Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
726
Tıklama
0
Öne Çıkarma
lisans mı? orta öğretim mi?

B buta Konu Sahibi
11 yıl (195 mesaj)
merhaba arkadaşlar,
mühendislik fakültesi 3. sınıf öğrencisiyim. Düz lise çıkışlıyım. Sanırım hem lisan hem de orta öğretim sınavına giremiyorum kılavuzda yazan bilgiye göre.. Bu sene ki lisans sınavına girip, iyi bir puan alsam, bu puanımı mezun olduktan sonra ( 2011 haziran) atanmak için kullanabiliyor muyum? Yoksa 2012 lisans sınavına mı girmeliyim? Ya da lisans sınavına girmeyip, orta öğretimde şansımı denesem, memur oldum diyelim. İleride mezun olunca, mühendislik kadrosuna geçiş yapabilir miyim? Yardımınız esirgemeyin arkadaşlar, yeterli bilgim yok... teşekkürler iyi forumlar
U UcanHollandali
11 yıl (4322 mesaj)
beimde merak ettiğim bir konu, lisans mezunları için sınav 2 yılda bir, ben de 3. sınıfım fakat önümüzdeki sene de alım olacak mı
A Adalet
11 yıl (1629 mesaj)
Mühendislik 3. sınıf sonunda iken sınava lisanstan girebilirsiniz.1 yıl boyunca tercih yapmazsınız ve okul bitince 1 yıl zaman kalıyor.O kısımda tercih yapabilirsiniz.Sınav 2 yıl geçerlidir.

Diğer ihtimal lise düzeyinden girer 2 yıl boyunca atamalara katılırsınız fakat lise düzeyinden alım çok az ona göre hareket edin.Ayrıca birde lise düzeyinden düşük bir memurluğa girip daha sonra mühendislik yapmayı sormuşsunuz.O iş pek kolay olmuyormuş ve bulunduğunuz kurum muvaffakat denilen bir belgeyi vermezse geçemiyormuşsunuz.Örneğin dsi de hizmetli oldunuz ve inşaat müh mezunu diplomanızda geldi bir süre sonra.Karayollarına geçmekk istediğinizde kurum değiştirmiş oluyorsunuz ve dsideki hizmetli kadrosunu karayollarına götürmüş oluyorsunuz.Zaten şuanda memur kadrosu eskisi gibi bol olmadığı için dsinin hizmetlisini bırakmak isteme gibi bir durumu olmayacaktır.
B buta Konu Sahibi
11 yıl (195 mesaj)
cevabın için teşekkürler, sanırım 2012 lisansı beklicem....DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.