Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
7
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Laptop aşırı ısınma ve kapanma sorununa SSD iyi gelir mi?

C chalap Konu Sahibi
8 ay (290 mesaj)
Merhabalar,
10 yıllık asus marka laptopum var son zamnlarda ısınıp kapanıyor. Termal macun yenilendi durum değişmedi. Bilgisayarcı bir arkadaş HHD yi SSD ile değiştir sorun düzelir dedi! Bu ne kadar doğru acaba? SSD alıp taksam ısınma sorununu çözer mi sizce?
A ahrimar
8 ay (1834 mesaj)
Sadece termal macun yetmeyebilir. Fanlar temiz mi, sogutma ünitelerin temiz mi? ben bunları suyun altında iyice yıkıyorum. Radyatörler leş gibi ve başka türlü temizlenmiyor. Cpu fanı eski ise değiştir. vs vs...


Bu mesaja 1 cevap geldi.

C chalap Konu Sahibi
8 ay (290 mesaj)
Hepsine baktım ve temizledim hocam. Bir sorun bulamadım. Peki ssd alıp takmam ısınmayı düşürür mü sizce?
Bu mesajda bahsedilenler: @ahrimar

S selmand
8 ay (8101 mesaj)
Benim exper laptopda da aynı sorun var (ssd de olmasına rağmen) daha fazla ısınıyor eskiye göre. Gittim likit termal macun aldım ama oda pek fayda etmedi. Windowsun güncellemelerle biosla oynadığını düşünüyorum.
C chalap Konu Sahibi
8 ay (290 mesaj)
O zaman boşuna ssd ye para vermeyeyim. Çözüm bulursanız yazarmısınız...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

A ahrimar
8 ay (1834 mesaj)
Orjinalinde win7 olan laptopuma win10 yükledim. 550m ekran kartı vardı. Aşiri ısınıyor diye senin gibi bakım yaptım. Sistem biraz rahatladı ama işletim sistemi yüzünden oldugunu tahmin ediyorum hala çok ısınıyor. Pil tüketimi de baya arttı. win10 kurcalayıp gereksiz işlemleri kapatmak çözüm olabilir... tabi öyle bir şey varsa...
A abrooke139
8 ay (535 mesaj)
Hdd de bad sectorler varsa bilgisayar gereğinden fazla zorlanabilir. Görev yöneticisine bak işlem esnasında disk %100 de mi çalışıyor. %100 ise değiştirmen gerekir. Ssd de sistem zorlanmadan okuma yaptığı için daha az ısınma oluyor. Ama ssd alacaksan dram içeren bir model tercih et derim.
Bu mesajda bahsedilenler: @chalap

T Türkçü2021
8 ay (313 mesaj)
HDD'nin HD Tune Pro Health ve Benchmark görüntüsünü atarsan HDD hakkında fikir edinebiliriz, ama sorun işlemci ve fan arasındaki temassızlık gibi duruyor bence.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.