Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
KYK Borçları Yapılandırması Konusundaki Değişiklik ???

P Psikotrex Konu Sahibi
8 ay (4761 mesaj)
Arkadaşlar ben hem kendimin hem eşimin kyk borcunu ödüyorum. Ziraat Bankasının KYK Geri ödeme internet sitesi üzerinden. Ancak son aylarda bazı sebeplerden dolayı 1 ay eşiminkini 1 ay kendiminkini ödüyorum. Bugün ödeme yapamadım. KYK'yı aradım 1 hafta kapalı kalacakmış sistem. 2 ay ödeme yapmayanları Vergi Dairelerine bildireceklermiş ve artık oraya ödeme yapılacakmış. Ben en son geçen ay kendiminkini ödemiştim. Sistemden baktığında siz ağustosu geçen ay ödemişsiniz dedi. (Ay ay atlayarak gittiğim için)

Muhtemelen benimkini ve eşiminkini Vergi Dairesine aktaracaklar. Ancak ben son bir kaç ay dışında düzenli ödüyorum. Bu vergi affı kapsamında kyk borçları yapılandırılabilecek ancak 18 aya kadar taksit diyorlar. Benim borcum sıkıntı değil düzenli ödüyorum 4 bin tl kaldı ancak eşimin daha 15 bin - 16 bin borcu duruyor. Bu yapılandırma iyi birşey gibi lanse edildi ama ben 20 bin tlyi 18 ayda nasıl ödeyeyim ?? Ben mi yanlış anladım. Çünkü haberlere müjde vs. şeklinde lanse edildi insanlar sevindi vs.. Bu konuda bilgisi olan aydınlatabilir mi?
P Psikotrex Konu Sahibi
8 ay (4761 mesaj)
Koca forumda kyk borcu olan yok mu ya Ya da herkesin ekonomisi çok iyi de hiç umursamıyor mu ne kadar ödediğini ya da ödeyeceğini.
E eski_nesil
8 ay (418 mesaj)
Hocam sizin meslek ne, aylık geliriniz ne kadar? Eşiniz hangi bölüm mezunu?
İ inonu88
8 ay (3769 mesaj)
Hocam senin konuna pek faydasi olmayabilir ama ben de 1.5 yildir odemeye basdim 6 bin civari kaldi.Ilk oderken Edevletten direk oduyordum simdi interaktif vergi dairesi sitesine giris yapip oduyorum son 7-8 aydir.

Taksitlere ayrilmis sekilde duruyor netten, birkac ay odemezsek hemen cok faiz binmiyordu gordugum kadariyla her ay 3-4 lira artiyordu benim.

Yurtdisinda yasiyorum gidip birebir kimseye soramadim boyle biterecegim.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.