Bu konudaki kullanıcılar: 5 misafir, 1 mobil kullanıcı
50620
Cevap
3017518
Tıklama
34
Öne Çıkarma
Cevap: Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2524. sayfa)

M Mekatroniks
2 ay (1753 mesaj)
Hayırlı olsun çok güzel bir cihaza benziyor. Temiz hava için extradan dışarıya bağlı bir hortum mu var ? Temiz havayı nasıl sağlıyor ?< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @son kararım

S son kararım
2 ay (319 mesaj)
Teşekkür ederim güzel dilekleriniz için, evet bir hortum var dış üniteye bağlı temiz hava beslemesini ve nemlendirmeyi oradan yapıyor.
Bu mesajda bahsedilenler: @Mekatroniks

M mmozturk
2 ay (939 mesaj)
Tekrar Herkese Merhaba,

sanırım almış olduğum klima hakkında büyük bir problemim var. Daha önce de bahsettiğim gibi Istanbulda yaşıyorum, evim dublex. Üst hatta ( Çatı katı değil 1. ve 2. kat bana ait ) yaklaşık olarak 25-27 metrekare büyüklüğünde bir salonum var. Salon hol ve merviden boşluğuna açılıyor ve oturma odasında kapı bulunmuyor. Holün sonunda ise mutfak mevcut. Yani üst katta sadece 1 odada kapı var, komple kapısız bir şekilde birbirine bağlı.

Ben oturmuş olduğum odaya Airfell'in 24.000lik cihazını aldım ( sanırım bu kapasite yanlış bir tercih ) odaların kapıları olmadığı için ve sürekli hava sirkülasyonu olacağı için büyük bir kapasite tercih ettim, odalarda kapı olmadığı için kapatma şansım bulunmuyor.

klima kurulumu yapılalı 4 gün oldu ve ısınmak amacı ile klimayı kullanıyorum. Fakat ısınan havanın yukarı çıkacağı mantığı ile klima düşük fan ayarında 25-26-27 derecelere ayarlı iken birden ılık üflemeye başlıyor ( sanırım ısı probu sıcaklığı algılıyor ) ve akabinde tekrar sıcak üflemeye geçiyor. Isıtmasında ve soğutmasında aslında hiçbir problem yok fakat dediğim gibi klima oda ısındı zannetip kendisini kısıyor ve ılık bir üfleme geliyor.

Şimdi bir kaç adet sorum var bunları yanıtlayabilirseniz sevinirim,

1- Bahsettiğim büyüklükte bir oda, hole ve merdiven boşluğuna direkt açılan bir salon için 24.000 btu klima büyük mü? ( evde herhangi bir yalıtım yok, alt kat genelde soğuk, alt katta da klima kullandığım için her zaman açık bırkamıyorum ) yoksa 18.000 btu yeterli olacak mıydı?

2- Bu klimanın ısı sensörünü kandırıp kullanmakta bir problem olur mu? Evopatörün üzerinden sensörü çıkartıp kenarda farklı bir yere almak gibi.

3- Standart klimaların sıcaklık sensörleri klima üzerinde olduğu için ısıtmada sanırım pek başarılı olamıyorlar. Kumanda da sıcaklık sensörü olan bir kaç model var ( gree fairy, demirdökümün bir kaç model iFeel özellikli. ) bu klimalardan alıp taksak ve kumandan üzerinden sıcaklık algılamasını yaptırmak daha iyi bir performansa neden olur mu?


Eğer bu klima yanlış bir tercih ise bir arkadaşıma verip yerine kumanda üzerinden sıcaklık ölçebilen ve ısıtmada daha başarılı bir klima alacağım.

şimdiden teşekkür ederim.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

O onatba
2 ay (567 mesaj)
1- klima kapasite tercihi keşif hesabına göre belirlenir ancak 24 lük 18 likten mantıklı duruyor bahsettiğiniz kadarıyla. Yeni klimalar inverter olduğu için 18 yada 24 sandığınız kadar fark etmez. Probleminiz ile bu konunun pek alakası yok. 24 lük olması ortamı daha kısa sürede istenilen sıcaklığa getireceği anlamına gelir. Tek fark ortam istenen sıcaklığa geldiğinde inverter minimum modda çalışmaya kalkarsa yaşanacak. Yalıtımsız bir yerde 24000 daha ekonomik olabilir.

2- klimanın ısı sensöründen ziyade çalışma kontrol algoritması ile alakalı yaşadığınız problem. 18 lik yada 24 lük den ziyade klimanızın inverter olması sebebiyle ekonomik çalışmaya çalışması ile ilgili gibi duruyor. Termostatı düşürünce ekonomi yapmak için kompresör yavaşlıyor. Çözüm için kumandadan yüksek derece düşük fan hızı tercih edebilirsiniz, ancak en ekonomik kullanım için klimanın algoritmasını tercih etmek gerek.

3- klimanın ısı probunun yerini değiştirmeyin zira kalibrasyonu ona göre yapılıyor

4- kumandadaki ısı göstergesi sadece sizi bilgikendirmek içindir, klimayı kontrol etmek için değil. Klimayı kontrol etmek için ayrı wifi modül satın alabilirsiniz.

5- Sıcak havanın kaçmasını engellemek için basit perdeler kullanabilirsiniz. İnternette çok uygun fiyata çeşit çeşit perde var.

6- Klima odanın ısındığını sanmaz. Eğer prob arızalı değilse oda ısısı belirtilen sıcaklığa yaklaştığında inverter klimalar ekonomi için kompresörü yavaş çalıştırır. Eğer kısmaz ise faturanız yükselir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onatba -- 12 Ekim 2021; 21:16:47 >

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @mmozturk

M mmozturk
2 ay (939 mesaj)
Merhaba,
Öncelikle değerli bilgiler için teşekkür ederim.

Odanın şekli gereği klimanın takıldığı yerin yaklaşık 4 metre kadar önünde bir adet duvar var sanırım bu da sıcaklık sensörünün gereğinden daha erken algılamasını sağlıyor keza sıcak hava zaten yükseliyor. İnternette okuduğum yorumlarda genellikle ısıtma yaparken 25-26 derece ve en yüksek fan modunda kullanım tavsiye ediliyor doğruluk payı nedir bilmiyorum.

Düşük fan devrinde sıcaklık çok uzaklaşamadan klima tarafından tekrar emiliyor ve oda homojen olarak ısınamadan klima kendini kısmaya başlıyor ve sıcak hava vermek yerine oda sıcaklığını geri fan vasıtası ile itiyor bu da hafif bir soğuma hissi yaşatıyor.

kumanda üzerinde sensörü olan klimalar hakkında bilginiz var mı? Sanırım sıcaklık sensörü kumanda üzerinde olduğu zaman kumandanın koyulduğu yer set edilen değere gelinceye kadar çalışıyor. Alt katımda kullandığım 9k BTUluk gree fairy'de durum böyle. Kumandayı ısıttığım zaman duruyor, soğuttuğum zaman çalışıyor.

Sizce yeni aldığım klimayı satarak yukarıda bahsettiğim gibi bir cihaz almak mantıklı mıdır? Fiyat performans ürünü olduğu için 6500tl gibi bir rakama aldım bu klimayı, Gree Fairy 24000lik klima şuanda 11.000tl civarında ( gerçi odaya 24 mü 18 mi olacak hala emin değilim. Eski bina, mantoloma yok, alt kat soğuk ve kapı yok, merdiven boşluğu var vs.vs )

teşekkürler.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @onatba

Ş Şahsen
2 ay (396 mesaj)
Benim tecrübeme göre klimayla ıstma yapmak için öncelikle klimayı zemine yakın bir yere( hava akışını engellemeyecek şekilde) konumlandırmanız lazım. Eğer alt katlarda kimse durmuyorsa ve yalıtım da kötüyse zemin her zaman soğuk olacaktır. Bunu engellemenin yolu eğer görüntü kirliliği hissetmezseniz klımayı zemine yakın konumlandırıp orta fan ayarında kullanmak faydalı olacaktır. Malum ve de dediğiniz gibi ısınan hava her zaman yükselir.
Peki sizin airfel klima iç sıcaklık değerini gösteriyormu. Eğer klima istenilen sıcaklığa ulaşırsa kendini kısar ve kısmaya rağmen ortam ısısı istenilen sıcaklığın üstüne çıkarsa klima kendini durdurur
Bende sigma12mg(gree üretimi) klima vardı (sattım şimdi) ısıtmada sıkıntı çıkarmıştı. Forumda da maalesef gre üretimi klimalarıla ilgili ısıtma konusunda olumsuz bir konu mevcut. Sizin gree klimada ısıtmayla ilgili sorun yok galiba< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @mmozturk

M mmozturk
2 ay (939 mesaj)
Mehraba,

alt katta kullandığım 9k'lık gree klimanın ısıtma performansında herhangi bir problem yok o oda küçük olduğu için zaten yeterli geliyor herhangi bir sorun yaşamadım şimdiye kadar. Teknik bir ölçüm yapmamak ile beraber, Airfel 24lük cihazın sıcak ayarda ağız çıkış sıcaklığı Gree'den daha iyi bunu ölçüme gerek kalmadan elimle direkt anlayabiliyorum.

bahsettiğim gibi Airfel klimanın asla ısıtma performansında bir problem yok, klima montajından sonra yaklaşık 5-6dklık sıcak ayarda çalıştırmadan sonra kurulum yapan arkadaş tes yaptı 56 Derece gibi bir değer gösterdi, bu değer iyi bir değer.

Benim rahatsız olduğum şey sadece bunaltıcı sıcak üfler iken birden ılıyan klima :) , yoksa kapılar zaten açık olduğu için arka taraflara kadar sıcaklık gidiyor..


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Şahsen

Ş Şahsen
2 ay (396 mesaj)
Klimanın üfleme sıcaklığını sormamıştım aslında. Ortamdaki klimanın emiş sıcaklığını sormuştum. Sigma gibi klimanın ortamdan çektiği emiş ısısını görebiliyormusunuz Yanı ortam istenilen değere ulaşınca mı ılık üflüyor klima. Bendeki sigma iç ortam sıcaklığı ne olursa olsun dışarıdaki hava 10 derecelerin üstüne çıkınca yaklaşık 30 dakika performanslı çalıştıktan sonra kendini kısıyordu. Birdaha performansını yükseltmiyordu. Daha başka garip durumlarda olmuştu(fan ayarı otomatikte olmasada kendine göre kademe değiştirmesi, dış ünite buzlanmasada defrosta girmesi vs vs) Yani tahminimce şikayet konusundaki gibi yazılımsal sorunlar oluşmuştu< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @mmozturk

M mmozturk
2 ay (939 mesaj)
merhaba

bildiğim kadarı ile emiş ısısını gösteren bir ibare bulunmuyor, kumanda üzerinde böyle bir tuş yok malesef. Zaten çok sade bir kumandaya sahip.
Bu mesajda bahsedilenler: @Şahsen

O onatba
2 ay (567 mesaj)
Bende dubleks yazlıkta kışın salonda çalışan 5mt karşısında duvar olan arçelik 18k btu inverter, 30 dereceye alınca hiç stop etmiyor sürekli sıcak üflüyor. Aynı sizin bahsettiğiniz koşulda çalışıyor. Salon 25-28m2 civarı, ilk kat salon+mutfak sadece. Bütün sıcak hava yukarı kaçıyor hızlıca. Ama sıcaklığı 24-26 dereceye getirince inverter olduğu için algoritması kompresörü yavaşlatıyor ve daha ılık üflüyor, haliyle sıcağa alışan bünye serinliyor az da olsa. Bu sebepten termostatı 28 29 30 dereceye getirip fan hızıyla oynuyorum aksi halde üst kat ısınmıyor.

Oturduğım evde de 2 adet 18btu arçelik on/off klima var. Biri odada biri salonda. Salondaki canavar gibi ısıtıyor hamam gibi yapıyor ancak odadaki klima erkenden kesiyor. Odadaki klimanın kompresörü bir süre sonra şişiyor. İlk çalışmada fazlaca vibrasyon yapıyor. İstenen ısı değerine ulaşamadan kesiyor. Az ısıtıyor. Muhtemlen kompresör zorlanıyor, fazlacada elektrik çekiyordur. Devrelerden tısss diye sürekli gaz sesi geliyor. Bu semptomlar klimamda problem olduğunu gösteriyor. Sonuç aynı sizinki gibi erkenden soğuk üflemeye başlıyor. Bende ilk önce termostat sandım ama halbuki klimada problem varmış.
Bende aynı klimadan 2 adet olduğu için odadakinde arıza olduğunu rahatlıkla söyleyebiliyorum.

Sizin yapmanız gereken önce klima serin üflemeye başladığında kompresörün çalışıp çalışmadığını tespit etmek. Devamında çalışıyor ama yavaş çalışıyorsa termostatı maks(30 derece) ye getirerek denemek ve süre tutmak.

Eğer ortam hamam gibi olmadam kompresör yavaşlıyor ise hemen servis çağırmak.
30 derece ulaşıyorsa zaten klima kapasitesini küçültsenizde pek değişen bir şey olmayacaktır.

Servis çağırın olmadı kontrol etsin. Olmadı tekrardan tam vakum yapıp, bakır borunun uzunluğunu göz önünde bulundurarak hesap yaparak doğru miktarda gaz doldursun. Belki gazı düzgün basamamıştır. Bazen oluyor farketmeden de olsa gözden kaçıyor.

1- Klima kumandası klima ternostatı görevi görmez. Sadece ortam sıcaklığını verir oda özellişi var ise. Yani dummy bir termometreden farksız. Klimanın termostatı her zaman emniyet açısından üstündedir. Sebebi ise her klimanın belli çalışma aralığı var, bu değerlerin üstünde çalışmaması gerek. Alacağınız harici kontrol ünitesi klimanın termostatını ayarlar. Kombi gibi değildir klimalar.

2- klimayı 30 derecede düşük fanda çalıştırmayı deneyin, ne kadar süre sonra kompresör kendini stopa çekiyor/yavaşlıyor zaman tutun. Bu zamana göre konuşmak daha doğru olur.

3- Isıtan klima 2 sebepten serin üfler:

A) ortam istenen sıcaklığa eriştiği için kısma gereği duyar. Ortam soğuduğu an devam eder.

B) klimada arıza vardır. gazı eksiktir. Montaj esnasında düzgün vakum yapılmamıştır. kompresör termik attırır. Termostat bozuktur stopa çeker. Tısslar fısslar.

Her iki durum içinde servisle görüşmenizde fayda var. Kapısız bir odada heleki merdiven boşluğu varsa yüksek derecede çalışan klimada ilki pek mümkün gözükmüyor.

4- Bahsettiğiniz sorun klima kapasitesinden bağımsız. Daha ufak klima taksanız varsayımınız doğrultusunda gene oda ısınınca serin esmeye başlar. Klimaların çalışma şekli böyle. Özellikle inverter klimalar enerji verimliliği sive kompresör ömrünğ uzatmak sebebi ile bu şekilde çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onatba -- 13 Ekim 2021; 23:38:57 >

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @mmozturk

M mmozturk
2 ay (939 mesaj)
Merhaba,

öncelik ile yanıtınız için teşekkür ederim.


Servisi çağırdım gelip baktılar fakat cihazda herhangi bir problem bulamadılar keza cihazın ısıtmasında ve soğutmasında / sesinde / titreşiminde hiçbir problem yok. Aksine çok entresan bir şekilde dış ünit oldukça sessiz çalışıyor ve alışılmışın dışında sesler gelmiyor.

Tek sorun ısınan havanın yükseliyor olması anladığım kadarı ile. Klimayı 27 dereceye ayarlayıp 2. fan kademesinde çalıştırmaya başladığım zaman yaklaşık 40-45 dakika sonra serin diye tabir ettiğimiz esinti gelmeye başlıyor, oda sıcak, ısınmıyor değil ısınıyor. Fakat bu sıcak üflemenin devamında sıcaklığı kesip oda ısısını geri vermeye başlayınca hali ile daha soğuk bir hava temas etmiş oluyor.

Örnek veriyorum, 3. fan veya turboya alıp klimayı çalıştırdığım zaman 1 saat içerisinde oda içerisinde durulacak hal kalmıyor, ter basıyor, nefes daralıyor :) Fakat sorunumuz 1. derece fanda başlıyor, hava ileriye tam olarak itilemeden sıcaklık klimanın hemen önünde yükseliyor ve geri emiliyor bu da ortam sıcaklığı tam olarak algılanamadan klimanın yine kendisini kısmasına neden oluyor.

1- tespit ettiğim kadarı ile cihaz dur kalk yapmıyor, sadece kendini kısıyor ve 5 dakika bir ılıklıktan sonra geri sıcaklık vermeye devam ediyor. 2. kademe fanda bu süre 40 dakika ise 1. derece fanda 20 dakika ( süreler takribidir )

2- Serin esinti gelmeden önce flap yukarı kalkıyor, akabinde serinlik geliyor ve yaklaşık 5dakika sonra tekrar flap aşağı bakarak sıcak üflemeye devam ediyor. Buradan dur kalk yapıp yapmadığını anlayabilir miyiz? Dış ünite evin arka tarafında o yüzden ses duymam imkansız.

3- boru standart 5metre kullanıldı, kurulumdan 2 gün sonra gelip tekrar kontrol ettirdim, kaçak veya herhangi bir sorun bulunamadı.

ben 1. derece fanda sessiz bir şekilde kullanmak istiyorum fakat fizik kanunları sanırım buna engel oluyor,klimanın çalışma mantığı ve fizik kanunları birbiri ile buluşunda sanırım bu ılık/sıcak durumuna maruz kalmak zorunda kalıyoruz.

Ek olarak Airfel 24.000lik cihazın ısıtma performansı oldukça iyi, bahsettiğim gibi kötü yalıtımı olan ve büyük bir evi yaklaşık 30 dakika ısıtabiliyor


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @onatba

R recep
2 ay (948 mesaj)
selamlar
hızlı ısı kaybınız dalgalanma yaratıyor gibi algıladım
klimanız set derecesine ulaşınca kendini kısıyor hızlı ısı kaybınızdan sonra tekrar yüksek kapasite çalışıyor ancak aradaki sürede üşüme hissediyorsunuz oysa sete ulaştıktan sonra ılık üflediğinde evin sıcaklığını muhafaza etmek için yeterli olmalı

belkide yanılıyorum klima uzmanı arkadaşlar daha iyi teşhis koyabilir ama ısıtmada en düşük fanda çalıştırılması önerilmiyor ve sağ sol yön kanatları ile üflenen havanın öndeki duvara açı yapacak şekilde ayarlayın gerçi siz bunu mutlaka yapmışsınızdır

evdeki katı nesnelerin (duvarlar koltuklar yerdeki parke halı masa sehpa vs. aklınıza ne gelirse) ısısı yükselmeden üşüme hissiniz geçmez hava çok çabuk ısındığınından yanıltıcı olmakta ve katıların ısısı yukselemeden aynı şekilde çok çabuk soğmakta katıların ısınması çok daha uzun zaman almakta
bu yüzden klima ısıtmada mümkün ise 7/24 çalışmalı diye tavsiye edilmektedir
söylemek istediğim iyi bir yalıtımla evinizin katı yüzeyleri ısınınca ılık üfleyen klima yeterli gelebilir ve çok kısa aralıklarla tam kapiste çalışmasına ihtiyaç kalmaz zaten kalmamalı

çare içten yalıtım olabilir
kalibel veya straforlu alçıpan uygulaması hem kolay hem de çabuk olmakta
straforlu alçıpan metresi 40 lira olsa ve takribi dişa konumu olan 120-150 metre duvar yüz ölçümü olsa 6 bin lira yapar iç duvarlar ile işiniz olmuyor
2-3 bin de işçilik boya vs. olsa yeni bir klima parasına iş bir haftada biter
tabi maliyeti tamamen öylesine atıyorum farklı da çıkabilir
kırma dökme olmuyor kapı pervazları ve cam kenarları 2-3 cm geriden çita ile dönülüyor vs.
ısı köprülerini keserseniz var olan ısı konutun içinde daha uzun süre kalacağından klimanız daha düşük fanda istemiş oldugunuz konforu sunabilir
hiç olmazsa deneme yanılma ile boşa para sarfetmemiş olursunuz
hem ısıtmada hem soğutmada yalıtıma harcadığınız her kuruş geri dönecektir derim
eğer yinede çözüm olmazsa en azından evin yalıtımına yatırım yapmış olursunuz

sesli düşündüm
hürmetler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 15 Ekim 2021; 0:2:36 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @mmozturk

Ş Şahsen
2 ay (396 mesaj)
2- Serin esinti gelmeden önce flap yukarı kalkıyor, akabinde serinlik geliyor ve yaklaşık 5dakika sonra tekrar flap aşağı bakarak sıcak üflemeye devam ediyor. Buradan dur kalk yapıp yapmadığını anlayabilir miyiz? Dış ünite evin arka tarafında o yüzden ses duymam imkansız.


Evet sizin klimanız durkalk yapıyor diyebilrim. Durkalk yapmak klimanın tamamen kapanması demek değildir. Benim sigmada flap yukarı bakınca neredeyse yakından bakmadan hissedemeyeceğiniz kadar iç ünite fanı dönüyordu ve sesi duyulmuyordu. Çünkü klima iç ortamın havasını bu şekilde kontrol ediyordu. Eğer o esnada dış üniteye bakabilirsenin herhangi bir aksiyonun olmadığını görebilirsiniz büyük bir ihtimalle< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @mmozturk

M MySt1caL35
2 ay (38 mesaj)
Merhaba arkadaşlar
İzmir'de yaşıyorum. 16 m2 oda yalıtımlı 2 tane pimapen var güneş sabah direk odaya vurmakta, ısıtma amaçlı klima arayışındayım. Kaç btu'luk, marka ve model önerilerinizi bekliyorum.
Limit 7000 TL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MySt1caL35 -- 16 Ekim 2021; 1:33:59 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

M Mekatroniks
2 ay (1753 mesaj)
Yazın 7/24 evdeyseniz klima 7/24 çalışacaksa mitsubishi elektrik ya da daikin 12000 btu orta seviye üstü bir cihaz almanızı öneririm. Ama hafta içi gündüz çalışıyorum evde kimse yok yazın hafta sonları çalışır diyorsanız istediğiniz yeni model r32 gazlı bir klima alın. Söylediğim 2 marka az elektrik tükettiği için tavsiye ettim.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @MySt1caL35

M MySt1caL35
2 ay (38 mesaj)
Model önerebilir misiniz?
Teşekkür ederim.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Mekatroniks

T the flying dutchman
2 ay (1290 mesaj)
Merhaba. Hava kalitesini arttırmak gibi bir amacınız varsa Ururu Sarara'yı tavsiye ederim. Alerjen bünyelere en iyi çözümdür.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @gallardo101

T the flying dutchman
2 ay (1290 mesaj)
Merhaba. Gönlünüzden geçeni alabilmişsiniz sonunda. Güzel ve sağlıklı günlerde kullanmanızı dilerim. Kumandayı çözme işi nasıl gidiyor? :)< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @son kararım

S son kararım
2 ay (319 mesaj)
Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için, tam zamanında almışım montajdan bir gün sonra zam geldi 12’lik ururu sarara 28 bin lira olmuş. Kumandayı çözdüm sayılır, özellikle nemlendirmeli ısıtma çok başarılı, temiz hava beslemesini 24 saat açık yapma olayını da çok beğendim, gerçekten alınabilecek en iyi cihaz…
Bilgilendirme ve cevaplarınız için tekrar çok teşekkür ederim, bir sorun olduğunda veya takıldığım bir nokta olursa görüşlerinize başvuracağım. Siz de güzel ve sağlıklı günlerde kullanın.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @the flying dutchman

E eksterm
2 ay (23 mesaj)
Merhaba,
İzmit Batı cephesi 32 m² salon için (14000 - 15000 btu) olan hangi klimaları önerirsiniz?
ME - MSZ AP 42 VG
MHI - SRK 45ZSP
DAİKEN SENSİRA 42C
ARÇELİK 15325
ya da sizin önereceğiniz başka bir model var mı?
Teşekkürler...

Not: Dış Ünite ve İç Ünite minimal ölçülerde olması gerekmektedir.