Bu konudaki kullanıcılar: 18 misafir, 1 mobil kullanıcı
88687
Cevap
0
Tıklama
239
Öne Çıkarma
Cevap: Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (4701. sayfa)

R righteous@
23 sa. önce (5663 mesaj)
Bu fotoğraf dün doğal tarımla ilgili büyük bir facebook grubunda paylaşılmış...yorumları görseniz kafayı yersiniz,ülkece büyük bir cahiliye dönemindeyiz..safları sıkı tutun o yüzden. Bu arada Sputnik aşısı da güvenlik kriterlerini karşılamadığı için,WHQ'dan onay alamamış..bir ara burda üretilecekti hatırlarsanız.
< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi righteous@ -- 21 Eylül 2021; 6:59:43 >

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


_ _turbo_
19 sa. önce (2780 mesaj)
Turkiyede siradan bir durum . Ayni olayi yasadim. Uzak bir komsunun kapisinda cenaze var, eve giren cikan belli degil. Komsu ya bassagligi diledik, disarda yakinlarina. Sorduk nesi vardi yasli idi bir suru hastaligi vardi, Coronada varmis. Cenazeden 3 gun sonra ölen adamin yakinlarindan ve cenazeye gelenlerden Coronaya yakalananlar oldu. Geneli asili oldugu icin pek tinlamamis, bende dogal bagisiklik vardi. 3 doz asi olan bir amca agir gecirdi, hastanede yatti 2 hafta. O yuzden bu haberi okuyunca aklima geldi. Bizde salginin onune gecmek cok zor.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @BJK

C cormen
18 sa. önce (5450 mesaj)
Order 66
D Determinist
17 sa. önce (636 mesaj)
ABD'li at sahipleri,ivermektin sıkıntısıyla karşı karşıya

Bazı ABD'li at sahipleri, anti-parazitin insanlarda Covid-19 için kanıtlanmamış ve potansiyel olarak tehlikeli bir tedavi olarak popülaritesi nedeniyle ivermektini bulmakta zorlanıyor.

Washington Post'un bildirdiğine göre, Nebraska'daki bir hayvancılık tedarik distribütörü olan QC Supply, atlarda kıl kurdu ve çipura mide solucanlarının tedavisinde kullanılmak üzere ivermektin macunu stoğu kalmadı. Diğer mağazalar da kıtlık bildirdi.
B BJK
17 sa. önce (7134 mesaj)
Amerika birleşik devletleri'nde, hayatını kaybedenlerin sayısı 675,000'i geçerek, covid-19'dan ölenlerin sayısı, 1918 ispanyol gribi salgını'ndan ölenlerin sayısından daha fazla oldu.

< Resime gitmek için tıklayın >https://twitter.com/kocyildirim/status/1440243967832907782


Bu mesaja 2 cevap geldi.

S sevalcimnediyosun
17 sa. önce (13 mesaj)
Sağlık Bakanlığı "Temaslı Takibi, Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzlemi ve Filyasyon" rehberini güncelledi. Buna göre, en az iki doz aşısını yaptırmış veya son 6 ay içerisinde Kovid-19 geçirmiş kişiler, pozitif biriyle temas ettiğinde, HES kodu riskli görünmeyecek ancak Vaka Takip Modülü'ne temaslı olarak kaydedilecek. Bu kişiler maske kullanımı, sosyal mesafe, hijyen gibi koruyucu önlemlere uyarak ve kendi semptomlarını da takip ederek günlük yaşamına devam edebilecek. https://www.sabah.com.tr/gundem/2021/09/21/en-az-iki-doz-kovid-19-asisi-yaptiranlar-temasli-oldugunda-karantinaya-girmeyecek
H hakanhan68
17 sa. önce (671 mesaj)

A apolyonn
17 sa. önce (496 mesaj)
675.000 vefat dile kolay İspanyol Gribini bile geçmiş. Korkutucu< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @BJK

C cormen
15 sa. önce (5450 mesaj)
Covidiotlar bitmediği sürecek bitmeyecek ne yazık ki.
Bu mesajda bahsedilenler: @apolyonn

A agtr
9 sa. önce (3441 mesaj)
Şöyle bırakalım da kafası karışanlar bir baksın kim bu site diye
< Resime gitmek için tıklayın >< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Determinist

D Determinist
7 sa. önce (636 mesaj)

P Patience
7 sa. önce (327 mesaj)
Öncelikle yayın yeni değil. Daha sonrasında o ingiliz dergisi d ediğinizde aslında öyle bir "dergi" değil.

Bence bu tip şeyler yerine eğerki ingilizceniz var ise ama kaynağı okumanızı tavisye ederim.


Hepsine ek makalede anlam düzeltilmesi yapılmış o anki çalışma ile ilgili bir düzeltmede değil.

The article has now been updated. In the fifth paragraph of this editorial (page 2342), the first sentence should have read, “Among 827 registry participants who reported a completed pregnancy, 104 experienced spontaneous abortions and 1 had a stillbirth,” rather than, “…a completed pregnancy, the pregnancy resulted in a spontaneous abortion in 104 (12.6%) and in stillbirth in 1 (0.1%); these percentages are well within the range expected as an outcome for this age group of persons whose other underlying medical conditions are unknown.” In the same paragraph, in the sentence beginning “Among live-born infants” (page 2343), the expression “were also consistent” should have read, “were consistent.” In the seventh paragraph, beginning “Given that,” the first sentence should have ended, “…limitations in their ability to draw conclusions about spontaneous abortions, congenital anomalies, and other potential rare neonatal outcomes,” rather than “…to draw conclusions about congenital anomalies and other potential rare neonatal outcomes.” The editorial is correct at NEJM.org.
Bu mesajda bahsedilenler: @Determinist

A agtr
7 sa. önce (3441 mesaj)
İngiliz derginin referansı olan yayını da okudum, yorum hatası var bence. May not be safe diye bir ifade, orijinal metinde görnedim. Gönüllü test programına katılan aşılı hamilelerin sayısının sınırlı olması ve başka rahatsızlıkları konusunda veri yetersizliği nedeniyle, hamilelerde daha fazla çalışma yapılmalı diyor. Hatta;
With the pandemic ongoing and pregnant women at high risk for serious illness if infected with Covid-19, vaccination is a critical prevention strategy.
cümlesi, yournews un yaklaşımını desteklemiyor. Orijinal makaleyi may or may not olarak yorumlamak lazım ki may tek başına da öyle yorumlanır zaten. It may rain, her zaman Or it may not da demek malum, probabillity anlamında kullanıldığında, pernission anlamında değil< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Determinist
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.