Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
8
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Keskin nişancılar fetöcü müydü ?

O oktayakgoz Konu Sahibi
3 yıl (10470 mesaj)
https://mobile.twitter.com/MehtapTekin19/status/1059669742280151040

Şayet keskin nişancılar fetöcüyse alın size kanıtlı fetöcüler.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S strong mind strong body
3 yıl (267 mesaj)
Silah sesleri geliyor arkadan. Görüntü 16 temmuza ait muhtemelen.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


K Knights of Cydonia
3 yıl (368 mesaj)
O gün gördük ki potansiyel IŞİD militanlarının olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Onlar bugün kahraman ilan edildi suçsuz olan Harbiyeliler de içerde.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S Sniper Shepard
3 yıl (957 mesaj)
FETÖ yoktur Erdoğan VE Fethullan Gülen vardır. O keskin nişancılarda ____________ ' dır. İlk cümleden yola çıkarak boşluğu doldurunuz.
W webbie
3 yıl (4760 mesaj)
Çözülmesi gereken asıl sorunlardan biri, 15 Temmuz gecesi dağıtılan ve kimlere verildiğinin kaydının tutulmadığı söylenen 110 bin tane silah konusudur. Bu silahlar birgün başka birilerine çevrilme riski taşıyor ve ilginç bir şekilde, iktidar bu silahların peşine düşmüyor.
M Merkur
3 yıl (744 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >

https://odatv.com/feto-ile-mucadele-ediliyor-diyenler-bu-fotografa-baksin-07111833.html

quote:

"FETÖ ile mücadele ediliyor" diyenler bu fotoğrafa baksın
4-5 dakika

Darbe girişiminden önce açılan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) çatı davasında, 15 Temmuz'da Akıncı Üssü'nde bulunduğu ortaya çıkan Adil Öksüz ve firari iş adamı Hamdi Akın İpek'in de aralarında bulunduğu 71 sanıklı dava dün görülmeye başlandı.

Hürriyet gazetesi yargı muhabiri Mesut Hasan Benli ise, konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Benli, dünkü duruşmada, boş sanık sandalyelerinin fotoğrafını paylaşarak, "FETÖ tepe yöneticilerinin yargılandığı davanın sanık sandalyesi: BOŞ.

Tepe yöneticisi olduğu iddia edilen 71 sanık, elini kolunu sallayarak ülkeyi terk ettiği için mahkeme bugün boş sandalyeleri yargılıyor!" diye yazdı.

İşte Benli'nin o paylaşımı:

< Resime gitmek için tıklayın >

Öte yandan dünkü duruşma ertelendi...

DAVANIN GEÇMİŞİ

Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu örgütün üst yöneticisi 73 kişi hakkında 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminden bir gün önce dava açılmıştı.

İddianamede FETÖ/PDY'nin hükümeti devirmeyi, devlet kurumlarını ele geçirmeyi, anayasal düzeni yıkarak yerine otoriter, totaliter bir cemaat oligarşisine dayanan devlet düzeni kurmayı amaçladığı ifade edilmişti.

Darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu ortaya çıkan örgütün "sivil imam"larından Adil Öksüz ve yine örgüt yöneticilerinden olduğu belirlenen Mahmut Akpınar hakkında ayrı ayrı açılan davaların birleştirilmesiyle davadaki sanık sayısı 75'e yükselmişti.

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi, yargılama sonucunda sanıklardan eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, kapatılan Zaman gazetesi eski İmtiyaz Sahibi Alaeddin Kaya, örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in halasının oğlu Kazim Avcı'yı, "anayasayı ihlale teşebbüs" suçundan "ağırlaştırılmış müebbet" hapse mahkum ederken, örgüt elebaşı Gülen'in avukatlarından Abdülkadir Aksoy, avukat Ali Çelik ve iş adamı Dilaver Azim'i "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan 10 yıl 6'şar ay hapse çarptırmıştı.

Sanıklardan 25 Ağustos 2016'da ölen Cemal Uşak hakkındaki dava düşürülmüş, örgüt elebaşı Fetullah Gülen, sivil imam Adil Öksüz ve iş adamı Akın İpek'in de arasında bulunduğu firari sanıklar ile haklarında hüküm kurulan sanıklardan Avcı, Kaya, Karaca ve İşbilen hakkında bazı suçlamalara ilişkin kamu davaları ise ana dosyadan ayrılmıştı.

Mahkemenin dün gördüğü davanın sanıkları şunlar:

"Fetullah Gülen, Kazim Avcı, Alaeddin Kaya, Hidayet Karaca, İlhan İşbilen, Abdullah Aymaz, Osman Hilmi Özdil, Adil Öksüz, Mehmet Ali Büyükçelebi, Ahmet Can, Ahmet Kara, Ahmet Kirmiç, Ahmet Kurucan, Ahmet Şahinalp, Ali Bayram, Ali Çelik (1957 doğumlu), Ali Ursavaş, Bahattin Karataş, Barbaros Kocakurt, Bekir Baz, Cemal Türk, Cemil Koca, İsmet Aksoy, Cevdet Türkyolu, Ekrem Dumanlı, Halit Esendir, Hamdi Akın İpek, Hamdullah Bayram Öztürk, Harun Tokak, Hüseyin Kara, Hüseyin Saruhan, İbrahim Kocabıyık, İrfan Yılmaz, İsmail Büyükçelebi, İsmail Cingöz, Kudret Ünal, Mahmut Akdoğan, Mahmut Akpınar, Mehmet Ali Şengül, Mehmet Hanefi Sözen, Muammer Türkyılmaz, Murat Karabulut, Mustafa Özcan, Mustafa Yeşil, Mustafa Muhammet Günay, Mustafa Talat Katırcıoğlu, Naci Tosun, Necdet Başaran, Necdet İçel, Nevzat Ayvacı, Önder Aytaç, Recep Uzunallı, Rıdvan Akovalı, Sadettin Başer, Sadık Kesmeci, Sait Aksoy, Selman Kuzu, Suat Yıldırım, Suat Yiğit, Süleyman Tiftik, Süleyman Uysal, Şerif Ali Tekalan, Talip Büyük, Tuncay Delibaşı, Abdulletif Tapkan, Faruk İlk, Mehmet Erdoğan Tüzün, Osman Karakuş, Rahmi Bıyık, Reşit Haylamaz, Ziya Demirel."

Karara çıkan davada mahkum olan sanıklar Avcı, Kaya, Karaca ve İşbilen, bugünkü davada "silahlı terör örgütü faaliyeti kapsamında işlenen siyasi ve askeri casusluk, resmi belgede sahtecilik, kamu kurumuna karşı dolandırıcılık, kişisel verileri hukuka aykırı olarak kaydetmek ve ele geçirmek" suçlarından yargılanıyor.
C Concordato
3 yıl (236 mesaj)
Açıkçası selefi grupların varlığı çok ürkütücü, batıda çok güçlü değiller ama güneydoğuda çok etkinler, özellikle Adıyaman!
Bu mesajda bahsedilenler: @Knights of Cydonia

8 88mph
3 yıl (215 mesaj)
Elbet günü gelecek, o köprüde kemerle asker dövenler tek tek bulunacak, evlerinden alınacak, o kemerler bir taraflarına sokulacak. Çakma kahramanlar. Şehidin bile çakmasını yaptılar, utanın.
T Tornado of Souls
3 yıl (211 mesaj)
16 temmuz sabahı sanırım.videoda bir anormallik göremedim.tabi durum oradaki yamyamları haklı çıkarmıyor.

bir de paylaşan kişi "bunlar mobese görüntüleri" demiş.Ne alaka ya?DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.