Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
8
Cevap
3573
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Laptop Ekran kartım çok ısınıyor

K
kankan44 Konu Sahibi
7 yıl (88 mesaj)
Laptop ekran kartım nvidia 9600m gt normal kullanımda internette gezerken bile bir anda 60-70 lere çıkıyor. Tarayıcıyı kapatmadan da düşmüyor. Fan temizliğini yeni yaptım coolmasterın kaliteli termal macun uygulaması da yaptım.işlemci ve diğer donanımların ısıları çok normal ama ekran kartını bi türlü düşüremiyorum. makinayı ilk açtığımda 48 derece ile açılıyor ekran kartım sonra az bir kullanımda 70 leri buluyor ve başlıyor fan hızlanmaya.
F
Flameout
7 yıl (328 mesaj)
Sogutucu tam oturmamis olabilir ayrica fanin calistigindan emin olun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >


K
kankan44 Konu Sahibi
7 yıl (88 mesaj)
Soğutucuyu gayet iyi oturttum onda sorun yok. İşlemciyi değiştirmiştim 2.26 dan 2.93 lük bir işlemciye geçtim notebook umda. Bu değişim ekran kartının ısınmasına neden olurmu acaba? işlemci de ekran kartıda aynı fanı kullanıyor.
C
Cengaver53
7 yıl (20612 mesaj)
Fan dengesiz çalışıyor olabilir ekran kartı değil işlemcinin biraz ısınması gerekir,tam tersi olmuş buda demektirki fanla alakalı bir durum tekrar gözden geçirin.
K
kankan44 Konu Sahibi
7 yıl (88 mesaj)
İşlemci değiştirmeden önce normaldi anlamadım gitti neden işlemci değilde ekran kartı çok ısınıyor. Driverin Son güncellemesini de yaptım. Termal macunu da düzgün bir şekilde sürdüm. Bir sorum olacak termal macun yerine termal pad kullansam acaba etki edermi?
R
recepkng
7 yıl (5 mesaj)
Sürdüğün termal macunun miktarı da çok önemli eğer fazla sürersen yine problem çıkarıyor. Sürdüğün zeminin 3/1 i kadar yeterlidir fazla sürmüş olabilirmisin?
M
mhmtayr
7 yıl (181 mesaj)
bios güncellemesi yapmayı deneyin
K
kankan44 Konu Sahibi
7 yıl (88 mesaj)
Resimler ekledim.Bu şekilde sürüp kapattım.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

Soğutucunun üzerindeki termalpad çok yumuşamıştı bu yüzden onun yerine termalmacun sürdüm. termalpadin olduğu kısım chipsete denk geliyor.Siyahlı kısım ise ekran kartının üzerine.
K
kankan44 Konu Sahibi
7 yıl (88 mesaj)
yokmu anlayan?DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.