Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
33
Cevap
0
Tıklama
11
Öne Çıkarma
KKTC'de Tırmanan Rumlarla Birleşme Hayali

J Jreetizmir Konu Sahibi
6 ay (762 mesaj)
Geçen gün bir video izledim kıbrıslı Türkler çekmiş tek istekleri Rumlarla birleşmek. Ne şekilde olduğu yada nasıl olduğu gram umurlarında değil.
Rumlar ilk fırsatta tekrardan onları sırf Türk oldukları için katledecek, ilk fırsatta kıbrısta 1 tane bile Türk kalmaması için bunların alayını adadan sürecek . Bunların hiçbiri bunların umurlarında değil. Hepsi celladına aşık olmuş gibiler.

Bunları gördükçe bunlar için şehit olan askerlerimize acıyorum
Verdiğimiz 498 şehidin kemikleri sızlıyordur .
Mustafa Kemal Atatürk'ün Hatay da yaptığı gibi .
İlk fırsatta ortam hazırlanmalı KKTC Türkiye'ye bağlanmalıdır.

82 Kıbrıs


https://twitter.com/hade_cyp/status/1385705323202289670

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jreetizmir -- 3 Mayıs 2021; 2:16:20 >

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yaşayan birisi olarak cevap vermek isterim, herkes bu görüşte değil öyle olsaydı seçimlerde hep Rum tarafı ile iyi ilişkileri olan partil...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Aseuz - 6 ay +29
Ülkeyi mülteci çöplüğüne çevirenler, soğana, patatese muhtaç edenler gelmiş Kıbrıs'a laf ediyor.
Yoruma Git
ratsx - 6 ay +19
Kıbrıs ile birleşince Avrupa vatandaşı olacaklar. Mesele muhtemelen bu.
Yoruma Git
120205044 - 6 ay +10

M MiLLETiNVEKiLi
6 ay (715 mesaj)
Milli ekonomisi güçlü olmayan ülkelerde gençler güçlü ekonomilere gitmek yada onlarla birleşmek ister. Çünkü ülkede gelecek görmezler

Akp geldiğinde IMF ile Ab ile ilişkileri iyiydi milli ekonomiyi geliştirmek gibi bir düşüncesi de yoktu. İlk 10 sene bu ilişkiler nedeniyle ekonomi iyi gözüktü.. AKP'nin ilk 10 yılından sonra Türkiye'deki gençlerde yurtdışına gitmek isteği arttı... K.kibrista'da benzer durum var. Ülke kapalı ekonomi ilerleme yok fakirleşme var

Sorunun çözümü Türkiye'de serbest piyasa ekonomisine geçmesi k.kibris'ın turizm ve man adasi -Cayman adaları gibi dunyadaki zengin insanlari koruyan kollayan bir ülke olması ( Man Adası ,Cayman Adaları gibi hırsızları koruyan kollayan ülke olmasına gerek yok İngiltere buna izin vermez zaten fakat verginin çok düşük olduğu bir ülke her zenginin hayalidir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiLLETiNVEKiLi -- 3 Mayıs 2021; 2:38:57 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


G Guest-1C9B63C59
6 ay (526 mesaj)
Kıbrıslı gençler geçmişi çabuk unutmuşlar
V Vanished Man
6 ay (637 mesaj)
Referanduma gitsinler.
1 120205044
6 ay (34 mesaj)
Kıbrıs ile birleşince Avrupa vatandaşı olacaklar. Mesele muhtemelen bu.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


J Jacek
6 ay (70 mesaj)
Nasil bir yonetimse yavru vatan bile kaçmak istiyor anasını satayım.

Kıbrıs mibris şehitler diye takılıyor adam da burada 2004'de Annan planını kabul etmiş adamlar la bunlar çok güvenmeyin.

Siz şimdi dış politiyayi görün onlar Kıbrıs bağımsızdır diyecek biz hayır lan diye bagiracagiz sonra da istediklerini derler zaten.

Adamlar baktılar bin yıllık devlet aklı bu ara o biçim su kibrisa bir el atalım ya dediler zaten ortada ne dediğini bilmeyen bir dış politika var.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S serafon
6 ay (2463 mesaj)
Rum ve Yunanı küçükten itibaren Türk düşmanlığı ile besliyorlar sanırım, bizi de batı hayranlığı ile!
D DARTH_BLACK
6 ay (2245 mesaj)
son seçimlerde KKTC vatandaşları ayrı yönetilen devlet olmak için kararlarını verdiler ve o süreçte başladı.Son cenevre görüşmelerinde KKTC cumhurbaşkanı Ersin Tatar Türk kesiminin niyetlerini ve gidilecek son noktaları taraflar ile konuştu.Her ne kadar cenevre görüşmeleri tahmin edildiği üzere sonuçsuz kalsada bu yaz ayında yapılacak 2. görüşme sonrası özellikle İngiltere'nin KKTC'yi resmen tanıma olasılığıda bir hayli yüksek.

Son günlerde ingiliz basınında da bu durum konuşulmaya başlandı.Elbette İngiltere'nin bu durumdan faydalanacağı en önemli konu askeri üslerini kaybetmemek ve ticari alanlarda daha rahat hareket edebilmek.Yunan tarafı adada ABD ve israil odaklı bir güç isterken ingilizleri saf dışı bırakmak peşinde ancak yunanlıların GKRK tarafından israil'e yaptığı adaletsiz ve yanlış kıtasahanlığı anlaşması kazığınıda israil gözden geçiriyor şuan dolayısıyla sosyal medyada yunan sevicliği yapıp "rumlarla birleşelim" diyenlerin çoğunluğuda yok,öyle olsaydı Ersin Tatar cumhurbaşkanı seçilmezdi.

kısacası bu yaz ayı çok sıcak geçecek.KKTC'nin İngiltere tarafından resmen tanınması akabinde birçok ülkeninde arkadan sırayla KKTC'yi tanımasının önünü açar.Hatta israil dahi ilk tanıyanlardan birisi olabilir ve GKRK ile olan kıtasahanlığı anlaşmasını sonlandırabilir.Büyük ihtimallede israil pusuda yatmış bu kararı bekliyor şuan zira akdenizde GKRK ile yaptıkları anlaşma ile çok büyük bir alanı yunan tarafına kaptırdıklarının farkındalar artık.İsrail lobiside bu süreçte yunanistana askeri alanda çok güzel kazıklar çaktı,uzun vadeli içi boş anlaşmalarla yunanistanı ekstra borca soktu ve kendine bağımlı bıraktı ama yunanlılar farkında değiller.şayet bu süreç böyle tamamlanır ve israil'de KKTC'yi tanırsa yunanlıların yüzünü ben o zaman hangi renge gireceğini çok merak ediyorum...bu israil kendisine atılan kazığın acısını çıkarmadan rahatta etmez ve siyonist yahudiside kendi çıkarını düşünerek her zaman hareket eder,varsa bir anlaşma sırf çıkarını düşünerek o anlaşmayı yırtıp atar ama bunu usulüne göre yapmayı tercih eder..şuan israil'in çıkarları gözetildiğindede KKTC'nin ayrı bir devlet olması onlar için büyük bir çıkardır akdeniz'de..hem ticari hemde çıkardığı doğalgazın avrupaya taksimatı için..
K Kayı Boylu
6 ay (131 mesaj)
Geçmişini bilmeyen zorluk görmemiş rahat yetişmiş nesile örnek.
_____________________________

Eski kullanıcı adı: CandaroğullarıR ratsx
6 ay (774 mesaj)
Ülkeyi mülteci çöplüğüne çevirenler, soğana, patatese muhtaç edenler gelmiş Kıbrıs'a laf ediyor.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


A Aseuz
6 ay (1392 mesaj)
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yaşayan birisi olarak cevap vermek isterim, herkes bu görüşte değil öyle olsaydı seçimlerde hep Rum tarafı ile iyi ilişkileri olan partiler iktidar olurdu ancak geçen seçim tepe taklak gittiler. KKTC, Türkiye den çok daha demokratik yönetiliyor ve tam laik. Atatürkçü oranı gerçekten yüksek.

KKTC seçmeni bir partiyi defalarca ardı ardına iktidarda tutmaz çünkü Türkiye de olduğu kimin eli kimin cebindeye döndürmesine müsade etmez.

KKTC halkı kimin ne olduğunu iyi biliyor, en büyük sıkıntısı tanınmamak. Dinamik ve eğitimliler ancak yurt dışına çok göç veriyor sebebi tanınmaışlık olmanın getirdiği ekonomik sıkıntılar.

En büyük sorun Türkiye Cumhuriyeti halkının KKTC halkını pek tanımaması, çoğu insan aynı para ve istiklal marşını kullandığını dini ve milli bayramları (Türkiye'nin aksine) her zaman kutlanır.

Türkiye de ki mevcut hükümet dini okul ve benzeri unsurları öne çıkaracak okul vs dayatmaları KKTC hükümetlerini pek çok konuda zorunlu tutuyor. YÖK'e bağlı üniversitlere ilahiyat vs açılması konusunda da baskıda bulunuyor.

Çok uzun oldu özür dilerim sözün kısası Rum tarafını destekleyen kesim oldukça küçük ama medya onları öne çıkarmayı seviyor. KKTC halkı kırk küsür yıl önce çektiği acıları unutmadı arkadaşlar unutulacak gibi de değil zaten.

Kalın sağlıcakla.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

A AhmetYOL
6 ay (722 mesaj)
Nasıl ki Türkiye'de Rum ve Türk yaşayabiliyorsa Kıbrıs'ta da yaşayabilir. Fakat yönetim mutlak surette Türk olmalı. Rum başa gelince olanları görüyoruz. Birleşme ancak tüm kıbrısın Türk'e verilmesiyle olabilir. Kabul etmezlerse kendi devletimizi kuzeyde kurarız. Suyumuz var petrolümüz var.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


K Krone
6 ay (8205 mesaj)
"Geçmişini bilmeyen geleceğine yön veremez" o kadar güzel bir söz ki.. Rumların dedelerine anneannelerine yaptıkları katliamlardan haberleri yok.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


K kenbalx
6 ay (742 mesaj)
Bizdede aynı şey oldu. Kurtuluş savaşında topraklarımızdan def ettiğimiz yabancıların şirketlerine kapılarımızı açtık. Savaşarak yapamadıklarını paralarıyla yaptılar.

Kesin sosyal medyada onların zenginliklerini görüp birleşelimde bizde böyle olalım diyorlardır. Avrupa birliği ingiliz himayesi filan göz boyuyor.

Şimdi savaşmak yerine kıymetli paraları ile evlerini arsalarını satın alırlar.
P Peter Jones
6 ay (17 mesaj)
merak etme sizin yandaşlar o doğalgazı da yer bitirir :D seçimde gideceksiniz çok kafaya takma
Bu mesajda bahsedilenler: @pspsexer

P Proprietor
6 ay (1855 mesaj)
Denize düşen yılana sarılır bir tarafta erdoğan var diğer tarafta rumlar ikiside birbirniden kötü ama hangisi daha kötü o konuda kıbrıslılar fikir ayrılığına düşüyor