Bu konudaki kullanıcılar: 4 misafir, 1 mobil kullanıcı
183
Cevap
0
Tıklama
16
Öne Çıkarma
Cevap: Korkulan oldu! Günlük vaka sayısı yeniden 1000’in üzerine çıktı (4. sayfa)

A aspirin_00
3 ay (2727 mesaj)
ölen öğrenci değil annesi babası dedesi ninesi ölmekten beter olur öğrenci her gün ölür allah kimseyi düşürmesin o duruma...
Bu mesajda bahsedilenler: @Marco Luigi

G Giresunlufuk
3 ay (5538 mesaj)
Bayramdaki gezmelerin, el öpmelerin sonuçları ağır olacak. Okulların açılması çok korkutuyor. Ben üniversiteye İstanbul'da üç vesait ile gidiyorum. Metro ve Marmaray gibi toplu taşımalarda maske takılsa dahi mesafeyi koruyabilmek imkansız. Şu an bile kalabalık ve mesafesiz olan bu araçlar, okullar açılınca ne olur? Hele kampüse günde 40-50 bin öğrenci girip çıkıyor. Bu risk değil de nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Giresunlufuk -- 4 Ağustos 2020; 21:43:7 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

U Ufkrkmz
3 ay (1014 mesaj)
Millet iyice saldı ee devlet büyüklerini örnek alıyorlar ne yapsınlar, üniler bir dönem daha uzaktan olacaktır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


M mezun2021itü
3 ay (177 mesaj)
hastahaneler doldu hala 1k vaka açıklanması bile dalga geçmektir gelmiyor abi işte turist de gelmeyecek bu sene okulları açamayacağız bari halkın sağlığını düşünseler
_____________________________

Eski kullanıcı adı: sinangndzxK kuasudba
3 ay (750 mesaj)
biraz tepki çekiyoruz, hafiften 1000'in üzerine sabitleyelim.
C cocainbar
3 ay (1706 mesaj)
Bir tasta 2 kus nasil vurulur anlatayim;

Her gun verilen dusuk vaka sayisi insanlar uzerinde bana bulasmaz pisikolojisini tetikliyor, bunalan stres altinda olan halkta kendini sokaga atiyor (tabi tek neden stres degil). Sonuc olarakta, birisinin otelleri doluyor mevsiminde (tvde reklamlari bile donuyor), baskasininda hastahaneleri dolacak.

Binanizin altindaki bakkala bile maskesiz inmeyin.
M m-99
3 ay (6518 mesaj)
Eve dönüş haftasonu yasakları başlar muhtemelen. Eğitim falan başlamaz bu şartlarda imkanı yok. Uzaktan eğitim yapılır anca. Güvenirliği test edilmiş onaylanmış kalıcı bağışıklık yaratan bir aşı olmadıkça kimseye huzur yok.Büyükşehirlerde çalışmak zorunda olanların Allah yardımcısı olsun. Ofis ortamları çok sıkıntılı durumda.
D derbeder.53
3 ay (161 mesaj)
Normalleşmeye erken başladık maalesef.Rize'de de çok vaka artışı var. Pandemi dönemininin ilk zamanlarından daha çok çekiniyorum şuan dışarı çıktığımda.
A astegon
3 ay (4733 mesaj)

İ ilkerinanç
3 ay (12937 mesaj)
Ya bırak Allah aşkına ben 48 senedir yaşadığım ülkeyi çok iyi tanıyorum. Kim ne yapabiliyor, kim ne yapamıyor, çok iyi gördüm yaşadım hepsini git başkalarına anlat bunları sen.Bugün valide dahiliyeye gitti rapor almak için. Taksim İlk yardım hastanesi. Meraktan sordum, sırf özellikle burada yazanlardan, "kalabalık mıydı?" dedim. "Yok 5-10 kişi vardı boştu" dedi. Sordum özellikle, "sadece senin gittiğin bölüm mü boştu?" "yok hastane boştu kimse yoktu" dedi. Kim dolduruyor ulan o zaman bu hastaneleri? Hayaletler mi?Allah hiçbir ülkeye herhalde ölümler, hastalıklar oluyor diye neredeyse göbek atacak bir muhalefet zihniyeti vermemiştir denk gele gele bize denk geldi 4 milyar yıllık dünya tarihinde.Arkadaş Aha ABD, İtalya, İspanya, Almanya Avrupa ülkeleri, Brezilya halleri ortada Bunlardan bir tanesinde çıkıp hükümete sen yalan söylüyorsun diyen var mıdır acaba ya bu nasıl bir şeydir ben çözemedim gitti.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Marco Luigi

M Mesutzgvn
3 ay (376 mesaj)
Şaka gibi bayramın bitişinin hemen ertesi vakanın artması. Yalan olduğu buradan belli. Yakalanan çoktan yakalandı belki bana da bulaştı geçirdim. 1 milyonun üzerinde sadece bu ülkede var. Dünya geneli milyarları buldu

Veya

3-5 kişide var koskoca türkiyede. Dünyaca önlem alındı her ülkede 1-2 vaka ya da hiç yok. Sırf ekonomi patlıyor diye saçmalık bir virüs ortaya atıldı. Covid olmadığı halde covid den öldü diye sahte ölümler.
B BrosinAk
3 ay (53 mesaj)
Bu ülke böyle devam ederse cok guzel gelişir(!)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


G gun
3 ay (8259 mesaj)
Bizde üst kademeye laf atmak marifet diye yapılıyor sonrada bunla gurur duyuluyor.

Bu çok kötü bir sosyal gelenek bu nedenle ben dahil yöneticilikten sıkılıyor hatta siyaset hiç düşünmüyor küçük yaştan beri.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @ilkerinanç

F fofer
3 ay (3078 mesaj)
Şuan bir otelde tatildeyim, otelin sayfasına girince covid ile mücadele kapmasında onu yaptık, bunu yaptım, şöyle önlem aldık zırvaları dolu. Gerçekte olan ise, girişte ateş ölçmekten anası ağlamış bir güvenlik görevlisi ve girişe konan bir tane antibakteriyal sprey 🤣🤣

Ortak kullanım alanlarında klimalar çalışmıyor, çalışanlar sıcaktan bayılma noktasına gelmiş yarısında maske yok, olanların da burnu dışarıda 🤣 Hak veriyorum çocuklara, biz 5 dakika yemek alabilmek için zor dayandık. Allah yardımcıları olsun.


Şuradan virüs kapmadan ayrılırsam ne mutlu bana.

Demem o ki tv den tekrarlanan zirvalara kesinlikle inanmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fofer -- 4 Ağustos 2020; 22:30:50 >


S spencermila
3 ay (2165 mesaj)
Hocam tatil beldelerinde hiç bir mekan maske sormuyor müşteri gelsinde corona vb önemli degil herkez mekanlarda dip dibe bu mekanlar para yapan mekanlar olunca bodrum gibi yerlerde misal en az 200 den fazla insanla yemek yiyorsun hal böyle olunca ilk günlrer anlamıyorsun gidiyorsun bir yerlere sonra bi bakıyorsun coronasın bodrum gibi yerlerin denetlenmesi lazım mekanlar ful dolu hiç birinde maske yok calışanlarda yalandan iş olsun diye takıyor neden devlet tatil beldelerine birşey yapmıyor sorunun cevabı para olunca ellemiyorlar orayı bu vakalrın birazıda oradan gelenler ola bilir...
Bu mesajda bahsedilenler: @Giresunlufuk

Y yukleniyor
3 ay (2406 mesaj)
korkulan derken aslında beklenen oldu kimse takmıyor
L lunique
3 ay (213 mesaj)
Veriler seyreltilmiş vaziyette diyebilirim. Bende sağlık personeliyim. Olayı yaşıyoruz. Sıkıntı şu 3 lü test ile sonuç pozitif olanları veriyorlar yani sadece pcr ile değil. Ölü sayısının düşük olmasıda bu test sistemi yüzünden. Öldükten sonra da pcr yapılıyor ve negatif çıkınca covid li denilmiyor. Hastaneler de hiç boş değil bu arada. İnsanlar yine saçma sapan nedenlerden hastanelere geliyor. Son gelen resmi yazıda tüm hastanelerin ameliyatları durdurması ve servislere hasta yatırılmaması söylendi. Her klinik yüzde 50 yatagını covid miş gibi boş bırakacak denildi. Çok zor değil bu yazılara ulaşmanız sağlıkla alakalı sitelere bakarsanız personelsaglık mymemur vs gibi sitelerde bu resmi yazıları görebilirsiniz. Hatta Facebook da sağlıkçı guruplarında hangi il ne yayınlamış ne demiş resmi yazıları görebilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @ilkerinanç

O oyuncu11790
3 ay (5124 mesaj)
Arkadaşlar ülkemiz pandemi sürecini daha sıkı önlemlerle sürdürecek ekonomiye sahip değil, bakanlıklar ve yetkililer gerekeni yaptı demiyorum fakat insanımız böyle arkadaşlar, bugün hanginiz zorunluluk dışında dışarı çıkmıyor ?

Bu sebeple kontrollü yeni normal deneniyor, hem ekonomi hem diğer çarkların dönmesi için buna mecburuz, haliyle vaka sayıları artmış azalmış buna takılmadan maksimum tedbirinizi alın...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Z Zuckerberg
3 ay (641 mesaj)
Komple ulkeyi kapatsinlar ! Ya da sayilari dahi aciklamasinlar. Boyle devam. Yok oyle belirli meslekler rilaks calissin parasini kazansin, bir kismi acliktan ölsün. Madem bu kadar korkuluyor, komple kapatin ulkeyi. Tedbirmis ? Ne tedbiri ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >