Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
263
Cevap
0
Tıklama
233
Öne Çıkarma
KONDA'dan son açıklama: AKP'nin oyları %25'e düştü.

R redoracle Konu Sahibi
3 ay (4121 mesaj)
KONDA Araştırma'nın Genel Müdürü Bekir Ağırdır, Karar TV'de yayınlanan Ortak Akıl programına konuk oldu. Ağırdır gündeme dair değerlendirmelerde bulunurken, AKP'nin oy oranını açıkladı.

Bekir Ağırdır, katıldığı yayında seçmenin kırgın olduğunu ve bu kırgınlığın hem iktidar hem de muhalefet kanadında görüldüğünü ifade etti.
Pandemi sürecinin insanları gelecek açısından kaygılandırdığını belirten Ağırdır, kaygının çok derinleştiğini belirtti. 3 ay sonra koşulun daha da ağırlaşacağını söyleyen Ağırdır, aynı zamanda dış politikanın da gerilimi artırdığını söyledi.

Dış politikadaki gerilimi iktidar kanadının kendi lehine kullanmaya çalıştığını söyleyen Ağırdır, bu durumun insanların kaygılarını artırdığını da ekledi.
AKP'NİN OYLARI ERİYOR
Pandemi süresince 15 günde 1 araştırma yapmaya devam ettiklerini belirten Ağırdır,  "1 kasım 2015'i baz alırsak AKP tek başına %50 aldı ve ziveyi gördü. Seçimde 100 kişiden 10'u sandığa gitmedi, 90'ı sandığa gitti ve sandığa gidenlerden 45'i AKP'ye oy verdi. Bizim gördüğümüz şu an bu 45'in yarısının kaybedildiğidir." açıklamasını yaptı.
AKP'den kopuşlar olduğunu söyleyen Ağırdır, hiçbir hamlenin AKP'ye karşı bir hareket üretmediğini ifade etti ve Başkanlık sisteminin bir hayal kırıklığı yarattığını söyledi. Başkanlık sisteminin hiçbir sorunu çözmediğini gören seçmenin parlamenter sisteme dönmek istediğini açıklayan Ağırdır "Referandumda %52 oy alınmıştı ancak şu an parlamenter sisteme dönmek isteyenlerin oranı %60'ı buluyor." dedi.

K: https://www.gercekgundem.com/siyaset/221313/kondadan-son-aciklama-akpnin-oylari-25e-dustuBu adamlar devleti saadet zinciri mantığıyla yürütüyor. Parayı elde ettikleri halk fakirleştikçe kendi aralarında pay edilen miktar azalıyor. Bir taraf sürekli sömür...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Darch - 3 ay +227
2001 yılında 6 yıldır çalışıyordum. O kriz şimdikinin yanında hiçbirşeydi. O zaman ecevitin oyu %1e düştü, şimdi hala %25. Bizim altımızda bi venezuela kaldı heralde. Onların durum...
Yoruma Git
Yorumun Devamı asderty - 3 ay +221
Medya ellerinde olmasa bu kadar oy alamazlar.
Yoruma Git
12 Angry Men - 3 ay +193

R Redeemertr
3 ay (403 mesaj)

D Darch
3 ay (1464 mesaj)
Bu adamlar devleti saadet zinciri mantığıyla yürütüyor. Parayı elde ettikleri halk fakirleştikçe kendi aralarında pay edilen miktar azalıyor. Bir taraf sürekli sömürüyor, diğeri artık para veremez hale geldi. Ekonomi deseniz her ay Türk Lirası sabit olarak %10 civarında değer kaybetmeye başladı.

Kısacası ekonomi ivmelenerek çökmeye devam ederken her geçen gün oyları daha da düşecektir. Şu an en koyu Akp taraftarına "neden Akp" diye sorsan muhtemelen saçmalayacaktır çünkü çıkar ilişkisi dışında oy veren insan kalmadı.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

A asderty
3 ay (820 mesaj)
2001 yılında 6 yıldır çalışıyordum. O kriz şimdikinin yanında hiçbirşeydi. O zaman ecevitin oyu %1e düştü, şimdi hala %25. Bizim altımızda bi venezuela kaldı heralde. Onların durumuna bile düşsek hala %20 alacak heralde.

İnsan hayret ediyor diyorlar ya....

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 4 cevap geldi.

1 12 Angry Men
3 ay (10615 mesaj)
Medya ellerinde olmasa bu kadar oy alamazlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

K kisma
3 ay (117 mesaj)
Doğru

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @12 Angry Men

İ İl teber
3 ay (2141 mesaj)
Bugün düşer yarın artar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Q Qantas
3 ay (2277 mesaj)
Anketlerde malum partiye oy vereceğim diyenler de, aman başıma bir iş gelmesin diye korkudan öyle diyorlar.
Gerçek oran çok daha düşük olabilir.
R Redeemertr
3 ay (403 mesaj)
güzel bir bilgi daha, ilk defa oy kullanacak yaklaşık 7 milyon genç de alttan geliyor. z kuşağı toplam oylarda %20' ye sahip olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 13 Ekim 2020; 22:31:45 >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

L ldr1907
3 ay (611 mesaj)
Sorun değil, gerekirse %25'in %75'ten daha büyük olduğunu matematik bilimiyle ispat eder yine iktidara devam edilir. Hiç kimse milli iradeye karşı gelemez. %75 olsa da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ldr1907 -- 13 Ekim 2020; 22:37:1 >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

O Olgi
3 ay (3246 mesaj)
6 aydir issi ve kira borcunu odemeyen kadinin secim olsa oyumu yine akp veririm demesi. Anket sonuclari hic inandirici degil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M meReek
3 ay (57 mesaj)
Bu ülkede sağ görüşlü bir parti dışında hiçbir parti iktidara gelemez en azından tek başına gelemez. Bu Akp olur Mhp olur Xpartisi olur ama sağ görüşlü dışında olmaz çünkü ülkenin büyük bir çoğunluğu sağ görüşlü. Şuandada en güçlü sağ görüşlü parti Akp olduğu için %25 nin çok gerçekçi olduğunu sanmıyorum.

Bu yapılan ankete köylerde kırsal kesimde yaşayan nineler dedeler dahil olmuyor genelde ve oyların ciddi bir oranı o kesimden geliyor.
M Malvolorne
3 ay (2253 mesaj)
Ağzımla gülmedim.Gelişmiş kentlerde 2 belediye alındı diye iyice uçmaya başladı millet.

Siz bir akpnin oturduğu yerden beslediği kırsala ,birde memur sayısına bakın ,ondan sonra o 25 i bir daha hesaplayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

D danger-gddr
3 ay (323 mesaj)
Ekonomik durum sürekli kötüye gittiği için akp'nin oy kaybetmesi şaşırtmamalı, halk iş var mı diye bakar, cebe para geliyor mu diye bakar bu açıdan değerlendirilmeli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


A alprklt
3 ay (379 mesaj)
1 mesajında da memurlara sallama arkadaş ne acısı bu geçmiyor 😅

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Malvolorne

R Rhodium
3 ay (323 mesaj)
Bu kadar hesap kitap boş iş. Türkiyenin tek kurtuluşu Atatürk ve kurucu felsefede birleşmektir. Dindarınında koministinde kürtçünde hatta ermeninin bile kurtuluşu Atatürkçülüktür.

Ne yazık ki 1980-2000 nesli ılıman İslam ve liberalizmin tesiri altında şekillendi. Atatürk'ü halk yavaş yavaş, gençler biraz daha hızlı kavrıyor. Seçim felan hikaye...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 3 cevap geldi.

O Olgi
3 ay (3246 mesaj)
Evet geliyor yandas isadamiyim ben bu toplumu tanimadigin belli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Olgi -- 13 Ekim 2020; 23:18:32 >


- -MoDeStUs-
3 ay (16797 mesaj)
Ciddi ciddi buna inanan varmı? Gerçekten söylüyorum buna inanan varmı?