Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Kombi gaz bağlantı borusu güvenliği

M maxpeck Konu Sahibi
11 ay (139 mesaj)
Merhaba, normalde avrupa da çalışan bir komşumuz doğal gaz tesisatından çıkıp kombiye bağlanan çelik hortumun bükülüp esneklik payı bırakılmadan bağlanması nedeniyle çok güvensiz bir bağlantı olduğunu ve değişmesi gerektiğini söyledi. Zamanla sert yapısından dolayı bir kenarından patlayıp tüm binayı yakabilir, avrupa da böyle bir şeye izin vermezler gibi birşey söyledi.

Aşağıdaki fotoğrafta bahsedilen çelik boru görülebir, bir alttaki fotoğrafta da google'dan bulduğum kadarıyla daha esnek gibi görünen dışı plastik boru kullanılmış. Acaba bahsedildiği gibi bir tehlikesi var mı ? varsa bunu değiştirmek için gaz iadaresine mi başvurmak lazım malum tesisatta kendi bildiğimiz gibi değişiklik yapamayız ?
< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxpeck -- 5 Ağustos 2021; 22:20:1 >


S sportal
11 ay (194 mesaj)
Tehlikesi var. Avrupalı tanıdığınız doğru bir noktaya değinmiş.
Eski tip flex doğalgaz boruları paslanmaz malzemeden yapılmadığı için zaman içerisinde çürüyüp kaçak ve yangın riski oluşturduğundan dolayı gaz dağıtım şirketleri yeni tip flex boru kullanımını uygun gördüler.
İkinci resimdeki üzeri sarı kaplama olan boru güncel ve kullanılması gereken tiptir.
Bunun değişikliği için gaz dağıtım şirketine haber vermenize falan gerek yok. Herhangi bir nalburdan alıp bir tesisatçıya bağlattırabilirsiniz. Aynı durum ocak bağlantı borusu için de geçerli.
M maxpeck Konu Sahibi
11 ay (139 mesaj)
Yanıt için teşekkürler, bahsettiğiniz şekilde ocak bağlantı borusu eski tip diyerek projeye onay vermemişti mühendis. Ertesi gün yeni tip olanı alıp tekrar çağırmak zorunda kaldık. Fakat kombi için olana bir şey dememişti ve onay verdi. Sanırım yaklaşık 4 sene falan oluyor değiştireli bu yıldan sonra güncelleme geldi heralde...DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.