Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar:
10
Cevap
170
Tıklama
0
Öne Çıkarma
linuxu cd ye çekebilkirmiyim

A
Andromeda
15 yıl (1265 mesaj)
size komik gelebilir ama benim bu konuda hiç bi bilgim yok.ben evdeki bilg.linux yüklemek istiyorum.ama evdekinde internette sorun var.iş yerindeki bilgisayara indirip cd çekebilme ihtimalim varmı ve nasıl?birde işteki bilg.64 ram ve 4 gb hdd celeron 400 bu bilg.kurulabilirmi?
B
boreas
15 yıl (409 mesaj)
linux genel olarak öyle kurulu zaten.internetten iso dosyasını indir . Bunu cd.yazma programı ile cd.yaz, yüklemek istediğin sisteme bu cd. ile boot edip. Yükleme işlemine başla. Benim tavsiyem ubuntu gnu/linux.
A
Andromeda
15 yıl (1265 mesaj)
onu neden tavsiye ettiğini ve 64 ram 4 gb bi bilg.kaldırabilip kaldıramayacağınıda yazarmısın
K
kültigin
15 yıl (415 mesaj)
Bence o bilgisayar için vector linuxun 4.0 versiyonunu indir ve kur şahsen p2 350 de denedim gayet performanslı...
B
boreas
15 yıl (409 mesaj)
debian gnu/linux tabanlı bu nedenle güvenilir bir işletim sistemi. İnternet desteği gayet başarılı. Debian'daki gibi bir paket sistemi var ama daha güncel. distrowatch'de son altı aydır 1.sırada. Ama sizin ciddi bir ram sıkıntınız var. bunun için daha hafif bir sistem belki şu feather linux olabilir. ya da onun sisteme kurulabilen bir çeşidi olabilir. siz linux'u ne amaçla kuruyorsunuz? server, masa üstü, vs ...
A
Andromeda
15 yıl (1265 mesaj)
masa üstü kurcam ama istediğim burdan alıp evdekine çekmek.işte zaten kullanamam.acaba direk olarak flash diske yazılabilirmiki
B
boreas
15 yıl (409 mesaj)
flashdiski hiç sanmıyorum. bence sen dediğim gibi feather linux'u indirin bi onu deneyin zaten 60-70 mb arası.
A
Andromeda
15 yıl (1265 mesaj)
bunu indirebileceğim bi link varmı
B
boreas
15 yıl (409 mesaj)

A
Andromeda
15 yıl (1265 mesaj)
bişi daha sorcam neden bu kadar çok linux çeşidi var.windows gibimi yani win98/me/2000/xp version farklılığımı var bide unix ile arasındaki fark nedir? neden hep linux?
D
drcivanim
15 yıl (446 mesaj)
http://old.lwn.net/Distributions/
adresinden uygun linuxu seçebilirsin
saygılar

birde not geçenlerde nette dolaşırken goblinx diye bir sürüme rastladım benim gibi sık sık sürümleri deneyenler e tavsiye ederim epey güzel ve hızlı bir açılışı ve pencere yöneticisi seçeneği var ram ine göre seçim yapılabilir.