Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
9
Cevap
0
Tıklama
4
Öne Çıkarma
Lg ve Vatan Bilgisayar Mağduriyeti, Sıfır arızalı Oled Tv
İ
2 hafta
Çavuş
Konu Sahibi

Herkese merhaba,

Vatan Bilgisayar'dan 31.07.2022 tarihinde satın aldığımız LG OLED55C24LA model televizyonu kurmak için yetkili servis evimize geldi. Yetkili servis, kendilerinin getirdiği sıfır paketten çıkan koaksiyel kablo ile TV uydu bağlantısını yaptı ve TV uydu kanallarını bulamadı. Kablonun TV ye giren ucundaki konnektörü hafif gevşetince uydu kanallarını görmeye başladı. Konnektörle oynayınca yine uydu sinyali kesildi. Kabloyu evimizde bulunan mevcut koaksiyel kablo ile değiştirdik birebir aynı sonucu verdi. Aynı odada aynı kabloyla kullanmakta olduğumuz Philips TV'mizde uydu kanallarını kesintisiz seyredebiliyoruz. Bu durumu servis yetkilisine de gösterdik. Kabloyu yeni TV'den çıkarıp eski TV'ye taktık uydu kanallarını görebildik. Tekrar yenisine takınca göremedik, kabloyla oynayınca görmeye başladık sonra tekrar kesildi. Aynı testi başka bir odada da denedik yine aynı durumu gözlemledik. Durum böyleyken TV'yi kabul etmedik. Servis yetkilisi de bizimle birlikte durumu gördü ve normal olmadığını söyledi. Servis yetkilisi TV'yi alıp götürdü. Sonra servis bize telefonla ulaşıp cihazı kontrol ettiklerini ve cihazda arıza olmadığını, bizim evdeki uydu tesisatında bir sorun olabileceğini söyledi. Ancak aynı tesisatla mevcut TV'mizi kullanmaya devam ediyoruz. Yine de bina yönetimi ile görüşüp tesisatın çalışır olduğunu da teyit ettik. Sıfır ürün olarak satın aldığımız TV'nin kurulumu yapılamadığından servise gitti ve serviste ne işlem yapıldı onarıldı mı bilemiyoruz. Evimizde yetkili servis elemanı ile birlikte çalışmadığını doğruladığımız televizyonu kabul etmek istemiyoruz. Ancak Vatan bilgisayar ve Lg arızalı olmadığını iddia ediyor. Bu durumda ne yapabiliriz arkadaşlar, teslim aldığımıza dair imza atmadık ve televizyon bizde değil serviste. Tüketici hakem heyetine de başvuramıyoruz 15.000tl üstü bir rakam olduğu için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibiza123 -- 4 Ağustos 2022; 8:47:36 >

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

U
2 hafta
Binbaşı

Merkezi sistemlerde bir odada uydu yayını izlerken diğer bir odada aynı anda farklı kanalları izleyemessiniz.Genelde her daireye tek bir kablo ile yayın gelir ve bu yayın odalara ise switch üzerinden dağıtılır.Sizin sorunda bundan kaynaklı olabilir diye düşünüyorum.Servis tv kurulumunu yaparken başka bir odada yayının açık olmasından kaynaklı bir durum olduysa tv'yi arızalı zannetmiş olmanız normaldir fakat normal olmayan servisin bu durumu bilmiyor olmasıdır.Tabi ben farazi konuşuyorum bu durumu en iyi bilen sizsiniz.Kurulum esnasında başka bir tv veya uydu cihazı açıkmıydı ? Philips tv'nin arkasına giren kablo ucunu söküp Lg oled tv'ye takarak deneme yapıldımı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurmurat360x -- 3 Ağustos 2022; 23:32:44 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
İ
2 hafta
Çavuş
Konu Sahibi

Hocam aynı anda merkezi uydu çalışıyor 2 farklı televizyonumuz var evimizde 2 yıldır kullanıyoruz problemsiz. Deneme yapılırken hep tvler aynı şartlarda kontrol edildi. Yani ikinci dediğiniz gibi, philips çalışırken uydu kablosunu söktük, yeni lg tvye taktık. Bence lgnin dahili uydu alıcısı problemli, ki servis çalışanı da bizi haklı buldu televizyon arızalı dedi ve götürdü. Ama götürürken bize rapor bırakması gerekiyormuş onu bırakmadı asıl problem orada.

Bir diğer problem, aynı günün akşamında servis müdürünün araması ve televizyonunuzda problem yok ben kontrol ettim servisimde, ben geleyim kurayım demesi. Şimdi televizyon orada açıldı mı işlem mi gördü ben nereden bilebilirim. Ben de doğal olarak kabul etmeyeceğimi, teslim almayacağımı belirttim.

Bakalım ne olacak, televizyon serviste biz teslim aldığımıza dair imza atmadık, neler olacak bilemiyoruz açıkcası. Şikayet var üzerinden şikayetimizi de yazdık bekliyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibiza123 -- 4 Ağustos 2022; 8:20:1 >

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
B
2 hafta
Yarbay

Merhaba, daha önce vatanbilgisayar'dan lg 48c1 alıp, ekranda çıkan çizgiler sebebiyle iade etmiştim. Lg servisi ile görüşüp, cihazı iade etmek istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Servis size yakınsa şayet, süreci hızlandırmak için servise giderek servis sahibi ile de görüşebilirsiniz.

Teslim almadığınız ürün için size para iadesinin onaylandığı bir form vermek zorundalar. İade formunu servis doldurup lg merkeze mail atıyor, lg merkez ise formu onaylayıp para iadesine karar veriyor. Bu form ile vatanbilgisayar'a başvuru yaparak para iadenizi alabiliyorsunuz. Ben ürünü teslim aldığım halde, yaşadığım sorunu bu şekilde çözümlemiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 5 Ağustos 2022; 19:0:41 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @ibiza123
U
2 hafta
Binbaşı

Yazdıklarınızdan tv'nin fabrikasyon arızalı olduğu anlaşılıyor.Sıfır kutusu sizin yanınızda açılacak yenisi ile değişim talep edin.Servis istediği kadar sağlam desin,sağlamsa sizin evde sağlam teslim etmek zorundaydılar.Servise gitmiş ürünü almak zorunda değilsiniz.Süreç ne kadar sürer bilemem fakat sonuç olarak siz hakkınız olanı mutlaka alırsınız.Geçmiş olsun.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
İ
2 hafta
Çavuş
Konu Sahibi

Servis ile yapıcı olmak adına uzun uzun görüştüm. İki seçenek sundu servis müdürü, ya gelip tekrar kurmaya çalışırız, yine çalışmazsa rapor veririz, ya da vatan bilgisayara biz müşteri ürünü istemiyor diye geri göndeririz. Başka seçeneğim yok dedi. Ben de durumdan şüphelendiğim için vatan bilgisayara geri gönderin talebinde bulundum. Sonuç ne olacak bilmiyorum bakalım hayırlısı olsun.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @BeyazBüyü
İ
2 hafta
Çavuş
Konu Sahibi

Teşekkür ederim hocam desteğiniz için. Evimde çalışmayan ve apar topar götürülmüş bir ürün var ben de almak istemiyorum. Evimde çalışır vaziyette olsa idi zaten heves ederek aldığım bir tv idi, yazık oldu. Sonucunu buradan bildiriyor olurum.

Mağaza yerine internetten almış olsam daha sancısız bir süreç olacaktı, mağaza mağdur etmeye çalışıyor, pişmanım mağazadan aldığım için açıkcası.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @ugurmurat360x
B
2 hafta
Yarbay

Benim Dairenin her odasinda Uydu girisi var ve ayni anda 2 tv' den izleyebiliyoruz..< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @ugurmurat360x
D
2 hafta
Yüzbaşı

en iyisini yapmışsınız tv de var bi problem o tv yapıldıysa bir şekilde yazılım yada donanımsal onarım ilerde başınızı muhakka ağrıtıe bende de lg 45c9 serisi oled var ben çok memnunum sanırım biraz şanssızlık sizinki< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

U
2 hafta
Binbaşı

Sizin merkezi sistemden daireye iki hat geliyor demekki.
Bu mesajda bahsedilenler: @Backstreet
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.