Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
29
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Klonlanmış imei sorunu nasıl çözülür? | Tüketici Haklı

S Speed-Step Konu Sahibi
3 yıl (7971 mesaj)
 
Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu ile hazırladığımız Tüketici Haklı programımızın konusu Klon IMEI sorunu ile başa çıkma yöntemleri.
 
Cep telefonu satın alanların en büyük korkularından biri olan IMEI çalınması ve klonlanması büyük mağduriyetler yaratıyor. Peki telefonunun IMEI numarası klonlanan bir tüketici neler yapabilir? Hakları nedir? 

 Haberi Portalda Gör

kökten çözüm : bu hükümet zamanında çıkarılan imei kayıt zorunluluğunun kaldırılması.
Yoruma Git
NOSTOY - 3 yıl +26
eski samsung telefonumu (tuşlu) babam kullanıyordu. 5-6 senedir. mesaj geldi imei vs. işte 30 gün sonra kapanacak. illegal yapmayalım. kanuna uygun yapalım. telefon elimizde sonuçta. neyse b...
Yoruma Git
Yorumun Devamı ceo-tr - 3 yıl +17
Akk de olduğu gibi bu IMEI kaydı saçmalığı içinde DH bir kampanya başlatsa bir iki yıla çözeriz aslında. Direniş lazım biraz.600 lira nedir Allah aşkına.pis kan emiciler
Yoruma Git
rash.87 - 3 yıl +7

B Bukalemun
3 yıl (9381 mesaj)
Çözüm yok ! Anakart değistirilmesi gerekli ! Heleki apple iphone ise yandınız !!! İMEİ atılamayan bir model ise yine yandınız !!!

M metinolmetin
3 yıl (264 mesaj)
Bu bağlam da IMEI'si klonlanmış cihaz için neler yapmamız gerektiğini içeren bilgilendirme yazısı ve hazır bir dilekçe örneği de verseydiniz iyi olurdu.

G Guest-D50B08F8B
3 yıl (3304 mesaj)
Klonlanan telefon tek SIM kartla kullanılabiliyor.Peki o telefonu değiştirip,yeni telefonu aynı SIM kart ile kullanabiliyor muyum?Yeni telefon alınca hattımı da mı değiştirmem gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D50B08F8B -- 29 Ocak 2019; 23:47:40 >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

T ToisAndro
3 yıl (739 mesaj)
Sim kartı başka telefonda kullanırsın ama o telefonun kullanılabilmesi için o sim kartın bozulmaması ve telefonla beraber satılması lazım. Kaç kez sim kart tanimlatilabiliyor bilmiyorum. Yoksa telefonun ömrü sim kartın ömrü kadar olursa saçma olur.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Vega

Q qoqoCAN
3 yıl (1023 mesaj)
şöyle çözülür

N NOSTOY
3 yıl (130 mesaj)
kökten çözüm : bu hükümet zamanında çıkarılan imei kayıt zorunluluğunun kaldırılması.Bu mesaja 2 cevap geldi.

E Elsa
3 yıl (9471 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: NOSTOY

kökten çözüm : bu hükümet zamanında çıkarılan imei kayıt zorunluluğunun kaldırılması.
Global standart olsun diye geliştirilen IMEI'ye ücret veren tek ülke biziz.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


C ceo-tr
3 yıl (1620 mesaj)
eski samsung telefonumu (tuşlu) babam kullanıyordu. 5-6 senedir. mesaj geldi imei vs. işte 30 gün sonra kapanacak. illegal yapmayalım. kanuna uygun yapalım. telefon elimizde sonuçta. neyse başvurdum. mail attım sonuç yok. sonra telefonla ulaştım konuştum. yok. fatura lazım diyor. dedim 7- 8 senelik telefon faturamı olur. telefon elimde şu an. fotosunu çekeyim. imei yazıyor. model yazıyor. olmaz diyorlar illa fatura. gittim 5 tl ye imei çaktırdım. hala kullanıyoruz.

K kartal1000
3 yıl (66 mesaj)
Hakem Heyetinde çalışan biri olarak imei klonlama işlemi çok kolay ve kötü niyetli kişiler tarafından değerlendirileceği ( cihazdan sıkılan veya para ihtiyacı olan vatandaş gider başka bir cihazın imeisini attırır ve hakem heyetine para iadesi için başvurup parasını alabilir.) ve bu işlemin kimlik hırsızlığı olduğundan ayıplı mal kapsamında değerlendirilmez. Bu bir suçtur ve savcılık tarafından işlem görmesi gerekir. Bu durumla karşılaşırsanız savcılığa suç duyurusunda bulunabilir ve cihazı satın aldığınız yer ile operatör aracılığı ile tek hat üzerine açabilirsiniz.Bu mesaja 1 cevap geldi.

D DH Misafiri
3 yıl (78037 mesaj)
Asil sorun Yüksek vergiler. sanki iceride yerli üretici varda onu koruyoruz sanirsin. Yerli üretici yok, kopya ceken bile yok. birlestiriciler var.

G gurkanse
3 yıl (2413 mesaj)
İMEİ kayıt saçmalığını kökten kaldırırlarsa çözülür

A Afyonteam
3 yıl (1266 mesaj)
Bütün telefonlara imei atilabiliyor olsa

R rash.87
3 yıl (794 mesaj)
Akk de olduğu gibi bu IMEI kaydı saçmalığı içinde DH bir kampanya başlatsa bir iki yıla çözeriz aslında. Direniş lazım biraz.600 lira nedir Allah aşkına.pis kan emiciler< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M merfarukkk
3 yıl (375 mesaj)
İmei kaydı güvenliği çok önemlidir kaldırmak gibi bi saçmalık mümkün olamaz, Fakat ücretsiz edinilebilir.Bu mesaja 1 cevap geldi.

B bparker
3 yıl (100 mesaj)
Neden başkasının işlediği suçun bedelini telefonu klonlanan kişi ödemek durumunda bırakılıyor? Eğer devlet ciddiyse IMEI'yi çalan kişiyi cezalandırsın, neden hırsızlığın mağdurunu cezalandırıyor?
Bu mesajda bahsedilenler: @kartal1000

B bparker
3 yıl (100 mesaj)
Dünyada bizimki gibi bir IMEI kayıt sistemi Azerbaycan ve Pakistan'da var. Onlar da bizden gördüler. IMEI kaydı olmazsa kayıt har(a)cı da olmaz. Aynı zamanda klonlu IMEI mağduriyetleri de olmaz. IMEI atma piyasası da olmaz. Kaçakçılıkla mücadelenin yolları zaten var. Telfonunuz çalındığında hem IMEIsini hem de SIMi bu IMEI kaydı yasası çıkmadan önce de operatöre enngelletebiliyordunuz. Mevcut durumda bu IMEI kaydı zorunluluğu har(a)ç toplamaktan başka ne işe yarıyor?
Bu mesajda bahsedilenler: @merfarukkk

İ igetsky
3 yıl (1945 mesaj)
Imei yaninda cihazda baska bir essiz numara daha oldugu durumda yani ikili dogrulama olsaydi klonlama islemi olmazdi fakat suanki yapilan yasaklama tamamiyle sacmalik ve rezalet insanlari magdur etmekten baska bir ise yaramiyor neyseki sacmaliklar ulkesinde degil ozgurlukler ulkesinde ozgurlugun tadini cikariyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi igetsky -- 31 Ocak 2019; 1:17:3 >

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @jasonn123

M mylassos
3 yıl (52 mesaj)
Yanlış hatırlamıyorsam 2012 yılında şirket hattım nokia tuşlu telefondu imei klonlanmıştı, nokia müşteri hizmetlerini arayıp sim kart numara değişikliğini bildiriyordum, onlarda mailden evrak gönderip (bi nevi sorumluluk taahhüdü gibi bişeydi) doldurup taratıp geri gönderiyordum sorun bu şekilde çözülüyordu. Şimdi durum nedir bilmiyorum.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Vega