Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Line platformu kendi kripto parasını çıkarıyor

E ekrem71 Konu Sahibi
3 yıl (29237 mesaj)

Blockchain teknolojisine şirketlerin ilgisi büyürken yatırımlar da artıyor. Japonların ünlü mesajlaşma platformu Line kendi kripto para birimi LINK’i hayata geçiriyor.

 

LINK nedir?

 

Blockchain konusunda yatırımlar yapacağını daha önce açıklayan Line ilk olarak BITBOX adında bir kripto para borsasını faaliyete geçirmişti. Şimdi ise LINK birimi ile LINK Chain blok zincir teknolojisini başlatıyor.

 

Ayrıca Bkz.Hindistan’ın 1 trilyon dolarlık mobil ödeme pazarı için rekabet büyük

LINK birimi için herhangi bir ön satış yapılmayacak. Toplamda 1 milyar adet üretilecek olan birim, Line ekosisteminde merkezi olmayan uygulamaları kullananlara ödül olarak verilecek. Bunun için 800 milyon birim ayrılmış durumda. 200 milyon birim ise saklanacak. LINK birimi ay içerisinde BITBOX borsasında işlem görmeye başlayacak.

 

Line bir yatırım toplamaktan ziyade kullanıcıları merkeziyetçi olmayan uygulamalara çekmek ve haliyle geliştirici ekosistemi oluşturmak istiyor. LINK Chain ağı da bunun için kullanılacak. 23 Ağustos tarihinde zincirin ilk bloğu yani Genesis bloğu kazıldı. Line, dijital ödül platformları arasında lider olmayı amaçlıyor.

 

Bu yatırıma rağmen Japonya’da belirli kurallar gereği LINK jetonu kullanılamıyor. Bu bakımdan Japon kullanıcılar LINK Points adındaki puanları toplayacaklar. ABD’de de aynı durumun söz konusu olduğu ifade ediliyor.

 

 Haberi Portalda Gör


İ interwap
3 yıl (6152 mesaj)
Ülkemizde pek yaygın olmasa da Line özellikle video aramada WhatsAppa göre daha başarılı bir uygulama. Bu başarısını bu alanda da gösterebilecek mi?Bu mesaja 1 cevap geldi.

A azizfikri
3 yıl (1002 mesaj)
Whatsapp uygulamasında video araması nasıl yapılıyor?Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @interwap

İ interwap
3 yıl (6152 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: azizfikri

Whatsapp uygulamasında video araması nasıl yapılıyor?
https://faq.whatsapp.com/tr/android/26000026/?category=5245237DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.