Bu konudaki kullanıcılar: 4 misafir, 1 mobil kullanıcı
15006
Cevap
943037
Tıklama
9
Öne Çıkarma
Cevap: KOMBİ ARIZALARI BURAYA (751. sayfa)

S sinanaksu
2 hafta (23 mesaj)
Bu akşam bacayı komple söktüm. İçi temiz hiç bir şey yok. Ben yinede sökmüşken yıkadım takmadan önce kurumaya bıraktım. Anlaşılan sorun kartta çıkacak. Kartı az önce söktüm. Myanıma multimetre yi de aldım. Sorun hangi devre elemanına bakmalıyız ve nasıl bir sonuç çıktısı almalıyım bunu bilmiyorum. En kötü devre elemanlarının isimlerini internete yazıp olağan almam gereken değerlere bakacağım. YouTube daki bir video da bir kişi iyonizasyon sorunu nedeniyle kutu şeklindeki mavi devre elemanlarını ölçtüğünü ve değerleri normal olmadığı için değiştirdiğini, sorunu bu şekilde çözdüğünü belirtmiş. Kartımın fotoğrafını da yüklüyorum. Kırmızı probun ucuyla gösterdiğim yer alevi algılayan çubuğun takıldığı yer. Onun yanındaki iki beyaz kutu içine de bir topraklama bir çakmağa giden kablo bağlanıyor.< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinanaksu -- 15 Temmuz 2021; 0:56:51 >

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @ebu abdillah

M markolla
2 hafta (19 mesaj)
Hocam teşekkürler. Bildiğiniz yedek parça sitesi var mıdır dediğiniz parçalar ile ilgili? Galiba bahsettiğiniz blok çatlamış bizim.
Bu mesajda bahsedilenler: @ebu abdillah

E ebu abdillah
2 hafta (1442 mesaj)
önce test edilip kesinlikle arızalı parça tespit edilmesi lazım.
digital ekranlı modellerde musluğu(uzatmalı çubuklu musluk) kapatırken 2 tur önce suyu kesmiş olur, sen musluğu sıkmaya çalıştıkça musluğu kapatmaz(2 tur önce kapattıysa kapattı) sen zorladıkça musluğun oturduğu incecik boruyu çatlatıyor, o borunun içine bakır boru preslenerek kesin çözüm oluyor. hiç satın alma gereği duymadım, ben tamir ettirip takıyorum, tamir edilince bi daha musluk problem yapmıyor. dediğim gibi önce eşanjör test edilecek yada blok kurutulup çatlayan yerin gözle görülmesi lazım. rastgele teşhisle hem sorun çözülmez hemde parasal olarak üzer..
bildiğim kadarıyla orjinal sadece sağ blok satılmıyor komple aqua blok diye satılıyor 1500-1800tl
yan sanayi 600-900 arası satılıyor.
pompa bloğu
A Akymc
2 hafta (8 mesaj)
Arkadaşlar bu soketten nerede bulabilirim temassızlık var burda değiştirirsem çözülür mü sorun ?

< Resime gitmek için tıklayın >< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


M markolla
dün (19 mesaj)
Bir sounum daha ortaya çıktı. Yeni kombi taktırdık eve (vaillant ecotec intro), daha ilk açılışı bile yapılmadı ama bu kombinin de tahliyesinden damlatmaya başladı. Sıcak su vanası kapalı, soğuk su vanası açık konumda şu an. Sorun ne olabilir?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

M markolla
dün (19 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: markolla

Bir sounum daha ortaya çıktı. Yeni kombi taktırdık eve (vaillant ecotec intro), daha ilk açılışı bile yapılmadı ama bu kombinin de tahliyesinden damlatmaya başladı. Sıcak su vanası kapalı, soğuk su vanası açık konumda şu an. Sorun ne olabilir?
Sorunun kaynağını buldum gibi. Montajcı bu kombide giriş boruları ters olduğu için yanlış bağlamış. Petek suyu vanasını açınca sıcak su akıyor musluktan. Galiba sorun bu. Ancak, acaba kombiye hasar vermiş midir su diye düşünmekteyim...


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S sportal
14 sa. önce (161 mesaj)
Emniyet ventili açılmıştır servis halleder endişe etmeyin lakin alt bağlantısını düzgün bir şekilde yaptırdığınızdan emin olun. Kombinin altına eğilince her girişin arkasında eşşek puntosu büyüklüğünde petek ve musluk işareti var. Buna rağmen nasıl ters bağlıyorlar pes doğrusu.
Bu mesajda bahsedilenler: @markolla
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.