Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
287
Cevap
25735
Tıklama
211
Öne Çıkarma
Cevap: League of legends, Dota vb. her türlü rekabetçi oyunu bırakmalısınız (2022 güncel) (16. sayfa)
Ö
11 ay
Yarbay

Ben oyun oynarken öğrenilmez demedimki keşke öğrenseymişim dedim Tamamen hobi olarak oda mesleğimle alakası yok.

Bak senin oyun oynacak vaktin bile yok artık. Benim vaktim var güzel bir mesleğim var. Yani burda kim mutlu tartışılır Çok şükür yani.
Bu mesajda bahsedilenler: @Gandalf the Dark
Ö
11 ay
Yarbay

Çok güzel hocam çok sevindim adına.

Benimde kendi prensibim işin fazlası zarardır ya o sebepten mesai bittimi ben unuturum işimi. Kendime zaman ayırıyorum oyun olur film olur bunu en az 2 saat 3 saat şeklinde kendime şart koşuyorum.

İşim olunca elbet onuda yapıyorum ama o 2 saat 3 saatlik dilimi mutlaka kendime ayırıyorum. Kitap oku, araştırma yap, film izle, oyun oyna, dizi izle gibi gibi.

Konunun özeti işte herşeyin fazlası zarar strese yol açar bünye kaldırmaz vs vs. Sadece oyun olarak bakmamak lazım.
Bu mesajda bahsedilenler: @Gandalf the Dark
R
9 ay
Binbaşı

6- Oyunları sorunlarından kaçmak icin degil kendini ödüllendirmek icin oynamalısın. Biraz olsun düşün ve neyin dogru olduguna sakince karar vermeye çalış. 

Eğlenmek ile Boş yaşamak arasında fark vardır. Lisede derslerine çalışmayıp sürekli oyun oynuyorsan boş yaşıyorsundur. Lisede haftasonları ödül olarak bilgisayar oynayıp ödül koyuyorsan hem geleceğin için çalışıp hem de arada eğlenmiş oluyorsun.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
G
9 ay
Çavuş

Hocam ben de geçmişte zaman zaman oyun bağımlısı olmuş birisiyim (metin2 CsGO gibi) şunu fark ettim o oyunlardaki zorlanmam ve tatmin hissi anlık olduğu için sürekli ve çabucak tüketiyordum tatmin olmuyordum. Uzun süreli ve kalıcı tatmin için kendi hayatımı oyun gibi yaşamaya karar verdim mesela şu anda okulumda yazılım öğrenmem gerekiyor ve aşırı zorluyorlar. Günde 6 saatin altına düşmemek şu an için ilk hedefim. Kendime level atlattırmak sonucunda efsane zorlansam da aşırı tatmin olacağımı düşünüyorum. Bir yandan İngilizce çalışıyorum. Gerçekten alıştıktan sonra disiplinli olmanın zevki boş oyun oynayıp csgoda “ace” atmaktan veya metin2 de “beyaz inci” bulmaktan daha zevkli hale gelmeye başladı.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Ryo41
R
9 ay
Binbaşı

Daha önceden de yazılarını görmüştüm hocam senin. Yola devam. Tünelin ucunda ışık var :)


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Geceüçteisimbulmakzor
G
9 ay
Çavuş

Teşekkür ederim Hocam ben de öyle düşünüyorum. Aslında forumdaki pek çoğumuz için ışık var, sadece arabesk kafa yapısına bağımlı olmamak gerekiyor.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Ryo41
İ
9 ay
Çavuş

Ortaokul ve lise döneminde bolca oynadım bu tip oyunları. Yapacak bir şeyim yoktu bu şekilde değerlendirdim vaktimi pişman değilim iyiki görmüşüm diyorum.

sonra sıkıldım bir anda bıraktım. Yaklaşık 6 sene hiçbir şekilde oynamadım ama her gece rüyalarıma girdi şimdi soran olur rüyada oyun mu görülürmüş diye, dile kolay epey hasar almışım.
Hayattan zevk alamadığım zamanlarda tekrar tekrar girme hissi geliyor bir daha aynı şeyleri yaşamak istemiyorum. Başlamadıysanız hiç başlamayın.

Bağlılık güzeldir /// Bağımlılık asla...!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimgerekmez -- 24 Şubat 2022; 13:55:13 >

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

G
9 ay
Çavuş

Hocam oyun yazmayı düşündünüz mü peki ?< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Gandalf the Dark
İ
9 ay
Çavuş

Dayanamadım bugün mobil olanını oynadım
Keş olmuşum keşşş< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

B
9 ay
Teğmen

bırakın lolü csyi, haxball adamdırR
8 ay
Binbaşı

Bırakmanın rahatlığını hissedebiliyorum. Rekabetçi oyunlar insanı yoruyor.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.