Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
1
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
LG 42LB670V Ekran Gölgelenme Sorunu (Yardım)

G Gravaze Konu Sahibi
10 ay (2916 mesaj)
Merhabalar, 2014 yılında almış olduğumuz 42LB670V tv’nin orta kısmında, hafif yukarıda sola doğru bir bölgesinde gölgelenme/siyahlık tespit ettim. Normal bir görüntü izlerken göze batmıyor, rahatsız etmiyor hatta fark bile edilmiyor ancak özellikle açık renk tek renk görsellerde bariz bir şekilde gölgelenme görünüyor. Gölgelenme içinde kare kare led olduğum tahmin ettiğim kısımlar görünüyor.

Şu anda çok büyük bir sorun teşkil etmediği için direkt tamire göndermedim ancak yerel servisi arayıp Bilgi almak istedim muhtemelen ekranın ve anakartın değişmesi gerektiğini ancak görmeden bir şey diyemeyeceğini falan söyledi.

Sizce bu sorun nedir? Tahmin ettiğim gibi led yanması mı? Düzeltiliyor galiba ancak tahmini masraf nasıl olur yaptırmak mı mantıklı olur yoksa yeni tv almak mı kararsızım açıkçası. Şimdi rahatsız etmiyor ve ellemedik ancak düzelttirmesek sorun daha da büyür mü? Şimdiden teşekkürler.


Birkaç renk ile denedim ve fotoğraflarını çektim:< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gravaze -- 10 Ağustos 2020; 11:39:38 >

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


S sissil
10 ay (7304 mesaj)
Yansıtıcı yanmıştır yada ledler gidik. Panelde birşey yok. Adam gibi bir TV servisinde halledilir.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.