Bu konudaki kullanıcılar: 7 misafir, 2 mobil kullanıcı
15039
Cevap
943037
Tıklama
9
Öne Çıkarma
Cevap: KOMBİ ARIZALARI BURAYA (751. sayfa)

S sinanaksu
2 ay (23 mesaj)
Bu akşam bacayı komple söktüm. İçi temiz hiç bir şey yok. Ben yinede sökmüşken yıkadım takmadan önce kurumaya bıraktım. Anlaşılan sorun kartta çıkacak. Kartı az önce söktüm. Myanıma multimetre yi de aldım. Sorun hangi devre elemanına bakmalıyız ve nasıl bir sonuç çıktısı almalıyım bunu bilmiyorum. En kötü devre elemanlarının isimlerini internete yazıp olağan almam gereken değerlere bakacağım. YouTube daki bir video da bir kişi iyonizasyon sorunu nedeniyle kutu şeklindeki mavi devre elemanlarını ölçtüğünü ve değerleri normal olmadığı için değiştirdiğini, sorunu bu şekilde çözdüğünü belirtmiş. Kartımın fotoğrafını da yüklüyorum. Kırmızı probun ucuyla gösterdiğim yer alevi algılayan çubuğun takıldığı yer. Onun yanındaki iki beyaz kutu içine de bir topraklama bir çakmağa giden kablo bağlanıyor.< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinanaksu -- 15 Temmuz 2021; 0:56:51 >

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @ebu abdillah

M markolla
2 ay (22 mesaj)
Hocam teşekkürler. Bildiğiniz yedek parça sitesi var mıdır dediğiniz parçalar ile ilgili? Galiba bahsettiğiniz blok çatlamış bizim.
Bu mesajda bahsedilenler: @ebu abdillah

E ebu abdillah
2 ay (1439 mesaj)
önce test edilip kesinlikle arızalı parça tespit edilmesi lazım.
digital ekranlı modellerde musluğu(uzatmalı çubuklu musluk) kapatırken 2 tur önce suyu kesmiş olur, sen musluğu sıkmaya çalıştıkça musluğu kapatmaz(2 tur önce kapattıysa kapattı) sen zorladıkça musluğun oturduğu incecik boruyu çatlatıyor, o borunun içine bakır boru preslenerek kesin çözüm oluyor. hiç satın alma gereği duymadım, ben tamir ettirip takıyorum, tamir edilince bi daha musluk problem yapmıyor. dediğim gibi önce eşanjör test edilecek yada blok kurutulup çatlayan yerin gözle görülmesi lazım. rastgele teşhisle hem sorun çözülmez hemde parasal olarak üzer..
bildiğim kadarıyla orjinal sadece sağ blok satılmıyor komple aqua blok diye satılıyor 1500-1800tl
yan sanayi 600-900 arası satılıyor.
pompa bloğu
A Akymc
2 ay (8 mesaj)
Arkadaşlar bu soketten nerede bulabilirim temassızlık var burda değiştirirsem çözülür mü sorun ?

< Resime gitmek için tıklayın >< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


M markolla
2 ay (22 mesaj)
Bir sounum daha ortaya çıktı. Yeni kombi taktırdık eve (vaillant ecotec intro), daha ilk açılışı bile yapılmadı ama bu kombinin de tahliyesinden damlatmaya başladı. Sıcak su vanası kapalı, soğuk su vanası açık konumda şu an. Sorun ne olabilir?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

M markolla
2 ay (22 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: markolla

Bir sounum daha ortaya çıktı. Yeni kombi taktırdık eve (vaillant ecotec intro), daha ilk açılışı bile yapılmadı ama bu kombinin de tahliyesinden damlatmaya başladı. Sıcak su vanası kapalı, soğuk su vanası açık konumda şu an. Sorun ne olabilir?
Sorunun kaynağını buldum gibi. Montajcı bu kombide giriş boruları ters olduğu için yanlış bağlamış. Petek suyu vanasını açınca sıcak su akıyor musluktan. Galiba sorun bu. Ancak, acaba kombiye hasar vermiş midir su diye düşünmekteyim...


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S sportal
2 ay (176 mesaj)
Emniyet ventili açılmıştır servis halleder endişe etmeyin lakin alt bağlantısını düzgün bir şekilde yaptırdığınızdan emin olun. Kombinin altına eğilince her girişin arkasında eşşek puntosu büyüklüğünde petek ve musluk işareti var. Buna rağmen nasıl ters bağlıyorlar pes doğrusu.
Bu mesajda bahsedilenler: @markolla

P playfurkan
2 ay (120 mesaj)
yeni bosch kombi, gösterge musluğu açınca en yüksek dereceye fırlıyor (110) ama musluktan soğuk su geliyor. su ısınmıyor. sebebi ne olabilir ?


Bu mesaja 2 cevap geldi.

K kombiustası
2 ay (5296 mesaj)
sirkülasyon pompası sıkışmış gözüküyor elinizden geliyorsa dış sacı sök pompaya ön kapağından tur attır


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @playfurkan

G gkncsc
2 ay (7 mesaj)
merhaba,

baymak kombi henüz bir haftadır kullanılmasına rağmen sürekli F 37 HATASI veriyor. mavi plastikle basıncı 1.5 değerine getirince düzeliyor ancak ertesi gün yine aynı hatayı alıyorum.

çözüm adına bilgisi olan var mıdır?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

K kombiustası
2 ay (5296 mesaj)
sistem su bitiyor kombide sorun yok sistemde kaçak veya hava var
Bu mesajda bahsedilenler: @gkncsc

A Adesidero
2 ay (196 mesaj)
Değerli arkadaşlar kombim Buderus U052 28k denen hermetik tek esanjorlu kombi birkaç gündür su kaçırıyor ve basınç yükseliyor , 2 gün önce mutfak halısını komple islatmis , armuttan servis çağırdık , genlesme tankını boşalttı havasını bastı , ertesi sabah yeniden her yer su olmuş , bu sefer dediler musluk sağlam ana esanjor delik , ancak kombi gerek çalışırken gerek ana borudan soğuk su vanası açıkken sürekli basınç yükseltiyor . Alttan borudaki vanayı kapatıp takviye musluğunu ve mutfaktaki sıcak suyu açtığımda damla damla kombinin içindeki suyu boşaltıyor , bu durumda eşanjor değilde doldurma musluğu arızalı olması gerekmez mi ???

Ne sıcak su alımında ne kalorifer ısıtmasında bir düşüklük tam hissetmedim , ne dersiniz teşekkürler , kendileri musluğu by pass edip baktıklarını esanjor arızası olduğunu söylediler ama bunu ilk geldiklerinde de bakabilecekleri ve bakmadiklari için güven sorunum oldu açıkçası.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


K kombiustası
2 ay (5296 mesaj)
eşanjör delinmiş gözüküyor orjinali 1500 tl civarı deyiştirdikten sonra kaliteli bir basınç düşürücü taktırın
< Resime gitmek için tıklayın >
A Adesidero
2 ay (196 mesaj)
Eşanjor olduğu kesin diyorsunuz yani.

Eşanjor için bir siteden fiyat buldum 550 TL ama yine de kombi değişimine gitsem daha mantıklı görünüyor 1500 TL ödemeyi şu an dusunmuyorum onun yerine 6000 ödemeyi daha mantıklı bulurum , ama haklısınız basınç düşürücü konusunda bilgisizlik oldu bu tesisatı onaylayan kombiyi takan mühendislik bürosu beni uyarmadi yönlendirmedi o zaman az bir para farkla bu kombi 10 yıl daha sorunsuz giderdi .< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


F FlyingHigh
2 ay (1991 mesaj)
selamlar.

yaklaşık 2 senedir evde değildim ev kapalıydı.

dün geldiğimde kombiyi açtım. sıcak suyu açmamla beraber kombimden pat küt güm bom gibi absurt sesle geldi hemen kapattım.

sonrasında aralıklı olarak 1-2 kere daha denedim seslerin yoğunluğu azalmakla beraber hala devam ediyor.

kokrudan sadece kısa işlemler için kullanıp hemen kapatıyorum.

sizce ne yapabilirim bu konuda? teşekkürler.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

A Adesidero
2 ay (196 mesaj)
Bu ülkede mobilya alırken , tamir ettirirken mobilyacı , arabanızı servise götürdüğünuzde oto tamircisi , kombi bozulunca kombici , falan filan her şeyi olmak zorundasınız , böyle başka bir yer var mı bilmiyorum doğrusu .< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

K kombiustası
2 ay (5296 mesaj)
o paraya bulduğun çıkma veya yamalı kaynaklıdır koskoca parça senin eski cihazına göre bedava


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Adesidero

K kombiustası
2 ay (5296 mesaj)
cihazın sirkülasyon pompası sıkışmış ön paneli açın pompaya ilk hareketi verdirin video var youtube
Bu mesajda bahsedilenler: @FlyingHigh

V volvo S40D
2 ay (96 mesaj)
Yok!< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Adesidero

A Adesidero
2 ay (196 mesaj)
Bedava ise bari depolayayim fazladan ihtiyacı olana satarım ,

Olabilir , tabii cihaz değişimi seçeneklerim arasında bir sıkıntim yok.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @kombiustası