Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
1810
Cevap
0
Tıklama
9
Öne Çıkarma
Cevap: Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır) (92. sayfa)

Y Yazılımcı Online
7 gün (17744 mesaj)
Vallahi öyle, umarım lg ekranı gibi olmaz. Gerçi ondaki sorun bir anda başlıyordu zaten kalıcı olarak. Bunda da muhtemelen vardı da ben dikkat etmemiştim herhalde. Sadece gri zemin üzerinde gözüktüğü için tesadüfen photoshop'un boş ekranında karşılaştım.

Demin yine illüstratör de çizim videosu izliyordum ve uygulama yapıyordum. Ders 15dk zaten, instagram logusundan örnek veriyor adam, beyaz zemin üzerine çalışıyorsun. Uygulama bitti kapattım, renksiz şekilde ekranda silik olarak kocaman instagram logosu var 2 3dk sonra azalmaya başlıyor 8'inci dakikada tamamen yok oluyor zaten. Hemen yok olmasını istiyorsan beyaz zeminli windows gezginininde 20 25sn gezin hemen yok oluyor. Ama gri de tutarsan kalıyor. Tek tek RGB renk değişsin yine uzun sürüyor. Tek ilacı ya simsiyah ekran ya da bembeyaz.

Arkadaşta 2K 2021 model monster tulpar var. 3070 li yeni seriler geldiğinde almıştı. İşi olmadığı bir zaman ona da denettireceğim. Sanııyorum ki laptop monitörlerinin çoğunda oluyordur. Genelde vov ekrana bak desek de sonuçta IPS ve üreticiler hep ekrandan kısıyorlar. Belki %100 adobe olan daha farklı panellerde bu sorunlar daha azdır. Mini ledde olmuyor diyorlar mesela bana biraz mantıksız geldi.

Bir de oled ekrana heves ediyorum. TV gibi değil pc, çok fazla statik görüntü kalıyor. Bu sene bir çok oled panelli laptop çıktı piyasaya. Bakalım 1 2 sene sonra ne olacak oled panellerin durumu. Maşallah S10 telefonumda şu ana kadar karşılaşmadım oled yanması ile. Ama pc gibi de kullanmıyorsun tabi telefonu :D

Kısacası can sıkıcı durum ama günlük kullanımı çok etkilemiyor. Farkında bile olmuyorsun parlak bir yüzeyden gri arkaplana dönmediğin sürece. Yeter ki bu seviyede kalsın. Kimi monitörlerde renkli olarak kalıyormuş. DH de yanıtı gönder kırmızı butonu mesela mesaj yazarken sürekli sabit duruyor. Adam mesajı atıyor yanıtı gönder silik halde kalıyor ekranda. Kabus gibi, o öyle de kötü panel değildir ya HDR sertifikası almış o kadar.
Bu mesajda bahsedilenler: @Shiftlenbik

Y Yazılımcı Online
7 gün (17744 mesaj)
Ben bu Lenovoyu anlamadım gerçekten. Geçen sene düz legion alacaktım. MAX 16gb ram takılabilir yazılmıştı psref'e. Adamlar 64gb takıyordu youtube 'da hatta özelleştirilmiş olarak hepsiburada da 64GB versiyonları satıldı.

LEgion 2020 modellerine 2TB ssd takan gördüm.

Legion pro için 1 kişinin 2TB taktığı videosu var. Genelde çoğu kişi 1TB takmış. Biraz uygun olsa fiyatları gerçekten alıp güzelce testini falan yapacağım da, masraf çok ekstradan 2000tl ssd ye veresim yok vallahi
Bu mesajda bahsedilenler: @lawministration

L luzumsuzdur
7 gün (1119 mesaj)
Hayır 980 pro takmıştı< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @duayen00

Y Yazılımcı Online
6 gün (17744 mesaj)
Bunu soran oldu mu hiç servise ?

< Resime gitmek için tıklayın >
D duayen00
5 gün (2572 mesaj)
Hocam SSD sıcaklığını nerden takip ediyorsunuz?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Yazılımcı Online

Y Yazılımcı Online
4 gün (17744 mesaj)
hwmonitör ile görebilirsin


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @duayen00

D duayen00
4 gün (2572 mesaj)
Teşekkürler< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Yazılımcı Online

D duayen00
4 gün (2572 mesaj)
+100 gb indirmelerde bilgisayarı açık bırakmak zorunda kalıyorum. Fan sesi çok rahatsız ediyor, tamamen kapatmamın yolu var mı? (Sisteme zarar verir mi? Sadece indirme yapacak.)< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Y Yazılımcı Online
4 gün (17744 mesaj)
ben geceleri sessiz çalışmak için sessiz modun turboboost'unu kapattım. İşlemci fırlamadığı için fan çok açmıyor.

FN+Q ile sessiz moda geçirip, aşağıdaki videodan da turbo boost kapatmayı yaparsanız fanlar hep düşükte çalışır. Aynı zamanda biostan da termal bir şey ayarı var 0 1 2 3 olacak şekilde. 0 default ayar gerektiğinde fanları kapatır, 1 en düşük 2 orta 3 en yüksek fan ayarı. Kışın bende 0 ayarlı. Yazın 3'e almıştım en düşük devir 2500 falandı.

https://www.youtube.com/watch?v=tl4Fs-ZjlkA


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @duayen00

D duayen00
4 gün (2572 mesaj)
Hocam indirmelerde dediğiniz gibi sessiz modu açıyorum ama o bile fazla. Lenovo’nun kendi kontrol uygulamasından kapansa keşke. Çünkü bazen yüksek moda almam gerekecek tekrar ince ayarlara girip işlem yapmaya üşenicem. 0,1,2 diye giden fan ayarı kendi halinde kaçta duruyor acaba?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Yazılımcı Online

D duayen00
7 sa. önce (2572 mesaj)
Selamlar, soru biraz konu dışı olacak ama, Iphone'dan hızlıca fotoğraf video aktarımı nasıl yapabilirim?


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Y Yazılımcı Online
2 sa. önce (17744 mesaj)
iphone hiç kullanmadım vallahi ben :D
Bu mesajda bahsedilenler: @duayen00

E eagen
2 sa. önce (2178 mesaj)
itunes kullanabilirsin ya da direkt usb bellek gibi DCIM üzerinden alabilirsin fotoğrafları....
Bu mesajda bahsedilenler: @duayen00
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.