Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir
7
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
LG C9 alınır mı? Bozulmadan kaç sene kullanılır? - OLED55C9PLA

C Cossie Konu Sahibi
2 yıl (1578 mesaj)
Başlıkta belirttiğim gibi. Piyasa 50Hz, siyahları gri, ışık sızdıran panellerle dolu. Alacak doğru düzgün televizyon bulamadım. Bütçeyi arttırmadıkça iyi bir şey almak zor gibi. Bu televizyonun eksileri var mı? Bütçeyi zorlayıp alsak uzun vadede bozulmadan kaç sene kullanılır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cossie -- 6 Aralık 2019; 22:27:42 >


O OMB
2 yıl (172 mesaj)
Dikkatli kullanırsanız bir de cihaza gelen akım temiz ise (değilse regülasyonlu bir güç kaynağı lazım olabilir) diğer televizyon cihazlarından daha uzun süre dayanabilir.

Önümüzdeki 5-6 senede kullanılacak özellikler de şimdiden içinde zaten. Ayrıca güncelleme de alırsa günde 4-5 saatten 10 sene kullanma ihtimaliniz var. 2+3 yıl garanti opsiyonu da ek güvence olabilir.

İleride farklı teknolojiler geliyor ama o zaman elinizde bir C9 olacak, keyif bakımında hiç geride kalmaz.

LCD teknolojisi terkediliyor. Kaçış seneye hız kazanır, 2021'de daha da sürat kazanır. OLED görüntü kalitesi ise başa baş devam eder diye tahmin ediyorum.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

C Cossie Konu Sahibi
2 yıl (1578 mesaj)
Teşekkürler, cevabınız yardımcı oldu. Bu geçiş dönemini ucuz bir LCD ile geçirmek daha mı mantıklı yoksa? Şu andaki Samsung LED LCD televizyonum 5 senede bozuldu. C9'un garantisini uzatsam bile 6. - 7. yılda bozulması bayağı can sıkar. İyi OLED paneller alt seviye modellere gelir mi?


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @OMB

S Sir Maximus is BACK
2 yıl (11368 mesaj)
C9 future proof bir cihaz.cihazda 3 adet hdmi 2.1 var.gsync var.4k@120 fps destekliyor.ps5/xbox scarlett ile birlikte en az bir 5-6 yıl götürür.Oled’i gördükten sonra başka bir ekranda bir şey izlemek istemiyorsunuz zaten.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


O OMB
2 yıl (172 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Cossie

Teşekkürler, cevabınız yardımcı oldu. Bu geçiş dönemini ucuz bir LCD ile geçirmek daha mı mantıklı yoksa? Şu andaki Samsung LED LCD televizyonum 5 senede bozuldu. C9'un garantisini uzatsam bile 6. - 7. yılda bozulması bayağı can sıkar. İyi OLED paneller alt seviye modellere gelir mi?
Bir tek geçiş dönemi var o da sizinki. Hayat kısa. Hiçbir şey sizden değerli değil ki? İmkanınız varsa size hizmet edecek, en iyi keyfi verecek bir TV almak doğru olur. C9 bunlardan biri.

Alternatif olarak, böyle düşünmüyorsanız, yaşam stili TV'ye vakit bırakmıyorsa alt segment bir cihaz işinizi görür. O da çok uzun seneler dayanmaz, bozulur. Seneye çıkacak modeller C9'dan bir tık gelişmiş olur ama o bile bir sonraki senenin bir tık altında kalır. Bu döngünün sonu gelmez.

Mevzu bahis C9 performans ürünü, full paket bir ürün, Samsung gibi değil. Ses, görüntü, işletim sistemi vs vs derken bence hakkını vermeniz gerekir, özelliklerinden dolu dolu faydalanmanız gerekir yoksa evden bakkala ferrari ile gitmek gibi gereksiz bir tercih olur. Onun yerine LG SM8200 veya 8600 çok daha ucuz modeller, hatta daha alt modeller de var. Samsung'un ise 70-80 modelleri fena değil ama bana göre bomboş ve aşırı pahalı yapay renkli ürünler. Daha alt modeli Q60R büyük hata olur. Yerine QLED dışı modelleri alınabilir belki? 2 sene sonra piyasa 8K olacak. C9 yarışır ama diğerleri çok geri kalır.

Ucuz OLED ise öngörülen bir durum. Inkjet ile panel üretilecek. Fiyat ucuzlar gibi ama 5000 TL olmaz tabii ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OMB -- 7 Aralık 2019; 1:48:47 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S Since1903
2 yıl (4268 mesaj)
Burada diğer arkadaşların C9 için yazdıklarına tamamen katılmakla birlikte , göz önünde bulundurmanız gereken bir durum da OLED paneldeki burn-in riski. Biraz özen gerektiren bir durum. Açıkçası ben sadece bu durumdan dolayı almaktan vazgeçmiştim geçtiğimiz ay. Biraz daha bekleme kararı aldım.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


O OMB
2 yıl (172 mesaj)
İyi yapmışsınız. Kaygı ile keyif zıt kutuplar.
Kullanma ortamınız, şartlarınız OLED için uygun olmalı.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


C Cossie Konu Sahibi
2 yıl (1578 mesaj)
Sanırım bu televizyonu alıp uydu yayını izlemek televizyonun ömründen gereksiz yere yemek olur. Ben en iyisi kalitesiz panellerden fena olmayan bir tane seçeyim.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.