılamaz delil yetersizliği der vs

Yani işin kısası seni bulması ceza davası açılması için işsiz takıntılı bir avukata küfretmiş olman lazım veya dava açmayı huy edinmiş psikolojik sorunlu bir tepki bu işin peşinde koşup sana ulaşacak.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


C Cool Storm
7 ay (1092 mesaj)
Sana ilk o küfrettiyse bir şey yapamaz. Korkutmak için söylemiştir. Ayrıca IP bilgilerine Riot haricinde kimse erişim sağlayamaz.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


R ry4n
7 ay (285 mesaj)
oyunu sadece troll ve kudurtmak üzerine oynayarak 400 levele ulaşmış biri olarak yaslan arkana :D IP adresin elimde mi demiş cidden ne ara bulmuş IP adresini 10 yaşında çocuk kandırıyor sanki. biri bana seni mahkemeye vericem derse oyunda ettiğim bir küfür için çok daha ağır sövüyorum bu sefer bu son seni mahkemeye vericem kozu da işe yaramayınca çıldırıp uzaklaşır zaten senden.
2 2022bakani
7 ay (43 mesaj)
Komik bir konu< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.