Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
26
Cevap
0
Tıklama
9
Öne Çıkarma
Kuzey Kore'de yasaklar artıyor!

S Sezgin Çiftci Konu Sahibi
geçen hafta (103 mesaj)Kuzey Kore kısa zaman önce her türlü yabancı etkiyi ortadan kaldırmayı amaçlayan yeni bir yasa çıkardı. Bu kapsamlı yasa sebebiyle bundan sonra yabancı filmler, kot pantolon gibi giysiler ve hatta argo kullananlar sert bir şekilde cezalandırılıyor. Ayrıca Bkz.Amazon'un kurucusu Jeff Bezos uzaya gideceğini açıkladıBu baskı mekanizmaları elbette hiç yeni değil Kuzey Kore'de. Ülkenin genel politikaları zaten vatandaşının dış dünyayla bağlantısını kesmek üzere tasarlanıyor. Ve bunun meşruiyet zemini de hazır: Kapitalizmden gelen her şey lider Kim Jong-Un için "gerici düşünceler". Öte yandan cezalar genelde ölümle sonuçlanıyor. Daha önce Güney Kore, ABD veya Japonya'ya dair medya unsuru barındıran insanlar ölümle veya 15 yıl hapisle cezalandırılıyor. Ülkeden kaçmayı başarabilmiş BBC'ye konuşan Yoon Mi-So, 11 yaşındayken Güney Kore dizisi izlediği için idam edilen bir adamı gördüğünü hatırlıyor. Sonrasında da mahallelerinde yaşayan herkese birbirini gözetleme zorunluluğu getirildiğinden bahsediyor. Büyük oranda Orwell'in 1984 distopyasını andıran sahneler gerçek anlamda yaşanıyor. Kim Jong-Un yakın zamanda da ülkenin televizyonundan gençleri toplumdaki "tatsız, bireyci, anti-sosyalist" tavırları yıkmaya çağıran bir açık mektup yayınladı. Kuşkusuz burada Kim Jong-Un aynı zamanda bir sivil gücü de sağlamaya çalışıyor. 
Kaynak:https://www.bbc.com/news/world-asia-57225936

 Haberi Portalda Gör

Bir ülkede ne kadar çok birey özgürlüğüne kısıtlama ve yasak varsa o ülkede sefalet olur,ne kadar çok birey özgürlüğü olursa da ekonomik ref...
Yoruma Git
Yorumun Devamı 007css - geçen hafta +77
kuzey koreliler aclik ve yoksullukla bogusurlarken guneydeki kardeslerinin dunyanin teknolojik olarak en ileri ve en zengin uluslarindan bir tanesi haline geldiklerini bilseler kim hanedani yerinde bi...
Yoruma Git
Yorumun Devamı darkaura - geçen hafta +47
diktatörlüğün farklı seviyeleri ve göstergeleri vardır. Ülke yönetimini age of dan siyaseti kurtlar vadisinden öğrenmiş çocuklarsınız sizin kafanız ermez bu işl...
Yoruma Git
Yorumun Devamı zevron - geçen hafta +12

C Crowne
geçen hafta (465 mesaj)
Argo kullananların cezalandırılması normal de kot pantolonun ülkeye ne gibi bir zararı olabilir?< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: FMCA

Bu mesaja 1 cevap geldi.

0 007css
geçen hafta (798 mesaj)
Bir ülkede ne kadar çok birey özgürlüğüne kısıtlama ve yasak varsa o ülkede sefalet olur,ne kadar çok birey özgürlüğü olursa da ekonomik refah olur yani iki kere iki dört eder.

Despot yönetimlerin olduğu ülkeler her zaman sefalete mahkumdur...Bu mesaja 1 cevap geldi.

D DH Misafiri
geçen hafta (72918 mesaj)
Amerikan emparyalizminin en baslica imgelerinden biridir kot pantolon

Y yc#1
geçen hafta (2318 mesaj)
Grup Vitamin'in bir şarkısında denildiği gibi: "Kot kumaştan yapılmıştır kovboyun donu"Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Crowne

D darkaura
geçen hafta (6669 mesaj)
kuzey koreliler aclik ve yoksullukla bogusurlarken guneydeki kardeslerinin dunyanin teknolojik olarak en ileri ve en zengin uluslarindan bir tanesi haline geldiklerini bilseler kim hanedani yerinde bir gun durabilir mi acaba? butun yasaklarin disa kapanmanin nedeni bu gercegi saklamak. kim hanedaninin devami icin butun bir ulus fakirlige acliga mahkum ediliyor. otokratik rejimlerin hepsi aynidir, bir yerde yasaklar baskilanan gazete ve medya var ise istisnasi yoktur her zaman arkasinda ulkeyi somuren hanedanlasmis bir rejim olur.

S SEO19ProjectManager
geçen hafta (10724 mesaj)
özgür olduğunu sanmak özgürlükse ; özgürsün !

C ceo-tr
geçen hafta (1540 mesaj)
Acı çekmek özgürlükse, özgürüz ikimizde...

F FerdosParadise
geçen hafta (759 mesaj)
ALLAH 'sız Kitabsız Komonistlerden ne beklenir ki....

F Fortune 4
geçen hafta (1670 mesaj)
Böyle ülkelere atom bombasını çakıp geçeceksin. Allah'ın apaçi tıraşlı koniçivası onu bunu tehtit ediyor Amerika izliyor sadece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 8 Haziran 2021; 12:44:55 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

R Rachsuchtig
geçen hafta (2859 mesaj)
Bekara karı boşamak kolay.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Fortune 4

F Fortune 4
geçen hafta (1670 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Rachsuchtig

Bekara karı boşamak kolay.
tamamen çamura basma paçan kirlenmesin olayı. yoksa isteseler atomlarına ayırırlar koniçivaları


Bu mesaja 1 cevap geldi.

R Rachsuchtig
geçen hafta (2859 mesaj)
Iyi de Kuzey Kore'de yaşayan herkes suçlu mu? Çocuklar sivil halkın ne suçu var< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Fortune 4

F Fortune 4
geçen hafta (1670 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Rachsuchtig

Iyi de Kuzey Kore'de yaşayan herkes suçlu mu? Çocuklar sivil halkın ne suçu var
Kurunun yanında yaş da yanar.. Ayrıca hiçbir diktatör, halk desteği olmadan ayakta duramaz. Halk desteği var ki, orada durabiliyor o at hırsızı Kim Jong.. Yoksa senin diktatör dediğinin ve çevresi 1 avuç kımıl zararlısıdır bunlara tükürsen tsunami etkisi yapar..


Bu mesaja 1 cevap geldi.

R Rachsuchtig
geçen hafta (2859 mesaj)
Yalnız Kore'de seçim falan yok halkı sallayan yok. Krallık orası< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Fortune 4

F Fortune 4
geçen hafta (1670 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Rachsuchtig

Yalnız Kore'de seçim falan yok halkı sallayan yok. Krallık orası
Seçimlerin diktatörlük üzerinde fazla bir etkisi yok. Yani dünyanın herhangi bir yerinde, seçim olabilir, seçim olmayabilir de.. Örnek vereyim, yanlış hatırlamıyorsam, geçenlerde Eset, Suriye'de, %80 mi %90'mı ne oyla seçildi kendisi diktatördür.. Yine aynı şekilde, eski Almanya'da, Adolf Hitler, seçimle gelmiş diktatördü ve büyük halk desteği vardı..

Şimdi Kuzey Kore'de, Kim Jong için seçim yapılmıyor bilgisini vermişsin, fakat seçim yapılmadıgı halde, destekleyeni illa ki vardır.. Kim Jong'u devirmeye çalışsalar, destek veren bir çok koniçiva, gomonizm elden gidiyür diye sokaklara da dökülebilir ve diktatörlerini savunabilirler.. 

Söylediğim gibi, seçim olsun olmasın bu hiç önemli değil. Diktatör = Seçim olsun, olmasın, Halk desteğidir Halk'ın büyük bir kısmı desteklemiyorsa diktatörlük de olmaz. 

He belki korede sadece asker Kim Jong'u destekliyordur ve asker oradaki halktan güçlüdür öyle de olabilir ama sonuçta Asker'de halkın içinden çıkıyor.. 
P por favor
geçen hafta (6192 mesaj)
Totaliter rejim candır. Çok başlılık olmaz, istikrarsızlık olmaz. İllegal faaliyetler daha azdır.
G Gt95
geçen hafta (649 mesaj)
Diktatörlük le yönetiliyor Türkiye diyenler kuzey kore ye alalım bence sizi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gt95 -- 8 Haziran 2021; 15:14:14 >

Bu mesaja 2 cevap geldi.

Z zevron
geçen hafta (167 mesaj)
diktatörlüğün farklı seviyeleri ve göstergeleri vardır. Ülke yönetimini age of dan siyaseti kurtlar vadisinden öğrenmiş çocuklarsınız sizin kafanız ermez bu işlere. size öğreticez demokrasi nedir liyakat nedir hak hukuk nedir. şu seçim bi gelsin.

Bu mesajda bahsedilenler: @Gt95

F Formani
geçen hafta (1163 mesaj)
Kuzey Kore ben her zaman Türkiye yi hatırlatır.