Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
22
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Kasma sorunu

A
aploina Konu Sahibi
3 yıl (7 mesaj)
Bilgisayarım i7 870 2.93 ghz turbo modla 3.60 ghz e ulaşan bir işlemciye sahip sapphire R7 240 ekran kartı var GTA 5 yükledim en düşük ayarlarda 2 gün 5 saat civarı oynadım sonra oyundayken kasmaya başladı bir süre kastikten sonra çok düşük derecede OC yaptım ve kasması durdu kapattım bilgisayari tekrar GTA 5 i açtım ve tekrar kasmaya başladı sıcaklığı kontrol ediyorum işlemci 56 derecede ekran kartı 70 ve altında gidip geliyor şuanda film izlerken bile kasıyor ne yapmam gerek
M
Maxpayne53
3 yıl (1653 mesaj)
Bu sorunun kesin bir nedeni yok. O yüzden birden fazla şey denemeniz gerekebilir.

Bilgisayarınızın güç seçeneklerinden performans moduna ayarlı olduğuna emin olun. Dengeli veya güç tasarrufu modlarında olduğu zaman bu tür sıkıntılar çıkabiliyor. Onun dışında bilgisayarınızda o.c. yaptığınız programlar içinde güç seçeneklerindeki gibi ayarlar var ise bu seçeneklerden performans modunu deneyin yada bu ayarı tamamen kapatın programınızdan. Bazı biosların içinde performans modu gibi seçeneklerde olabiliyor. Biosunuzuda kontrol etmeyi unutmayın bu konuda.

İkinci olarak bilgisayarınızın fanları tozlanmış olabilir buda belli aralıklarla bilgisayarınızın yavaşlamasına sebebiyet verebilir ısınmaya bağlı olarak. Isınma belki anlık olarak gerçekleşir ve çeşitli programlar ile sıcaklıklarınız normal gözükebilir. O yüzden fanlarınızın temiz olduğundan emin olun değilse temizleyin.

Üçüncü olarak ekran kartı sürücüleri bu tip sıkıntılara neden olabilir. Ekran kartı sürücünüzün son sürüm olduğunu kontrol edin. Son sürüm olmasına rağmen yine sıkıntılar devam ediyorsa, varsa daha eski ekran kartı sürücü sürümlerini indirip tek tek kurup denemeler yapın. İnanın bazı durumlarda ekran kartı sürücüleri baya etkili olabiliyor.

Dördüncüsü var olan donanımınızda bir sıkıntı olabilir. Yavaşlama gibi sıkıntılarda direkt akla hard diskinizde bir sıkıntı olabileceği geliyor. Bunu da test etmek için internetten hard disk sentinel programını indirip bilgisayarınıza kurun. Program açıldığında ilk gelen ekranın görüntüsünü çekip buraya yüklerseniz hard diskinizin durumu hakkında bir bilgi edinebiliriz.

Şimdilik kolay gelsin. :)
A
aploina Konu Sahibi
3 yıl (7 mesaj)
Isısında artma olmadığına eminim çünkü programla tek seferlik izleme yapmadım 15 dakikaya yakın bir kayıt yapıp grafik olarak izleme yaptım sıcaklıklar normal her seferinde bilgisayarım 5 aylık falan bu yüzden harddiskte sorun olmadığını düşünüyorum ama şimdi programı indirim bakıyorum teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


A
aploina Konu Sahibi
3 yıl (7 mesaj)
bu arada az önce görev yöneticisinden bakarken cpu kullanımı kendi kendine hiçbir program yok iken %60 a çıkıyor bu sebep olabilirmi bunun nedeni nedir
A
aploina Konu Sahibi
3 yıl (7 mesaj)
programdada harddiskim sağlık olarak %100 gösteriyor bir sıkıntı yok ve gene görev yöneticisinden başlangıçta açılan programlara bakıyorum orada ismi olmayan sadece program yazan bir uygulama var bu nedirDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.