Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Laptop BIOS Sorun

P Prfssr Konu Sahibi
2 yıl (465 mesaj)
Herkese merhaba,

öncelikle pc'den neredeyse hiç anlamadığımı belirtmek istiyorum. Bu sebeple yardımınızı aptala anlatır gibi anlatırsanız benim için çok faydalı olur (şu butona bas, bu ekran gelecek şunu seçeceksin gibi yani, cidden o kadar anlamıyorum).

2 senedir Asus ROG GL553VE modeli laptop kullanmaktayım ve son aylarda laptopu her açtığımda bios ekranı gelmekte. Bios güncellemesi ve windows update yapmama rağmen düzelmedi. Üstüne son bir kaç gündür fotoğrafını eklediğim ekran her açtığımda çıkıyor ve yabancı forum sitelerinde araştırmama ve Youtube'dan video izlememe rağmen çözemedim. Okuduğum çözüm önerilerinide daha önce belirttiğim gibi bu işlerden hiç anlamadığım için anlayıp yapamadım. Anlayacağım şekilde anlatıp hem bu ekranın hem de bios ekranının her açtığımda gelmemesi için yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

< Resime gitmek için tıklayın >
T TheArchaeologist
2 yıl (1989 mesaj)
F2 ya da del tuşuyla biosa girin, load optimized defaults ya da load fail-safe defaults gibi ya da benzer sekmelerin üzerine gelip enter ve yes’e basın son olarak f10’a basıp yes diyip çıkın.< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


P Prfssr Konu Sahibi
2 yıl (465 mesaj)
Yaptım şu an ancak ne yazık ki hala aynı.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


A AnacoN
2 yıl (3427 mesaj)
Fotoda kocaman S.M.A.R.T. Status BAD yani bilgisayarın Port 0'a takılı olan HDD'si bozulmak üzere. Backup and replace (Yedekle ve yeni bir hdd tak) diyor. Hard diskinizi değiştirin, bu sorundan kurtulursunuz.
B bynoname
2 yıl (1167 mesaj)
Sorun hard disk kaynaklı değiştirme vakti gelmiş. Bir de bios pili değiştirin çözülür.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.