Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
10
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Leica M10 Monochrom tam kare fotoğraf makinesi duyuruldu

E
ekrem71 Konu Sahibi
7 ay (26296 mesaj)Bugün görüntüleme dünyasında hakim unsur renkli kamera sensörleri ancak mono krom olarak tabir edilen siyah-beyaz temelli sensörlere de ilgi var. Akıllı telefonlarda bir dönem gördüğümüz siyah-beyaz sensörler kamera sektöründe oldukça büyük önem taşıyor.Leica M10 Monochrom özellikleri ve fiyatıMono krom sensörlerin renkli sensörlere karşı avantajı her pikselin daha fazla ışık ve veri elde etmesi. Böylece çok daha yüksek kalitede siyah-beyaz görüntüler üretilebiliyor. Ayrıca interpolasyon ihtiyacı da kalmıyor.Ayrıca Bkz.Tam kablosuz kulaklık sınıfında Apple mutlak hakimLeica M10 Monocrhom adındaki yeni tam kare fotoğraf makinası bu trende son örnek. 40MP çözünürlüğünde yeni nesil bir siyah-beyaz sensör barındıran cihaz video kaydı yapmıyor ve gövdede dengeleme özelliği mevcut değil.Sensörün ISO aralığı 160-100000 arasında. Kameranın tasarımı ve tuş yerleşimleri diğer Leica kameralar ile benzer. LCD ekran ise dokunmatik özelliğe sahip. Fotoğraflar WiFi üzerinden aktarılıyor. Leica M10 Monocrhom modeli 8295$ fiyat etiketi ile satışa sunuldu.


 Haberi Portalda Gör


F
face1tr
7 ay (7605 mesaj)
ne fotoğraflar çekilir bunla, siyah beyaz fotoda 100.000 iso...
C
cand.
7 ay (173 mesaj)
Güzel para

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


M
matador_mirkhan
7 ay (2642 mesaj)
50bin tllik kamera, o da yurtdışı fiyatı. Ohara...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


U
unsal23
7 ay (124 mesaj)
Mono kameraya 8500 dolar ben o kadar etmiyorum be saka gibi parasi cok olan profesyonellet :)) parami ne yapsam nere tıksam diip bunu alirlar
M
Mr. Jingles
7 ay (17310 mesaj)
Bir de Intel’e Apple’a kazıkçı derler. Leica’dan kazıkçısı yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


G
Glorfindel1907
7 ay (19446 mesaj)
O parayı veren varmı cidden acaba, Tamam marka büyük ve değerli ama o paraya alırım bi a7R IV yanına'da en kral lens seti dizerim daha uygun fiyata denk gelir, Bilen varsa yazsın bu fiyat yüksekliğinin gerçek nedenini
O
olağan_şüpheli
7 ay (16836 mesaj)
Bu parayı verenler fiyat etiketine bakmıyordur bile. Cihazların fiyat performans cihazı olmadığı hatta döneminin teknolojisini bile karşılamadığı belli ama alan kişinin de böyle bir derdi olmaz.
S
SaxHobbit
7 ay (664 mesaj)
Leicayı sony ile kıyaslamak rolex saat ile cep telefonunu kıyaslamak gibi olur. Leica tam bir lüks tüketim arzu nesnesi-aksesuar olmuş durumda. Piyasadaki genel leica çok iyi çeker algısının oluşma sebebi de leica sahiplerinin iyi fotoğrafçı olmasından kaynaklı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


M
monacomen
7 ay (946 mesaj)
Sırf siyah beyaz çeken bir makineye 8295 usd (49.000 tl) vermek? Çok çok ünlü bir fotoğrafçı olmak lazım fotoğraf başına 1000 dolar alıyorsa 8,5 fotoğrafta parasını çıkarır.
D
DH Misafiri
6 ay (66062 mesaj)
sipariş verdiğinizde genelde aylarca sıra beklemek durumunda kalıyorsunuz.<br />ayrıca leica yı leica yapan özellikler lensleridir.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.