Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
3
Cevap
86
Tıklama
0
Öne Çıkarma
laptop açılmıyor yardım lütfen

A azad012 Konu Sahibi
7 yıl (163 mesaj)
acer 5742z model laptop açılışça acer yazıyor ve tekrar kapanıyor reset atıyor. harddiski değiştirdim sorun aynen devam ediyor. laptopu ters çevirim altına bir iki tane yavaştan vurunca açılıyor bazen. neyden kaynaklanıyor olabilir. yardımcı olursanız sevinirim.
D dopac34
7 yıl (3020 mesaj)
Bilgisayarın bios ekranına girebiliyor iseniz; onboard olan donanımları kapatın, eğer usb klavye mouse kullanıyorsanız bunları çıkartın, ramlerinizi varsa ekran kartınızı, wireless kartınızı çıkartın bunların ayaklarını bildiğimiz silgi ile güzelce silip temizleyin ve güzelce yerlerine takın (ekran kartını ve wirelessi takmayın, sadece rami takarsınız). Bilgisayarınızı açıp daha sonra durumu test edin. Bilgisayar post ekranında donanımlardan biri veya bir kaçına ait self testi başarı ile sonlandıramadığı için açılış gerçekleşemiyor. Şayet bu işlem sonrası açılış başarı ile gerçekleşmiş ise bios ekranından donanımları birer birer açın, çıkarttıklarınızıda sırası ile takarsınız. Hangi parçayı açtığınızda veya taktığınızda açılış gerçekleşmiyor ise sorunlu donanım odur. Size minik bir ipucu, genelde mouselardaki (usb) problemler bu gibi testleri olumsuz etkiler, işe farenizi çıkartıp denemek ile başlamanızı öneririm. Faredir o fare..

Geçmiş olsun, kolay gelsin.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

A azad012 Konu Sahibi
7 yıl (163 mesaj)
cevap için teşekkürler. fareden değil çünkü fare takılı değil. dedikleriniz uygulayağım yarın. tekrardan teşekkürler.
Bu mesajda bahsedilenler: @dopac34

Citizen
7 yıl (366 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: azad012

cevap için teşekkürler. fareden değil çünkü fare takılı değil. dedikleriniz uygulayağım yarın. tekrardan teşekkürler.

Kolay gelsinDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.