Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
16
Cevap
0
Tıklama
6
Öne Çıkarma
LG televizyonlara Google Stadia ve GeForce Now geliyor

Ö Özgür Eroğlu Konu Sahibi
6 gün (3974 mesaj)Dünyanın en popüler televizyon markalarından biri olan LG'nin CES 2021 toplantısı geçtiğimiz saatlerde yapıldı. Toplantıda genel olarak LG'nin 2021 yılındaki televizyonları incelendi. Kısaca LG televizyonlarından 2021 yılında daha ince olmalarını, daha parlak olmalarını ve daha büyük olmalarını bekleyebilirsiniz.Toplantıya genel olarak baktığımızda LG televizyonlar için gayet güzel bir haber de paylaşıldı, özellikle oyun oynayanlar için. Bulut üzerinden oyun oynayabildiğiniz Google Stadia ve Nvidia GeForce Now.Ayrıca Bkz.LG Display, 42'' boyuta sahip ilk OLED TV paneli duyurusunu yaptıGoogle StadiaBildiğiniz gibi LG televizyonlar işletim sistemi olarak Android TV yerine kendi işletim sistemi olan webOS'u kullanıyor. Bu yüzden uygulamaların gelişi daha geç veya erken olabiliyor.Google Stadia, aslında bulut üzerinden oyunları stream ederek oynayabildiğiniz bir konsol. Yani oyunu oynayabilmek için tek ihtiyacanız olan güçlü bir internet. Bir de oyun elbette. Stadia ne yazık ki ülkemizde şu an için erişime açık değil. LG televizyonların Stadia desteği 2021'in sonunda gelecek ancak yalnızca Stadia'nın erişime açık olduğu ülkelere gelecek.Nvidia GeForce Now, LG televizyonlara geliyorBir diğer gelen uygulama olan GeForce Now ise ülkemizde de erişime açık ve daha rahat bir kullanımı olduğunu söylemek gerek. GeForce Now'da ise yine oyunu oynayabilmek için bir sisteme ihtiyaç duymuyorsunuz, yalnızca orta seviye bir internet ile oyunları stream ederek oynayabiliyorsunuz. Oyunlara erişebilmek için de Steam, Epic Games, GOG veya Ubisoft Connect gibi hizmetleri sisteme bağlayıp direkt o hesaplarınız üzerinden erişiyorsunuz. Yani bu platformlarda sahip olduğunuz ve GeForce Now'ın desteklediği tüm oyunları yalnızca bir internet ile oynayabiliyorsunuz. GeForce Now'un desteklediği oyunlara buradan bakabilirsiniz. Eğer G-Sync ve FreeSync desteğine sahip bir televizyonunuz varsa bu özellikleri de açabileceksiniz. GeForce Now için net bir yayın tarihi yok ancak 2021 yılında onun da erişime açılması bekleniyor. Son olarak LG'nin webOS arayüzü de yepyeni bir hale geldi.Bu uygulamalar LG'nin 2021 model televizyonlarında erişilebilir olacak. Ancak ilerleyen süreçte webOS 5.0 kullanan 2020 model televizyonlara da geleceği söyleniyor.
Kaynak:https://techcrunch.com/2021/01/11/google-stadia-and-nvidia-geforce-now-are-coming-to-lg-tvs/

 Haberi Portalda Gör

10 bin dolar az olmuş 30k yap onu
Yoruma Git
Yorumun Devamı th9 - 6 gün +4

H hakanhan68
6 gün (411 mesaj)
gelecek geliyor :D

xiomi tv boxta çalışırmı acaba donanıma para veremiyoruz bunlardan alsak nasıl olur
X Xagdas
6 gün (2010 mesaj)
Bilgisayar ve konsol oyunculuğunu (kesin) öldürecek tek şey, Oyun servisi + TV desteği + Hızlı internet üçlemesidir.

Kimse 1-2 yıl içinde demode kalacak donanıma 5-10bin dolar gömmeyi tercih etmez. Bi TV alırsın, bunun yatırım maliyeti vardır ve katlanılır. İşletme maliyeti olarak da internet ve oyun servisi ücreti vardır. Sonra her mevsim hangi en üst ekran kartı çıkarsa onunla ultra kalitede, rtx max ayarlarda, oyun oynanabilir. Yani bugün tv seyretmek ne kadar kolaysa ileride oyun oynamak da o kadar zahmetsiz olabilir, olacaktır.


Bu mesaja 5 cevap geldi.

P Php
6 gün (1727 mesaj)
geçen yine 2 yılda eskiyecek donanıma 10 bin dolar veriyorum... Sitenin adına bak bi sallamadan önce, DONANIMHABER! 10 bin dolara 2 yılda eskiyecek PC dizsene bana nolur..
Bu mesajda bahsedilenler: @Xagdas

N nuksws_99
6 gün (735 mesaj)
ps4 e 500 dolar verenler 8 yıl oynadı, hala oynamaya devam ediyor. 10bin dolara 4 tane 1080 alırdın.
Bu mesajda bahsedilenler: @Xagdas

S STMUS
6 gün (2422 mesaj)
Bu sistemin tam oturması konsolları bitirir, microsoftun konsoldan çok oyun stüdyoları ve oyun servisleri üzerinde durması bu yüzden sanırım.
T th9
6 gün (712 mesaj)
10 bin dolar az olmuş 30k yap onu


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Xagdas

U unununium
6 gün (503 mesaj)
GeForce now ve Google stadia trye gelmedikçe daha konsolu öldüremez. Betadayken birkaç kez denedim ama o kadar çok latency vardı ki midem bulanıyordu o derece. Şimdi bakıyorsun belki düxelmiştir ama betadaki gibi değil çoğu oyunu oynayamıyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Xagdas

A AtalayArik
6 gün (13 mesaj)

U uchihaitachi
6 gün (3467 mesaj)
Konsola özel oyun çıkıyor, sony kolay kolay bırakmaz peşini,
En kötü kendi oyun servisini kurar, servise girecek tv başına da 500 dolar kendine alır firmalardan,
D DH Misafiri
6 gün (68813 mesaj)
Mi box s de geforce now çalışıyor zaten :D biraz kurulumu zahmetli sadece
H hopeyoung
6 gün (630 mesaj)
Oyunu tv kumandasıyla mı oynacaklar? Hugo vardı eskiden 4'e basınca sola 6'ya basınca sağa :) En az 500 liralık tv kolları çıkacak demek ki.
X Xagdas
6 gün (2010 mesaj)
Steam Link'im var benim Kasım 2016'dan beri. Toplamda 40 saat kullanmadım. Salondaki 65inç Tv'ye bağlı duruyor.

Steam Link dahili olan TV modelleri de var. Steam Link bilgisayarı ve konsolu bitirecek model değil.
Bu mesajda bahsedilenler: @AtalayArik

X Xagdas
6 gün (2010 mesaj)
Sen kendi delik cüzdanına göre değerlendiriyorsun yorumumu. Belkide öğrencisin, bilmiyorum. Tepe seviye ekipmanları kastediyorum ben, 1050Ti ile oyun oynamaya çalışan gariban halkımı değil.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @th9

E elLbufFer
6 gün (1311 mesaj)
Bal gibi sistem . Yeter ki internetin olsun . Akıllarda tek soru olacak , bunun için İnternet altyapın var mı ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


T th9
6 gün (712 mesaj)
5k dolara şuan en üst seviyede oyun oynaya biliyorsun.abartmayın
Bu mesajda bahsedilenler: @Xagdas

K Kartal Göz
5 gün (13327 mesaj)
5-10 bin dolar mı? 1-2 yılda demode olacak donanım mı?
Bir konsol 500 dolar hadi bizde vergiyi de bindir 800-900 dolar. Konsolu ortalama 7-8 sene kullanabiliyorsun. (Konsolun yazılım-oyun desteği ortalama bu. Yoksa bozulana kadar aç, oyna, kullan.) Ha aldın kullanmıyor musun satarsın, elinde bir maddi değeri olan somut bir cihaz var. Ne 5-10 bin doları hacı abi?
Ayrıca Türkiye'de bu hizmet yemez. Adam akıllı bir 1080p 60 FPS görüntü için bile ciddi bir internet bağlantısı gerekiyor. Yurdum internet hızları ve fiyatları da malum. Bilgisayar ve konsolu bu topraklarda ölecekse bu hizmet sebebiyle ölmez. Hatta bu çağdışı kağnı gibi internet hizmetleriyle, bu yüksek fiyatlarla biz Playstation 7'yi de görürürüz 8'i de görürüz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Xagdas
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.