Bu konudaki kullanıcılar: 6 misafir, 4 mobil kullanıcı
19
Cevap
2286
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Led Xenon Önerisi photon mu Philips mi?

S Schnitter Konu Sahibi
4 yıl (2650 mesaj)
Merhaba astra k aracımın farlarını yetersiz kaldığı düşüncesiyle değiştrmek istiyorum. Photon ve philips arasında kararsız kaldım. Photon olursa milestone serisi olacak philips için bir araştırma yapmadım. Kullananlar varsa bu iki markayıda tecrübelerini aktarırlarsa memnun olurum şimdiden teşekkürler.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

LED Xenon diye bir şey yok öncelikle. Bir ampul ya LED'dir, ya xenon. Xenon daha fazla ışık şiddeti verir. LED ampullerde halojen veya xenon için dizayn edilmiş projektörlerde veya ...
Yoruma Git
Yorumun Devamı cormen - 4 yıl +4
*. Buraya kadar birkaç yanlışınızı düzeltmek isterim, öncelikle kaliteli markalar arasına inwelss yazmışşsınız bu philips, veya photon gibi markaların yanında esamesi okunmaz cob led ku...
Yoruma Git
Yorumun Devamı mavigüneş - 2 yıl +4

M madmax50
4 yıl (3994 mesaj)
Hangi marka olursa olsun sağlıklı aydinlatma alamazsınız. Ledler tek noktadan ışık verdiği için ışık dağılır doğru odaklanma olmaz. Kaliteli xenon kit bakın.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

S Schnitter Konu Sahibi
4 yıl (2650 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

Hangi marka olursa olsun sağlıklı aydinlatma alamazsınız. Ledler tek noktadan ışık verdiği için ışık dağılır doğru odaklanma olmaz. Kaliteli xenon kit bakın.

Hocam kalitelisinden bakıyorum zaten photon milestone 400 tl fiyatı var.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

M madmax50
4 yıl (3994 mesaj)
Kalitesi önemli değil teknik olarak halojen ampule göre tasarlanmış bir farda kullanılması sağlıklı olmuyor. Normal ampul 360 derece etrafına ışık dağıtır, bunu far tası odaklayarak gönderir ve standart far kesilme çizgisi ile aydınlanması gereken yer aydınlatılır. Led ampul tek veya birkaç noktadan ışık verir, far tası bu tür bir ışık kaynağına göre tasarlanmadığı için ışığı toplayıp odaklamaz. Dağ taş aydınlatılır, karşıdaki sürücü rahatsız olduğu gibi sağlıklı bir aydınlatma olmaz.

Buraya kadar bu işin teknik teorik kısmı. Gelelim pratiğe, geçen yıllarda müşterilerimizin talebi ile philips, photon, inwells gibi kaliteli ledler sattık. Kısa farlara taktığımız birçok müşteri sağlıklı aydınlatma alamadığından şikayetçi oldu. Mercekli farlarda performans biraz daha iyi ama yine 4300k ampul xenon kitin yanına yaklaşamıyor.

Paranıza yazık etmeyin derim.
Bu mesajda bahsedilenler: @Schnitter

S Schnitter Konu Sahibi
4 yıl (2650 mesaj)
Siz ne önerirsiniz peki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schnitter -- 16 Ekim 2017; 23:55:48 >

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @madmax50

M madmax50
4 yıl (3994 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Schnitter

Siz ne önerirsiniz peki?

4300k xenon kit tavsiye ederim. Photon olabilir.

Aşağıdaki gibi led matrix far arayışına girmeyin, o farlar beyin tesisat olmadan çalışmaz.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S Schnitter Konu Sahibi
4 yıl (2650 mesaj)
Teşekkürler o işe girmem zaten.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @madmax50

_ _opeth
4 yıl (7606 mesaj)
xenon daha fazla dağıtıyor bide karşıdan gelenin gözünü kamaştırıyor mercek yoksa


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S Schnitter Konu Sahibi
4 yıl (2650 mesaj)
Baktığım ampül led xenon ve mercekli hocam.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @_opeth

_ _opeth
4 yıl (7606 mesaj)
mercek varsa sıkıntı yok. H ampullerden takılı ise xenon takılması halinde mercek bir süre sonra kararıyor yenilemek gerekiyor. Led olursa bu konuda sıkıntı olmayacaktır. bir de xenon olunca sürekli muayene zamanı sök çıkar yapmak gerekecek. Ledde öyle bir şey yok.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

M madmax50
4 yıl (3994 mesaj)
Normal ampul 55W gücünde, xenon ampul 35W gücündedir. Halojen ampul verimi düşük olduğu için harcanan enerjinin önemli bölümü ısı olarak ortaya çıkar. Xenon ampul verimi yüksektir ve çok fazla ısınmaz. Dolayısıyla mercekler halojen ampulle daha çabuk kararır.

Xenon ampullerin sökülmesi gibi ledlerde muayenede sökülmesi gerekir. Muayeneden geçmez.


Bu mesaja 3 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @_opeth

C cormen
4 yıl (5429 mesaj)
LED Xenon diye bir şey yok öncelikle. Bir ampul ya LED'dir, ya xenon. Xenon daha fazla ışık şiddeti verir. LED ampullerde halojen veya xenon için dizayn edilmiş projektörlerde veya aynalarda verim alamazsınız.
O Outformer10
4 yıl (329 mesaj)
focus 3 aracıma beyaz kör etmeyen kaliteli bir ürün önerir misiniz rica etsem ?

xenon modüllü olanlardan taksam iyi olur mu led düşünmüyorum zaten onlar aydınlatmıyor mercek olmadığı için ?
A aoe_
4 yıl (1349 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

Normal ampul 55W gücünde, xenon ampul 35W gücündedir. Halojen ampul verimi düşük olduğu için harcanan enerjinin önemli bölümü ısı olarak ortaya çıkar. Xenon ampul verimi yüksektir ve çok fazla ısınmaz. Dolayısıyla mercekler halojen ampulle daha çabuk kararır.

Xenon ampullerin sökülmesi gibi ledlerde muayenede sökülmesi gerekir. Muayeneden geçmez.

ledler muayeneden geçiyor. xenon önceden geçiyordu far yıkama ve otomatik yükseklik ayar olma zorunluluğu sonradan geldi. led için şu anda ikisinede ihtiyaç duyulmuyor. qq'da led farlarda bile bu iki özellik yok sıfırında, ileride isterler mi bilmiyorum.
xenon hiçbir şekilde muayeneden geçmiyor.

xenon ampul elektrik verilip içindeki gazın etkisinden mi nedir halojen merceklerini zamanla karartıyor. kalitesiz kitlerden kaynaklanıyor olabilir ama araba forumlarında birçok yerde bu tip şikayet eden hatta far değiştiren gördüm. ledlerde ısınma olmuyor, şimdilik kararma şikayeti duymadım ama önümüzdeki zamanlarda olur mu bilemiyorum.

konu sahibi arkadaşa söyleyeceğim photon kullanıyorum fiat bravoda, ışık dağılmıyor ve aydınlatmadan memnunum. far yükseklik ayarı çalıştığından ihtiyaca göre far yüksekliğinide ayarlayabiliyorum. birçok arkadaş ledlerin aydınlatmasından memnun değil, marka önemli, lumen değeri önemli, farınızın içine oturup halojen ampuldeki yerinden aydınlatması önemli. philipsin led farını Türkiye'de bulamadım. photon philipsin alt grubuymuş gibi bir duyum almıştım ama kesin diyemem kendim bilmediğim için, beni memnun etti photon.
L Lagun@
4 yıl (2056 mesaj)
Aynı sorunu yaşayan arkadaşımın c4 üne photon taktık gayet başarılı. Fakat uzaktan Tofaş gibi duruyor ayrıca ışık çok dağılıyor. Mercek uygulanabilirse bu sorunu da aşmış olursunuz.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


A Arda1043
4 yıl (1477 mesaj)
arkadaşlar photon led ampuller nasıldır tavsiye eder misiniz? geri vites lambası için alıcağım herhangi bir sorun yaşarmıyım duy eritmesi vb. (Leon'da kullanacağım)
G gurkan14
4 yıl (214 mesaj)
Asıl xenon nasil biseydir sitelerde gordugum hep xenon diye satilan arkasi yuvarlark metal fani olan isiklar var led xenon yaziyor asil xenon bumu< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M mavigüneş
2 yıl (57 mesaj)
*. Buraya kadar birkaç yanlışınızı düzeltmek isterim, öncelikle kaliteli markalar arasına inwelss yazmışşsınız bu philips, veya photon gibi markaların yanında esamesi okunmaz cob led kullanan sıradan 100lerce çin malından bir markadır.

*. 2.olarak cob led olmayan zes ledler ışık dağılımı konusunda kaliteli üreticilerin çalışmalarıyla hologen taslara göre tasarlanmaktadırlar, hele yeni teknolojiyle küçülen ledler halogen tasın şapkasını aşmadığı sürece kesinlikle göz almamaktadır.(tarafımca tecrübeyle sabittir),Ayrıca tabiki mercekli bir led veya xenon herzaman için merceksize göre daha başarılı olacaktır.

kaliteli bir A markasının açıklamasında derki ;
Kaliteli bir LED üründe aranması gereken en temel özellik "objeleri gösterebilme” kapasitesi ve ona ait teknik değerlerin uygunluğudur. LED ürünlerde KELVIN değeri ne kadar yüksek olursa, "göz alma” ve "göze parlak” görünme miktarı artmaktadır. Fakat yüksek KELVIN göz sağlığına "son derecede zararlı” ve objeleri gösterebilme konusunda da inanılmaz derecede "zayıf” kalmaktadır. Maalesef günümüzde yüksek KELVIN değerlerine sahip LED ürünler üretilmekte ve gözün aldanması sonucu çok efektif aydınlatma alınacağı düşünülerek satın alınmaktadır.
hem müşteri memnuniyeti hem de yol güvenliği açısından en optimum seviyede KELVIN ve LUX değerleri dengelenerek istenilen beyaz ışık ve yol görme kabiliyetine sahip olacak şekilde üretilmiştir.
Işık odak noktası her ampulün uluslararası standartlarına göre yapılmış olduğu için FAR ayarı %100 şekilde uygun olmakta ve karşıdan gelen sürücünün gözünü rahatsız etmemektedir.

*. 3.olarak xenon kullanmış halogen, xenon, led üçlüsünde ısınma rekoru xenondadır. öyle sıcakki karartmayı bırakın benim farımın içini deformasyona uğrattı zaman içinde. zenonun ısındığındaki profosyenel cihazlar ile yapılan test sonucunda 523 F dereceye ulaştığı ölçülmüştür ki bunu ben demiyorum, cihazlar diyor.
< Resime gitmek için tıklayın >

*. 4.olarak herkesin bildiği üzere led muayeneden geçmektedir.
sağlıcakla kalın.
Bu mesajda bahsedilenler: @madmax50

S sys123
3 ay (277 mesaj)
Accord 2003 2.4 aracım var, Çin işi Bala’da takılı, aydınlatması çok kötü, bunun için ampul önerecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.