Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
5
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Kiracı hakları ile ilgili

B Barış. Konu Sahibi
4 yıl (564 mesaj)
İnternette bir süre araştırma yapmama rağmen sonucunu bir türlü bulamadığım soruyu siz sayın Konu Dışı üyelerine sormaya karar verdim. Belki içimizde bilen vardır.

Şuanda 3 senedir kiracı olarak oturduğumuz evi, ev sahibi 'Ben oturucam' diyerek bu günün tarihi olan 8 Haziran'dan itibaren 39 gün (yani 15 Temmuz'a denk gelecek şekilde) süre tanıdı. Bundan yana bir sıkıntımız yok, eyvallah. Fakat biz çıktıktan sonra eğer ki kendi değil de başka bir kişiye evi tekrar kiraya verirse benim herhangi bir yasal avantajım olur mu? Yani dava açsam kazanır mıyım?

Saygılarımla. İyi forumlar.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


C ctrl-alt-delete
4 yıl (6289 mesaj)
Ev sahibin bir günlüğüne oraya ikamet aldırıp otursa dahi yeterli. İkinci gün tekrar kiralar. Şimdiden yeni ev bakın.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

B Barış. Konu Sahibi
4 yıl (564 mesaj)
Vakit ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. İyi akşamlar< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @ctrl-alt-delete

J Jordan Henderson
4 yıl (506 mesaj)
Yeniden kiralama yasağı

MADDE 355- Kiraya veren, gereksinim amacıyla kiralananın boşaltılmasını sağladığında, haklı sebep olmaksızın, kiralananı üç yıl geçmedikçe eski kiracısından başkasına kiralayamaz.

Yeniden inşa ve imar amacıyla boşaltılması sağlanan taşınmazlar, eski hâli ile, haklı sebep olmaksızın üç yıl geçmedikçe başkasına kiralanamaz. Eski kiracının, yeniden inşa ve imarı gerçekleştirilen taşınmazları, yeni durumu ve yeni kira bedeli ile kiralama konusunda öncelik hakkı vardır. Bu hakkın, kiraya verenin yapacağı yazılı bildirimi izleyen bir ay içinde kullanılması gerekir; bu öncelik hakkı sona erdirilmedikçe, taşınmaz üç yıl geçmeden başkasına kiralanamaz.

Kiraya veren, bu hükümlere aykırı davrandığı takdirde, eski kiracısına son kira yılında ödenmiş olan bir yıllık kira bedelinden az olmamak üzere tazminat ödemekle yükümlüdür.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


H hamdibey1
4 yıl (1363 mesaj)
Kontratınız bitince ev sahibi ister kendi oturur, ister kiraya verir, isterse boş bırakır adamın tapulu mülkü kim ne diyebilir< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

B Barış. Konu Sahibi
4 yıl (564 mesaj)
Kontrat bitmedi işte olay o< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @hamdibey1
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.