Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 kayıtlı üye, 1 mobil kullanıcı
46
Cevap
0
Tıklama
2
Öne Çıkarma
Cevap: Kitap, dergi ve gazetelerden KDV alınmayacak (3. sayfa)

D
dark_prince60
6 gün (85 mesaj)
Geri dönüşümden önce kağıt üretimi için kenevire geçmeliyiz. Çünkü ağaçtan yapılan kağıt 3 defa geri dönüştürülebiliyor, kenevirden yapılan kağıt 8 defa geri dönüştürülebiliyor.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @ungalath

U
ungalath
6 gün (2905 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: dark_prince60

Geri dönüşümden önce kağıt üretimi için kenevire geçmeliyiz. Çünkü ağaçtan yapılan kağıt 3 defa geri dönüştürülebiliyor, kenevirden yapılan kağıt 8 defa geri dönüştürülebiliyor.
bu daha iyi bir çözümmüş bilmiyordum
E
edo
5 gün (739 mesaj)
Kitap çok iyi, dergi eh işte, gazete ne alaka...
K
Kemal
5 gün (3135 mesaj)
Değerli Okurlar, naçiz ve amatör bir yazar olarak, bu haberin doğruluğunu kendi üstümde sınayabildim. Cumartesi günü Profilo Kültür Merkezi’nde bir araya geldiğim Parola Yayınları’ndan dostlarım, kitapta KDV’nin kalkmadığını, sadece yayıncıya sıfırlandığını söyledi. Ama kitap satanlar hala KDV tahsil edecek.

Dolayısıyla, maksat daha fazla kitap sattırmaksa, tam tersi hasıl oldu. Kimse kitap satmıyor, çünkü nasıl fatura keseceğini bilmiyor.

Şimdi haberi okuyalım:Can Yayınları ne dedi?

Kitap ve dergide KDV’nin sıfırlandığı bilgisinin doğru olmadığını, uygulamanın sadece yayıncıya KDV istisnası sağladığını belirten Can Yayınları’nın sahibi Can Öz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bomboş, hiçbir işe yaramayan bir uygulama bu. Uygulamaya göre, yayıncı elindeki kitabı KDV’siz fiyatla kitapçıya veriyor, ama kitapçı okura KDV ekleyerek satıyor. Sonuçta kitabın raf fiyatında bir değişiklik olmuyor. Yayıncıya KDV iadesi alana kadar bir minik finans avantajı sağlıyor. O kadar.

Üstelik yayıncı kitabı KDV’siz sattığı, kitapçı ise üzerine tekrar KDV ekleyerek sattığı için dağıtım sistemi allak bullak olmuş durumda. Herkesin aklı karmakarışık. Okurun KDV’siz kitap alması ancak yayıncıdan direkt kitap alırsa mümkün. Öğrendiğimize göre buna da çare bulunmuş. Yakında gelecek bir uygulamada 100 TL altındaki satışlar yine KDV’li olacak. Dolayısıyla okura yansıyacak bir indirim imkânsız hale geliyor.‘Tam bir kaos’Doğan Kitap’tan Cem Erciyes ise KDV’nin sadece yayıncılar için sıfırlanıp; dağıtımcı, kitapçı, kâğıtçı, matbaa gibi diğer adımlarda farklı KDV oranlarının geçerliliğini koruyor olmasının kaosla sonuçlandığını vurguladığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Vergi indiriminin kitap fiyatlarına ve dolayısıyla ülkede kitap okuma oranına olumlu katkı yapacağı muhakkak. Bu nedenle zaten yayıncılar yıllardır kitapta KDV’nin kaldırılmasını talep ederdi. Nitekim geçen ay bu gerçekleşti. Ne var ki, sadece yayıncılar için KDV’nin sıfırlanması, dağıtımcı, kitapçı, kâğıtçı, matbaa gibi diğer adımlarda farklı KDV oranlarının geçerliliğini koruyor olması, tam bir kaosla neticelendi.Bugün itibarıyla yayıncıların çoğu ne yapacağını, ne olacağını bilmiyor. Köklü bir maliye geçmişi olan bir ülkede böyle bir karmaşaya nasıl sebebiyet verildiğini de anlamak zor. Mevcut haliyle bu uygulamanın kitap fiyatlarında belirgin bir indirimle neticelenmesi pek mümkün değil. Yani kitap okurunu çok da mutlu edecek bir durum ne yazık ki yok. Ancak hafta sonu Cumhurbaşkanı’nın çıkışı, işin gidişatını değiştirdi. Yayın dünyamız bu çıkışı, daha geniş bir KDV muafiyetinin geleceği, bu anlamda karışıklığın giderileceği yönünde yorumladı. Yorumlar doğruysa, yasa en kısa zamanda çıkar.
http://www.paraanaliz.com/2019/guncel/kitapta-kdv-kalkmadi-30238/
K
Kayrabey
5 gün (451 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: xpugur

wow yine çok mantıklı bi cevapla gelmişin ak kafalı... terörist ve teröristi meclise sokan akape bi de bunalra yandaş olmuş mhp var neyin kafasındaysa.... hdp ye mi verdin oyunu?

Alıntıları Göster
Hdp barajı aşsın diye her evden oy veren Ak Parti seçmeni mi yoksa Chp seçmeni mi?

Ak Parti ne yaparak Hdp'yi meclise soktu öğrenebilir miyim sayın aydın?

Ayrıca hakaretin cezasız kalmayacak bunu da bil.
K
Kayrabey
5 gün (451 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: xpugur

hangi hakaret?
teröristlerle konsere katılan kim?
teröristlere tek kurşun sıkılmayacak diyen kim?
chp li değilim bana chp yi örnek verip durma chp yi savunmuyorum zaten!
bdp kimin zamanında ortaya çıktı? hangi amaçla ortaya çıktı kim izin verdi?
bebek katiline kim sayın dedi? kim bunları destekledi?
https://www.yenicaggazetesi.com.tr/hdpyi-meclise-kim-tasidi-34767yy.htmhttps://www.61saat.com/ak-parti-hdpyi-nasil-meclise-tasidi-makale,1793.htmlhttps://www.aydinlik.com.tr/milletin-sesi-mecliste-pkk-istemiyoruz

pkk lılara af çıkartan da akape..

Alıntıları Göster
Son 2 mesajında hem bana hemde tüm seçmenlere hakaret ettin. Boşuna kaçak dövüşme.
Eğer ki sana bir yaptırım gelmez ise yönetimden bu foruma asla yazmam.
Ayrıca verdiğin linklerden birini üstün körü okudum. Neymiş Erdoğan halkı küstürmüş onlarda hdp'ye oy vermiş böylece hdp meclise girmiş. İşte sizin olayınız bu. Chp'li vekiller bile ailecek oy verdik demesine rağmen meclise bunları siz soktunuz diyorsunuz ya pes!
D
DH Misafiri
4 gün (55221 mesaj)
İnsanlar geri dönüşüm konusunda daha duyarlı ve bilinçli hale gelmeliler. Dijital materyallerin kullanim alanlari arttırılabilir ve böylece gereksiz kağıt tüketimi azaltılabilir. Ancak her alanda tamamen dijital bir sisteme geçilmesi zor ve dijital okuryazarlığı alışmak zaman alır. Ayrıca Kalemde ve kağıtta dokunma duyumuzu kullandiğımız için somut bir deneyim yaşarız böylece zihnimiz o eylemi anlamli hale getirir ve onu içselleştirmemiz daha kolay olur fakat sanal bir ortamda yaşadığımız deneyim daha çok soyuttur. Kalem ile telefon ekranına yazı yazmak suya yazı yazmaya benzer.