Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
45
Cevap
38006
Tıklama
5
Öne Çıkarma
Cevap: LG yakınlık sensörü sorunu(Arama sırasında ekran kararması) kesin çözüm (3. sayfa)

B BÜLBÜL
geçen yıl (42 mesaj)
Ankfantoma paylaşımınız ve emeğiniz teşekkür ederim. Bugün telefonum yere düştü camı kırıldı, ekranı sağlamdı. Telefon ederken ekran kararmaya başladı. Ses var tuşlama yapmam lazım ekran siyahtı. Araştırırken paylaşımınızı buldum. Sensörün bulunduğu bölümün önündeki camın çatladığını gördüm. Saatçi düz tornavidasıyla o cam kısmı çıkardım. Yine düzelmedi. Benim telefonum lg4 olduğu için gizli (hidden) menü kodunu araştırdım. Katkı vermesi açısından lg telefonları için gizli menü şifresi içinşu bilgiye ulaştım: *#546368#*Model No# .Telefon donanım bilgisinden telefonumun modelini buldum:lg-h815TR .815'i Model No yerine koydum arama yaptım, gizli menüye ulaştım. 1.'den 4.'ye kadar yazılanları yaptım. Diğerlerini yapmadan, kapattım açtım, kulağıma yaklaştırırken kararıp uzaklaştırınca aydınlanıyordu tıpkı eski halinde olduğu gibi...teşekkür ederim...
A arkakapıdankactım
10 ay (22 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: dmclskn

Aynı sorunu LG G5 'te yaşadım.

İkinci el olarak G5 aldım. Kozmetik olarak temiz sayılabilecek durumdaydı. Satan kişi biraz güven sağlamıştı. 2-3 gün sonra arama ekranında direk ekran kararıyordu. Sensör testten de geçmeyince sensör hatası dedik ancak yabancı forumlarda da benzer sorun çözümü söyleyince cihazı sökünce kamera yanındaki contanın veya plastiğin telefona takılmadığını görünce benzer bir parça uydurduk sensör sorunsuz çalışıyor. Denemedim ama ön kamera yanındaki proximity sensör kısmına siyah bant yapıştırılarak da çözüm sağlayabilir ki siyah bandı sensörün yan yana gelen 2 nokta şeklinde delerek yapıştırmanız gerektiğini unutmayın.

Ekran değiştiren kişinin ihmali yahut iş bilmezliği sonucunda 40-50 TL para vermemize sebep olacaktı. Anlamadığım sorun yok diyerek insan neden aldatma ihtiyacı duyar arkasından küfür ettirir küçük hesaplar peşine düşer.
Hocam müthişsiniz. Bilgiyi paylaşmak ne kadar değerli gerçekten .Uydurulabilecek kücücük bir parça ve bunun yapılması gerektiği bilgisi. Ben de deliklerine sensörü denk getirerek bir siyah ince plastikle işi çözdüm.


Bu mesaja 3 cevap geldi.

D dmclskn
9 ay (648 mesaj)
Bilginin işinize yaramasına sevindim.

Bahsettiğim G5 özelinde sim kart okuyucu hatası olduğunu düşündüğüm zaman zaman şebekenin gitmesi hatası söz konusu.

Beraberinde GPS sinyal almıyor. Bunun sebebide anten uçlarında veya antenlerinde eksiklik.

Özetle uzaklık-yakınlık sensörü, GPS hatası ve şebeke sorunu ekran değiştirmek için söken gerizekalının suçu. Cep telefonu tamircisi veya eski sahibi içinde geçerli sökerken toplarken eksiksiz dikkatlice topla bu gibi insanlar yüzünden zamanın değeri yok oluyor. G5 tekrar sökülecek ama alternatif cep telefonu olmadığından uğraşılmak istenmiyor. :)))
U uğur yenigün
5 ay (1 mesaj)
Baktınız tüm bunlar çalışmıyor devrenin arkasına sensöre denk gelecek şekilde baskı yapacak bir tampon işinizi görür lg g4 h815 de problemi böyle çözdüm.
M MuratHan1299
4 ay (18 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: arkakapıdankactım

Hocam müthişsiniz. Bilgiyi paylaşmak ne kadar değerli gerçekten .Uydurulabilecek kücücük bir parça ve bunun yapılması gerektiği bilgisi. Ben de deliklerine sensörü denk getirerek bir siyah ince plastikle işi çözdüm.

Alıntıları Göster
Arkadaşlar 2 gündür uğraşıyorum emektar G5' in yakınlık sensörü parçasıyla ancak başarısız oldum. Yakınlık sensörüne nasıl bir parça uydurup yaptınız? Ben ne yaptıysam olmadı. Tecrübe eden arkadaşlar cevap yazarlarsa sevinirim. Orjinal parçanın fotoğraflarını da ekliyorum.
Selamlar
< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuratHan1299 -- 19 Eylül 2021; 22:32:50 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

M MuratHan1299
4 ay (18 mesaj)
Yaptım, yapışkanlığı yumuşak plastik kullandım...
Bu mesajda bahsedilenler: @MuratHan1299
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.