Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
4315
Cevap
547882
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Cevap: **KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (198. sayfa)

Y yigitboylu
2 yıl (450 mesaj)
Arkadaşlar tüm doğal ilaç tedavilerinde olduğu gibi ısırgan otu tedavisinde de bitkinin durumu ve uygulamanın doğruluğu önemli. Bu yüzden herhangi bir yerden toplanmış, uygun olmayan şartlarda kurutulmuş ve yine uygun olmayan şekilde paketlenmiş bir ot ile fayda göremeyebilirsiniz. Ayrıca otun uygulama şekline de özen göstermelisiniz.

Ben ilk ameliyatımdan 1 yıl sonra kıl dönmesi tekrarlayınca şok olmuş ve her ne kadar inanmasam da doğal tedaviyi denemeye karar vermiştim. Sağlıkçı olan eşimin de tavsiyesiyle medyadan tanınmış bir doktorun ürününü 1 hafta kullandım. Tam 8 yıl rahat ettim. Ne akıntım ne ağrım kalmamıştı. Bir arkadaşa da tavsiye ettim. O da aynı şekilde kullandı ve fayda gördü. 8 yıldan sonra ayda bir ufak tefek akıntı geliyor ama yeni bir oluşum mu yoksa eskisi mi bilemiyorum. Yakın zamanda tekrar uygulama yapacağım.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

E Electro_Magnetic
2 yıl (84 mesaj)
Mikrosinusektomi yöntemiyle ameliyat olmuştum Ocak,2018'de. Öncesi sayfalarda da detaylı olarak gelişmeleri paylaşmıştım. Görüşlerim şu şekilde arkadaslar:

1-) Bir ameliyat için 8-9 yöntem varsa yani bir ameliyatın tek doğru yöntemi yoksa bu durumda hangi yönteme basvurursanız vurun, TEKRAR ETME OLASILIĞI MEVCUTTUR. Benim yöntemim en garanti diyen doktora da inanmayın derim. nüks etme olasılığı olduğunu flap yöntemi, mikrosinusektomi yöntemi uygulayan tüm hocalarımız belirtti. (5 doktor gezdim)

2-) Aslında birçok yöntem işe yarıyor, burada bence asıl problem ameliyattan sonra kuyruk sokumu bölgesini ne kadar koruduğunuz? Günlük duş alıyo rmusun, bölgeyi iyice temizliyor musun? kıl, tüy o bölgede tutunamasın diye o bölgede tüyleri düzenli alıyor musun? Bunları yapmayıp bir de kuyruk sokumuna baskı edecek sekilde yayılarak oturmaya devam mı ediyorsun? Bu hataları yapıyorsanız, tekrar nüks etme adayısınız demektir.

3-) Bunun ısırganla veya baska bir yöntemle tedavisi yok arkadaslar. Bu bitkisel yöntemler sadece apse acısını dindirebilir belki, ama icinizde kıl yumağı büyümeye devam eder ve yine akıntı yine koku sizi bulur er veya gec bulur.. Burada karar size kalmış benim ağrım dinsin içimdeki kıl yumağı büyüsün dursun 5-6 yıl agrı yapmazsa kardır dersiniz alternatifler bulunabilir belki. Benim çok agrim yoktu, ama senede 3-4 akıntı bile gerilmeme lanet kokusundan bıkmama yetmisti.


Ben flap yöntemi ile olmadım, niye olmadım? mikrosinusektomi çok güvenilir diye mi? Hayır... yahu bir ameliyat düsünün poponuzun yarisini kesip alıyorlar, öteki yarısını da kaydırıyorlar ve iyilesme süreci 2 ayı buluyor.. Bunu yapmadan önce elimdeki alternatifleri denedim sadece, riske attım belki de! Şükür Ocak ayından bu yana tekrar etmedi. Bir de Lazer epilasyon seanslarına basladım o bölgedeki tüyleri komple aldırıyorum, böylece enseden sırttan dökülen tüylerin orada tutunup deri altına gecmesi önlenmis olacak(doktorların belirttiği rivayet)


Hangi yöntemle olursanız olun, ameliyat bölgesine ayrı bir özen gösterin, temiz tutun, kıllardan arındırın. HEPİMİZE GEÇMİŞ OLSUN. Korkulacak bir durum yok vakitlice ameliyatınızı olun.
P Poljak50
2 yıl (56 mesaj)
Arkadaşlar pazartesi ameliyat oldum lokal anesteziyle, 2 gün sonra inanilmaz şiddetle baş, boyun, sırt ve bel ağrısı yaşıyorum dünden bu yana. Kafein, su falan fayda etmiyor. Yatarken sıkıntı yok ama ayağa kalktığım anda sanki sopayla vuruluyor gibi saplaniyor ağrı. Böyle sorun yaşayan oldu mu, kaç günde geçti, nasıl hafifledi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Z zerotuzyedi
2 yıl (41 mesaj)
Arkadaşlar bir sorum olucak bende bu lanet hastalığa yakalandim sanirim daha çok ilerlemedi arada bi akıntı yapiyor. Micro yöntemi ile ameliyat olsam kaç günde askeri eğitim almaya başlayabilirim. Kısıtlı zamanim var en hızlı ne kadar zamanda iyilesiyor. Askeri eğitimi etkilememesi lazim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Ç Ç.
2 yıl (201 mesaj)
Perşembe günü ameliyat oldum. 8 tane dikişim var. Yüz üstü uzanmaktan belim inanılmaz ağrıyor,yan yatmaktan da korkuyorum dikişler açılır diye. Bu konuda tavsiyesi olan var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


4 40EX500
2 yıl (64 mesaj)
Arkadaşlar Dr İbrahim Saraçoğlu'nun önerdiği ısırgan otu lapası tülbenti üzerine kuyruk sokumunu denk getirecek şekilde uygulayıp başarılı sonuç alan varmı? Saraçoğlu gün aşırı 10-15 dk bu işlem yapıldığında bölgedeki derinin incelip delindiğini cerahatin akmaya başlayacağını ve kılların gözükeceğini anlatıyor, ve bu esnada ateşte ısıtılmış cımbız ile kılların alınabileceğini söylüyor.Daha önce çok ağrım olduğunda Pendik Kurtköyde bir hastanede dr neşter ile bir miktar temizledi ama iyileşince ameliyat etmemiz lazım dedi, ameliyat olmadım, birkaç sene birşey olmadı, ama artık tekrar hafif bir ağrı başladı, gene başlıyor demekki. Fatih Sultan Mehmet Hastanesinde bu konuda uzman doktorlar var, oraya gitmeyi düşünüyorum, öneri ve görüşlerinizi yazarsanız memnun olurum.
G Guest-E767019CA
2 yıl (844 mesaj)
Hepinize geçmiş olsun, çok kötü bir şey olduğu belli.

Vücudum kıllı. Malum bölgede de var. Almıyorum ama kılları. Almak mı lazım? Sorun olur mu? Tuvalet temizliğine dikkat eden, her gün de duş alan biriyim. Ne tavsiye edersiniz? Yakalanmak istemem bu hastalığa.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

4 40EX500
2 yıl (64 mesaj)
Fatih Bey, bende hala almıyorum kılları ama gene acıma başladı, benden size öneri en zararsız yöntemle kılları almanız, lazer epilasyonu sağlıklı bulmuyorum, hamam otu içeriğinde arsenik var diye yazmışlar bazı yerlerde gördüm hatta zehirlenip ölenler olmuş (biraz daha inceleyeceğim), SIR ağda bayağı acı veriyor, tüy dökücü kremler denenebilir birçok uyarı var onlarında üzerinde.Daha tecrübeli olanlar ne ile kılları aldıklarını yazarlarsa iyi olur.
Bu mesajda bahsedilenler: @Falih Rıfkı Atay

G gokhanuz
2 yıl (24 mesaj)
Şurada genel cerrahi uzmanı gayet net anlatıyor. Kıl dönmesi ameliyatlarında her yöntemde nüksetme riski vardır. Ameliyat sonrası kendinize gösterdiğiniz özen burada belirleyici.

Mikrosinüsektomi ve kristalize fenol yöntemleri uygun hastalarda uygulanabilir. Yani hangi yöntemle ameliyat olacağınıza siz değil doktorunuz karar vermelidir.
S Spider-Man
2 yıl (3536 mesaj)
2 hafta antibiyotik kullandım bitti. Devam etmeliyi miyim? Herhangi bir iltihap yok ameliyat bölgesinde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M Men Milk
2 yıl (466 mesaj)
Bu hastalık rüyalarıma giriyor artıkKıl dönmesi öldürmez ama süründürür, yaklaşık 1 sene oluyor ikinci ameliyatı olalı. Hala o donu kontrol etme devam ediyor kan var mı diye. Zaten ara sıra rüyamda kıl dönmesi olduğunu öğreniyor ve büyük bir şok ile uyandığımda gerçek olmadığını anlayıp şükrediyordum.Az önce yine aynısı olduPsikolojik boyutu da var artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M Men Milk
2 yıl (466 mesaj)
Spinal anestezi yüzünden sanırım hocam, iğneyi belli bir pozisyonda vurmadıklarında öyle yan etki yapabiliyor geçen sayfalarda da aynı şikayetten yakınmalar oluyordu. Sıvı tüketin bol bol yakında geçer merak etmeyin geçmiş olsun bu arada :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Poljak50

P Poljak50
2 yıl (56 mesaj)
Hocam rahatsız edecem sizi ama bir sey sormam lazım.Doktor 2 ay boyunca o bölgedeki kılları temizlememi söyledi tüy dökücüyle, dikişlerim yeni alındı, yaraya zarar vermez mi ya da tahriş etmez mi tüy dökücü? Siz ameliyattan ne kadar sonra nasıl temizlediniz ameliyatlı bölgeyi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @WCX

M Men Milk
2 yıl (466 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Poljak50

Hocam rahatsız edecem sizi ama bir sey sormam lazım.Doktor 2 ay boyunca o bölgedeki kılları temizlememi söyledi tüy dökücüyle, dikişlerim yeni alındı, yaraya zarar vermez mi ya da tahriş etmez mi tüy dökücü? Siz ameliyattan ne kadar sonra nasıl temizlediniz ameliyatlı bölgeyi?
Mümkünse lazer epilasyon yaptırın, biraz bekleyin isterseniz bir kaç hafta sonra yaptırabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


C camel paketindeki camel
2 yıl (862 mesaj)
Dün oldum ameliyatı 4 tane spinal için iğne vurdular sırtından tik yok etki etmedi sonra boyle olmaz uyutuyoruz dediler genel anestezi oldum .Ameliyat sonrası tek sorunum uyandirdiklari an sanki boğuyorlarmış beni gibi çırpınmaya başladım sakin ol sakin ol dediklerini hatırlıyorum sonra tekrar daldim ağrı vs olmadı ameliyat sonrası tek sorun yatakta yatarken işemek oldu tam 5 saat işemeye çalıştım en son yataktan kalktım da işedim

Bu arada benim dönme çok kötüydü doktora göre en az 5 yillikmis kuyruk sokumundan makata kadar parca alınmış normal kıl dönmesi ameliyatına göre daha büyük.Simdi evde yatıyorum ameliyat yeri kesinlikle acımıyor ama belimle drenin çıktığı delik beni öldürecek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


N Noctivagant
2 yıl (14316 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: ornapsen

quote:

Orjinalden alıntı: Businesss

valla cerrah orta seviyede bir kıl dönmesi dedi.Flap yöntemiyle ameliyat yapacam dedi.

Am şu kesinki local anestezi değil direk narkoz isteyecem yoksa dayanamam

ameliyat esnasında bir ağrı olmazki. zaten o bölge uyuşuyor. ağrısı lokal anestezik maddenin etkisi geçince çıkıyor. ha bir de tatilin falan olacaksa o zaman denk getir..
Flap yöñtemiyle olacağım diyor. O yöntem de başka bölgeden (genelde kalçadan) deri alıp o bölge kapatılıyor. Bu işlem sırasın da canı yanabilir. O sebeple arkadaş uyutulmak istiyor. Zaten doktor işi bilen biriyse genel anestezi yapacağını söyleyecektir. Ben 3 defa oldum. Sonuncu flap yöntemiyle olacaktı ve doktor genel anestezi yapacağım dedi. İstemem dediğim de canın yanabilir o sebeple böyle uygun görüyorum dedi.O şekil de oldum ama doktor ameliyat sırasın da flap işlemine gerek olmadığını görmüş ve flap işlemi yapmadı. Son olduğum da 4 gün hastanede tuttu. Tuvalete çıkmadan göndermem dedi. Dikişlerin patlamasına karşı. Ama çıkamadım. 5 gün onay verdi taburcu oldum. 1 ay oturmak yasak demişti. Üniversite de okuyordum. Sınavım vardı 1 hafta sonra. Bölüm başkanını aradım durumu bildirdim. Sağolsunlar sınavı oturmadan ayakta durarak girmeme izin verdiler. Hocanın kursusin de sınava girdim. Okula taksi ile gitmiştim. Ön yolcu koltuğunu arkaya yatırmıştı taksi sürücüsü. Yüz üstü uzanmıştım. Babam benle gelmişti ben sınavdayken kantin de beklemişti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

E Electro_Magnetic
2 yıl (84 mesaj)
Birçok soru oluşmuş özetle bildiklerimi aktarayım:

1-) mikrosinusektomi yöntemi ile olursanız, dikiş vs olmadığından ve kesi küçük olduğundan en gec 2 gün sonra ise baslarsınız. Agır spor vs de 3-4 gün içinde baslayabilirseniz dese de doktorum ben 1 hafta kadar beklemiştim.

2-) ameliyattan 2 hafta sonra tüy dökücü krem ile ameliyat bölgesini temizlemeye basladım.

3-) Bu rahatsızlığın oluşmaması için düzenli olarak tüylerinizi tüy dökücü krem ile alın veya Lazer epilasyon yaptırın.

4-) 30'lu yaslardan sonra görülme sıklığı azalıyor zira o bölgedeki deri artık kalınlastığından tüy vs. nin girmesi daha zorlasıyormuş.

5-) Ameliyat olmadıkca bu rahatsızlıktan kurtulma sansiniz yoktur. (Deri altında kıl yumağı olduğundan çıkarılması gerek)

6-) Birkac doktordan görüş alıp içlerinden size en çok güven verenini ve yöntemini tercih ediniz.

Geçmiş olsun.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

N Noctivagant
2 yıl (14316 mesaj)
Söz ettiğiniz 3 seçenek de dikkatli olunması lazım. Doktor tavsiyesi olmadan tüy dökücü krem kullanmamak gerekiyor. Kısaca tüy dökücü kullanın dememek lazım. Ben 3 defa oldum ve son olduğum da iyleştikten sonra o bölgeyi belli aralıklarla temizledim ve doktorum krem kesinlikle kullanma dedi. Tüy dökücü krem önermedi. Bir yakınımın zorlamasıyla kullanmak gibi hata yaptım ve o bölge kızardı. Doktor gittim hata yapmışsınız bir daha sakın kullanma dedi.Tüy dökücü kremlerin kutusundan çıkan kitapçıklar da zaten uyarı var. Kuyruk sokumu ve etrafın da kesinlikle kullanmayın şeklinde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Electro_Magnetic

E Electro_Magnetic
2 yıl (84 mesaj)
Bu yazdıklarım kendi fikrim değil, görüştüğüm birçok doktor bu sekilde yönlendirdi.

Kuyruk sokumunun tüysüz kalması için iki yol var ya tüy dökücü krem ya da lazer epilasyon. Tüy dökücüne karsı alerjiniz olabilir bu yüzden kızarmıs olabilir. Ama bu tüyleri dökmek lazım. Tüy dökücü kullanmayacaksan o bölgedeki tüylenmeyi nasıl önleyeceksin?

Genel cerrahlar yani bu ameliyatı yapan doktorlardan edindiğim teori: Kuyruk sokumu bölgesi tüylü olduğu sürece vucuttan kopan tüyler kuyruk sokumunda daha kolay tutunup zamanla deri altına gecmeleri

Ameliyatı olduktan iki hafta sonra ilk kontrole gittiğimde doktorum neden tüy dökücü kullanmadın, tüyleri almalısın seklinde uyarmıştı.

Doktor bu hata yapmıssınız demis, peki bu hatanın çözümü için ne önerdi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Electro_Magnetic -- 19 Ağustos 2018; 20:42:46 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Noctivagant

N Noctivagant
2 yıl (14316 mesaj)
Ağda, lazer, dikkatli şekilde traş bıçağı ve traş makinasi ile alınması şeklin de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Electro_Magnetic