Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
55
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Laptop ekran kartı sorunu(gtx 860m)

M Mavi AT Konu Sahibi
4 yıl (366 mesaj)
Öncelikle laptopum Lenovo Y50-70

Bir kaç gün önce oyun oynarken(GTA 5) bilgisayar bir anda dondu ve öylece kaldı ben de mecbur tuşa basılı tutarak kapatmak zorunda kaldım. Daha sonra bilgisayarı tekrar açtığımda açılmadı bir kaç denemeden sonra açıldı ama bu seferde mavi ekran hatası verip kapandı. Daha sonra format attım fakat aynı sorun devam etti. Sorunun ekran kartında olduğunu farkettim çünkü ekran kartını kullanarak oyuna girdiğim zaman 1 dakika geçmeden bilgisayar kitleniyordu ama intel ekran kartı ile girince bir sorun yoktu.

Şu an ekran kartı sürücüleri yüklü değil ve ekran kartı devre dışı durumda bilgisayarı kullanabiliyorum. Aktif olduğu zaman bilgisayar kilitleniyor ve kullanamıyorum. Muhtemelen donanım sorunu ama sizin de fikirlerinizi almak istedim.
C carso
4 yıl (2085 mesaj)
Driver sorunuda olabilir bakılmadan birşey söylenemez.İntel bunu kaldırmaz yakarsınız dikkat edin.
M Mavi AT Konu Sahibi
4 yıl (366 mesaj)
Farklı driverlar denedim sonuç değişmedi. Zaten oyun falan oynamıyorum intelle şu an normal kullanıyorum bilgisayarı.
Bu mesajda bahsedilenler: @carso

S sodomy
4 yıl (85 mesaj)
bir çok sebebi olabilir içini açıp bi fanını temizle ekran kartının macununu kontrol ısınıp kendini kapatıyor belli ki driver booster yüklü tüm sürücüleri güncelle sonra nvidia'nın kendi sitesinden senin kartın sürücüsünü bul kur.
İ izdiham151
7 ay (9 mesaj)
Aynı PC aynı sorun yıllar geçmiş ama merak ettim nasıl cozdunuz bu sorunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.