Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir
102
Cevap
0
Tıklama
6
Öne Çıkarma
Kimsenin bilmediği F/P kralı bluetooth kulaklık 'QCY T1 Pro incelemesi'

B
burakesan Konu Sahibi
geçen yıl (1793 mesaj)
 
QCY, 2009 yılında kurulan Çinli bir marka ama ürettir, üzerine marka bas geç bir marka değil, AR-GE çalışmalarıyla şu ana kadar 9 teknoloji, 14 kullanım ve 29 tane tasarım olmak üzere özellikle ses ürünleri tarafında 52 patente sahip, yeni diyafram materyalleri konusunda heyecan verici çalışmaları var.
 
 

Gayet güzel, vitrin tasarımındaki kutusundan taşıyıcı haznesiyle kulaklıklar, kısa bir Micro USB kablosuyla beraber küçük ve büyük boy tipler, aynı şekilde askılar da çıkıyor, her kulak tipi, boyutu düşünülmüş, mesela ben orta boy tiplerle büyük boy askıları kullanıyorum.
 
 

Siyah ve beyaz renk seçeneği var T1 Pro’nun. Hazne alüminyum malzemeden, çok kaliteli bir alüminyumdan değil ama soğuk metal hissi var, öyle elle ezip bükebileceğiniz bir malzeme değil. Kenarları elmas kesim, fiyatına göre çok güzel görünüyor. Gayet hafif ve cebe atmak için boydan sıkıntılı değil ama kalın. Niye bu kadar kalın peki? Sebebine değineceğiz.
Üzerindeki 4 kademeli göstergeden bir defa basınca kendi batarya durumunu, çift basınca da kulaklıkların şarj olup olmadığını görebiliyorsunuz.
 
 

Hazneyi tek elle açabiliyorsunuz, içi kumaş, rahatsız edici bir metal sesi çıkarmıyor yani, ittir ve kulaklıklar karşınızda. Boyut olarak uzun zamandır kullandığım, Sony WF-1000X’den küçükler, kulağa takınca daha az çıkıntı yapıyorlar. 

Plastik gövdeliler, WF-1000X gibi kalite kokmuyorlar ama kalitesiz de diyemem, gayet sağlam hissettiriyorlar ve 4.7gr, 6.8 gram WF1000X’den hafif, 4gr Airpods’dan biraz daha ağır. Kağıt üstü şeyler bunlar, bence hiçbirisi yoracak, rahatsız edecek kadar ağır değil. Üzerlerindeki yüzey dokunmatik bir yüzey, evet, bu fiyata dokunmatiği de var. 1 saniye basılı tutunca açılıyor, 2 saniye tutunca kapanıyor, arama cevaplayıp kapatabiliyorsunuz. Müzik durdur devam et, bir önceki, bir sonraki şarkıya geç, görmek istediğim fonksiyonların hepsi var ve gayet hassas bir yüzey, algılamamazlık yapmıyor.
 

Haznelere mıknatıslarla tutunuyorlar, düşürmek için inadına salladığınızda bile tıkırtı çıkarıyorlar ama ebedi düşmüyorlar. Çıkarmak istediğinizde kolayca çıkıyorlar, yerlerine bıraktığınızda da ille de yerine ittirmeye, mesela tırnakla oturtmaya gerek yok, mıknatıslar işleri ziyadesiyle yapıyorlar. Ben hala bu fiyata böyle bir ürün nasıl olur şaşkınım, devam edelim.
 
 

Bluetooth 4.2 üzerinden bağlantı kuruyor. Aslında hazneden çıkarır çıkarmaz çalışmaya başlasalar güzel olurdu ama bu fiyata o kadar kusur kadı kızında da olur desem yeridir. Çıkarıp 1 saniye basılı tutuyorsunuz, açılıyorlar. 5 İlk kurulumda 5 saniye basılı tutuyorsunuz, eşleştirme modunda mavi-kırmızı yanıyor LED’i, sorunsuz bağlanıyor. Bağladıktan sonra tek kullanacaksanız birini, çift olarak kullanacaksanız açtıktan sonra 1 defa dokunuyorsunuz, birbirleriyle eşleniyorlar, tekrardan eşlemenize gerek yok.
 
 

20Hz-20KHz frekans aralığına ve 93dB hassasiyete sahip kulaklıklar. Üzerlerinde telefon görüşmelerinde de iş görebilecek kalitede mikrofonları da var, açıkken 1 saniye basılı tutuyorsunuz, Google Asistan açılıyor, kullanıyorsunuz mesela, iPhone’um olmadığı için Siri ile deneyemedim açıkçası. Araya duvar girince 5 metre, duvar girmeden 10 metre civarı menzili var. 40mAh bataryaları var ve QCY tek şarjla 2.5 saat kullanabileceğinizi söylüyor, fabrika verisi bu tabii, şimdi deneyimlerimi aktarayım size.
 

Öncelikle maksimum sesi gayet iyi, benim gibi kulakları yüksek sesle biraz yıpratmış birine bile iyi geldi, distorsiyon sıfır. Tabiri caizse fiyatını düşününce “Bunlar tizlerde patlar” diyordum ama olması gerektiği kadar iyiler, netler, berraklar, fiyatı için şaşırtıcı derecede berraklar. Midler, vokaller yerinde, dengede diyebilirim, ses profili olarak biraz daha sıcak, biraz daha bass yanlısı bir profili var. Basslar kablosuz bluetooth kulaklıklarda duyduğum en iyi basslar değiller ama rap, trap dinleyen, enstrümental parçalarda tok sesleri seven biri olarak kabul edilebilirim rahatlıkla üstünde basslar. Genel olarak dinamik aralığı doyurucu, sahnesi ve yön hissiyatı ise biraz dar, çok yön hissiyatı yok ama fiyatı için yine iyi.
 

Konfor tarafı gerçekten iyi, kulak kanalınıza uygun bir ucu seçtiğiniz takdirde yoracağını zannetmiyorum, beni hiç yormadı. Askıları öyle kulağı saran askılar değiller, biraz daha tutunma sağlıyorlar ama ciddi işe yarıyorlar, özellikle koşarken yararlar işinize, başlarda yaşayabileceğiniz düşecek de kaybedeceğim endişesini alıyorlar.

Çalışma süresi ve stabilite. Yaptığım testlerde ki %100 sesle test ettim ben, kağıtüstü 2.5 saat diyordu, 2 saat civarı kullanabildim ben, pahalı abileri, 5 saat vaat eden Icon X veyahut Airpods’un yarısı kadar, en büyük fedakarlık burada. Çiftini de 4-5 defa şarj edebilen haznesiyle yaklaşık 1 saatte de şarj oluyorlar, hızlı şarj yok. Haznesiyle toplam 15 saat civarı kullandım süresi çıkıyor. Kopma, bazen günlerce kopma olmuyor ama bazen hani hıçkırık tutar ya olmadık yerde, bir 5 dakika kadar biri gidiyor gibi yapıyor, sonrası yine temiz.
 
 

Video izlerken senkron kayıyor mu peki? Ben yine beklentimi düşük tutmuştum ama dizi-film izlerken, YouTube’da içerik tüketirken mesela en önemli şey dudak ve ses uyumu, senkronudur, gecikme yok, sorun da yok.
 
Asıl farklar Spotify’dan çıkıp kayıpsız, FLAC parçalar dinlemeye başlayınca ortaya çıkıyor. Mesela baterici arkaşın zil sesleri tamam yine var ama benim halihazırda kullandığım, editör olarak tercihim ve alanında en iyilerinden, en pahalılarından Sony WF-1000X’teki kadar ayrışamıyor, detay ayrımı böyle tepe segment diyebileceğim ürünler kadar değil, T1 Pro’da çok nadir de olsa veri sıkıştırmadan mütevellit pürüzler hissedebiliyorsunuz ama genel olarak fiyatına göre performansı o kadar iyi ki Samsung Icon X, Sony WF-1000X ve Apple Airpods ile aradaki fiyat farkını “Ben bu kulaklıklara bu kadar vermeli miyim?” diye ciddi ciddi düşündürüyor.
 
 

QCY T1 Pro. Videonun başında da söyledim, arkadaşlar bir hazine bulmuş kadar mutluyum, bu kulaklık 200 liraya alabileceğiniz, çok daha pahalı abilerine dahi kafa tutabilecek, F/P oranı inanılmaz yüksek bir bluetooth kulakiçi kulaklık. Kullanım süresi abileri kadar uzun değil, ses kalitesi özellikle Spotify’da oldukça yakın ama onlar kadar değil, hızlı şarjı yok, sıkıştırma protokolü o kadar gelişmiş değil gördüğüm kadarıyla gibi gibi eksilerinden bahsedebilirim, lakin bu tür kulaklıkları merak ediyor ama fiyatları yüzünden uzak duruyorsanız, incelemelerimde özellikle bunu satın alın, bunu kullanın demem, merak edebileceğiniz her şeyin detayına inip tercihi sizlere bırakırım ama QCY T1 Pro’yu canı gönülden tavsiye edebilirim. Hem merağınızı giderecek hem de devamında zevkle kullanabileceğiniz bir kulaklık olmuş.
 
Ürünü Gearbest üzerinden satın almak isterseniz; QCY T1 Pro
İndirim kodu: GBreview02
 
 Yine Burak yine kalite.

inceleme dediğin böyle olur, ister oku ister izle. En. Sevdiğim inceleme tipi ve bu konuda sayılı adamlardan birisi Burak.

Seviyoruz seni Burak
Yoruma Git
Yorumun Devamı ffrisby - geçen yıl +32
2 saat kullanım süresi tanıyor bir bluetooth kulaklıkta kullanım süresi dısında ne aranabilir ki zaten. Süre cok az geldi. Ayrıca 189 tl günümüzde f/p canavarı oldu males...
Yoruma Git
Yorumun Devamı orh01 - geçen yıl +20
Merhabalar,

lütfen bir gün ofisimize gelin, WF-1000X'i de T1 Pro'yu da size dinleteyim.

Kaynak olarak nasıl bir cihaz kullandınız bilmiyorum ama ben size S9+'ı kaynak olar...
Yoruma Git
Yorumun Devamı burakesan - geçen yıl +7
Türkiye fiyatı 189 lira ücretsiz kargo
Gearbest fiyatı 174 lira 8 lira kargo görünüyor.


Türkiyeden almak daha mantıklı gibi.2 yıl kvk garantili hemde?
Yoruma Git
kasamak5656 - geçen yıl +5
Ben de kulaklığı sizin incelemenizden sonra satın almaya karar verdim ve satın aldım.

Ses kalitesi meselesi oldukça değişken, bu nedenle ses kalitesi hakkında yapılan olumlu ya da olumsuz ...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Polemik - geçen yıl +4
Onun için Xiaomi Mi Pro HD'yi inceledik bile :)

Fiyatı 150-170TL civarında fiyatı. 400TL'ye kadar, tiz ve mid odaklı kulak içi kulaklık arayanlara tavsiye etmiştik, klavyelerimizi kullanalım arkadaşlar
Yoruma Git
Yorumun Devamı burakesan - geçen yıl +4
Mikrofon kalitesi nasıl? Telefon görüşmelerinde karşı tarafa ses yeterli seviyede ve kaliteli gidiyor mu?
Yoruma Git
kill1033 - geçen yıl +4

K
kasamak5656
geçen yıl (232 mesaj)
Türkiye fiyatı 189 lira ücretsiz kargo
Gearbest fiyatı 174 lira 8 lira kargo görünüyor.


Türkiyeden almak daha mantıklı gibi.2 yıl kvk garantili hemde?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

B
burakesan Konu Sahibi
geçen yıl (1793 mesaj)
Nerede daha uygun fiyata buluyorsanız oradan alın arkadaşlar.

Gearbest ise Gearbest ki büyük indirim dönemlerinde yine göz atın, daha avantajlı olabiliyor, daha uygun fiyat sunan başka bir yer varsa orası.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @kasamak5656

O
orh01
geçen yıl (479 mesaj)
2 saat kullanım süresi tanıyor bir bluetooth kulaklıkta kullanım süresi dısında ne aranabilir ki zaten. Süre cok az geldi. Ayrıca 189 tl günümüzde f/p canavarı oldu malesef. Bir kulaklık için çok fazla bana göre
M
melih_aydnn
geçen yıl (2 mesaj)
İnceleme güzel olmuş.Fiyatına göre dediğiniz gibi çok iyi. Bu kulaklık için tek sıkıntı şarjın 2 saat gitmesi. İki saat sonunda 1 saat boyunca şarj olmasını beklemek çok mantıksız olur. Özellikle uzun yolculuklarda. Fakat günlük kullanımınız 2 saati zaten geçmiyorsa hiç sıkıntısız kullanılır.
K
kill1033
geçen yıl (1270 mesaj)
Mikrofon kalitesi nasıl? Telefon görüşmelerinde karşı tarafa ses yeterli seviyede ve kaliteli gidiyor mu?
F
ffrisby
geçen yıl (1342 mesaj)
Yine Burak yine kalite.

inceleme dediğin böyle olur, ister oku ister izle. En. Sevdiğim inceleme tipi ve bu konuda sayılı adamlardan birisi Burak.

Seviyoruz seni Burak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


B
burakdc
geçen yıl (747 mesaj)
Birazda kablolu F/P ürünu kulaklıklara degınsenız. Benım gıbı bır suru kulaklık sarj etmek ıstemeyen ve aradakı 50 cm mesafeyi asmak ıcın bı dunya blutooth radyasyonu yemek ıstemeyen ınsan var sonucta.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

B
burakesan Konu Sahibi
geçen yıl (1793 mesaj)
Onun için Xiaomi Mi Pro HD'yi inceledik bile :)

Fiyatı 150-170TL civarında fiyatı. 400TL'ye kadar, tiz ve mid odaklı kulak içi kulaklık arayanlara tavsiye etmiştik, klavyelerimizi kullanalım arkadaşlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @burakdc

K
Krone
geçen yıl (6581 mesaj)
Qcy tavsiye ederim. Kör atış aldığım bir marka oldu ama memnun kaldım ürünlerinden. Şarj zımbırtısı biraz kalitesiz geldi sadece.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


U
UltrAslan_06
geçen yıl (3542 mesaj)
Merhaba bende jabra elite 25e kullanıyorum gerçekten jarjı 18 saat gidiyor gayet memnunum kablosuz olarak sizce bu kulaklığı da almalımıyım.jarj süresi 2.5 kulaklık içinde 2 saat mi ? yoksa tek kullaklık mı ? 2 saat cevaplarsanız sevinirim.Keşke şunu da belirtseyd,niz telefonu cebinize koyup yolda giderken bağlantı kesilme sorunu problemi oluyor mu ? Benim jabra elite 25e de bu oluyor özellikle telefonu cebe ters koyunca yani kafa aşağı bir şekilde koyunca seste kesilmeler oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ULTRASLAN_06 -- 14 Aralık 2018; 0:49:45 >
Bu mesaja 3 cevap geldi.

O
Ohol Oula
geçen yıl (2656 mesaj)
Hocam bluetooth özellikle bir televizyon tanır mı bunu? Çin'den aldığım hiçbir bluetooth hoparlörü tanımadı. Gerçi elimde transmitter var ama yine de merak ettim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Q
Queen Hentai
geçen yıl (29271 mesaj)

T
TITAN
geçen yıl (4876 mesaj)
piyasa airpods çakması i7 i7s falan tarzı kulaklık kaynıyor herkes alıyor sonra 1 günde bozuluyor sövüyor insanlar
B
burakesan Konu Sahibi
geçen yıl (1793 mesaj)
Merhabalar,

bahsettiğim çalışma süresi ikisi için de geçerli, zaten çalışma süresinden bahsedilirken sadece biri baz alınarak bilgi verilmez. Kağıt üstünde 2.5 saat yazıyordu, ben testlerim boyunca genelde %100'de, her ikisi de kulağımda müzik dinledim, 2 saat civarı hizmet verdi.

"Telefonu cebinize koyup..." zaten normalde oluşan senaryo bu değil midir? Yani elinde telefon, kulağında kulaklık; böyle bir ortam şartı olmamalı ki menzilden bahsettim zaten, 10 metreye kadar çalışıyor kulaklık, haliyle telefon cebimdeyken de bir problem yaşamadım.

Bağlantı kesilmesi, kopması konusundaki yorumumu da yaptım, hem videoda sesli, hem de yazılı kısımda geçiyor, detayları es geçmemeniz için yazılı incelemeyi de ekliyorum özellikle, lütfen :D
Bu mesajda bahsedilenler: @ULTRASLAN_06

G
galaxyg
geçen yıl (1954 mesaj)
Kulakta çok kötü bavul gibi duruyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Z
zaferaxu
geçen yıl (1509 mesaj)
Eline emeğine sağlık güzel ve detaylı inceleme olmuş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >


L
Led Zeppelin
geçen yıl (12966 mesaj)
Bir kaç incelemesine denk geldim takip ettiğim kişilerde bir tanesi fena gömmüştü o yüzden almaktan vazgeçmiştim. Jabra elite 65t ler 500 liraya satılırken almadığıma pişman olmuştum, gear iconx lerde 400 e gitmişti sanırım yakın zamanda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


M
mecnunumm
geçen yıl (205 mesaj)
İnceleme için teşekkür ederim. Çok faydalı ve ayrıntılı olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


H
Hellori Hazretleri
geçen yıl (2178 mesaj)
hocam type-c portu kullanan kulaklık olarak ne önerirsiniz? op6t kullanıcısı olarak bullets v2 düşünüyorum dahili dac'da varmış hiç kullanma fırsatınız oldu mu acaba?
Bu mesajda bahsedilenler: @burakesan