Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
47
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Laptop fan sesi - temizlik yapıldı ama devam ediyor

M mert6385 Konu Sahibi
3 yıl (2884 mesaj)
Herkese merhaba,

Asus K53sd model laptobum var. İşlemcisi intel 2450m, ekran kartı nvidia 610m ve Windows 10 işletim sistemi ile çalışıyor.

Laptop çalışırken 100 dereceye çıktığı için laptobu söküp, termal macunu yeniledim. İzgarayi temizledim. Kalin bi sekilde toz, pamuk tabakası çıktı.

Sorun şu ki, eskisine göre ısınma ne kadar az olsa da fan sesi çok rahatsız ediyor. Laptop bostayken işlemci 50 55 derece seviyesinde ve fan susmuyor. Nette gezinirken 80 dereceye geliyor ve fan sesi daha da artıyor.

Arada bir laptop fanı sanki bir yere sürtermiscesine fan sesi de geliyor. Vurunca veya kendiliğinden takirdama sesi kesiliyor.

Sorum şu ki laptop fanını degistirirsem sıcaklığa bir etkisi olur mu? Fan çalışırkenki üfleme sesinde azalma olur mu? Takirdama sesinden ziyade üfleme sesi nasil engellenebilir. Ek bir şey yapılabilir mi? İnternette satılan fanlardan daha kaliteli bir fan takmak mümkün müdür?

Bunlara ek olarak Sistem bostayken islemci derecesi kaç olmalıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert6385 -- 26 Mart 2018; 0:40:38 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


A arslanbenzer
3 yıl (1620 mesaj)
daha iyi bir fan takarsanız seste azalma olabilir. ses çıkarması da fanın yerine tam oturmaması sebebiyle olabilir
A asadas74
3 yıl (132 mesaj)
Aynısı bende oldu. Elektirikli süpürge ile çekmişinizdir. Mili adi ucuz yapım çekmeye gelmiyor ses bu yüzden.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


E Entelkerata
3 yıl (5 mesaj)
Benimde öyleydi traktör gibi ses çıkarıyordu hatta. Motor yağı vardı onunla yağladım düzeldi.< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.