Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
5
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Lipo pil bağlama

H
Hudyykn
2 hafta (38 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Bu tipte pilleri seri veya paralel olarak brushless motor calistirmak için kullanılabilir mi (pillerde yanma vs)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


W
web programcısı
geçen hafta (11 mesaj)
evet
H
Hudyykn
geçen hafta (38 mesaj)
C değerleri farklı olduğu için güçsüz pilde yanma vs olurmu çünkü motor esc fazla akımla çalışıyo veya yeterli güç alamama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


K
klima5505
geçen hafta (3512 mesaj)
Merhabalar. C değeri düşük olan piller zamanla şarj tutma özelliğini yitirecek ve şişmeye başlayacaktır. C değerini arttırmak için paralel bağlamalısınız. Mah değeri için de aynısı geçerli. Seri bağlayarak da voltajı arttırabilirsiniz. Ancak C ve Mah değeri sabit kalacaktır.

Saygılarımla...
H
Hudyykn
6 gün (38 mesaj)
Saolun uygulayınca haber veririm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


İ
izzet141
4 gün (158 mesaj)
Merhabalar bir uyarıda bulunmak istiyorum seri veya paralel bağlantı yaptığınız piller, lipo ise, pillerin birbirinin eşi olması gerekmekte ve önerilmekte. Sebebi ise paralelde mAh değeri küçük olan pil verdiği akım yüzünden çok daha hızlı tükenecektir. Elinizde iki tane 1s pil olsun toplam volt başta 4,2 görünüyor, her iki pilde tam dolu. Kullandıkça örneğin mAh değeri küçük olanın voltu hızlıca düşer ve örneğin 2,5V'a düşmüş olsun bu sırada diğer pil ise 3,5V'ta kalmış olsun. Okuduğunuz volt değeri 3V olacaktır. Yani aslında minumum 3V olması gereken lipo pillerinizden biri 3V 'un çok altına düşmüş olacaktır ki bu o pili çöpe atmanıza sebep olabilir. Onun dışında talep edilen akım eğer çok fazla ise küçük C değeri mAh değeri olan pil bu akımı sunmakta zorlanıyor ise (kabaca C x Amper değeri istenen akımın altında ise) pillerinizde ısınma ve yanma ortaya çıkması muhtemeldir. Bu durumda yapılacak en güzel işlem seri veya paralel bağlanacak piller birebir aynı ve hatta aynı zamanda alınmış olmasıdır. Umarım yardımcı olmuştur.